Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Style | TEST

Auto
    D-4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    za te ok. 100 tys. wolałbym jednak Toyotę (hybrid), Mazdę czy Hondę (jeszcze niedawno niektórzy twierdzili, że Civic jest horrendalnie drogi) Focusa czy Ceeda
    Zauważ że porównujesz Skodę na wypasie z dość mocnym silnikiem i automatem do bazowych japończyków, które są odpowiednikami 1.0 TSI w manualu.
    Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    To prawda, że Ceed jest np. bardzo dobrze wyceniony - i wolałbym zdecydowanie Ceeda niż Scalę. Tylko jak zwykle w azjatyckich konstrukcjach, wyposażenie jest mało konfigurowalne :/
    To fakt, z drugiej strony poszczególne wersje wyposażenia dokładają naprawdę sporo opcji więc dość łatwo wybrać poziom który cię interesuje. Z jednym wyjątkiem - podgrzewanie czegokolwiek. Dostępne tylko zbiorczo jako pakiet Winter dostępny tylko do najwyższych wersji. Bo przecież podgrzewane siedzenia w podstawie to straszny wysiłek logistyczny...

Auto
    Kia Ceed II business line

Domyślnie

Parę lat temu uważałem, że te opcje wyposażenia w kii czy np. w maździe było podobnie to ogromna zaleta - bo dużo łatwiej jest oszacować koszt samochodu, a że ogólnie kia jest dosyć bogato wyposażona nawet w najniższych wersjach to nie odczuwałem braku dodatkowych opcji. Teraz natomiast przy wybieraniu nowego samochodu prawdopodobnie proceeda jestem trochę zdegustowany. Może nie konkretnie przy proceedzie bo tam chcę prawie na full bez panoramy, ale biorąc ceeda kombi to spokojnie mógłbym się zatrzymać na niższej wersji wyposażenia i dołożyć kilka opcji.

Nie mniej jednak te opcje strasznie podrażają samochód bo w kii przeskok między jedną wersją wyposażenia a drugą to powiedzmy 5-7 tys a opcji dołożonych jest całe mnóstwo, a w takim vagu - np. w skodzie każda pojedyncza głupota kosztuje naprawdę słono i koniec końców cena winduje się nieproporcjonalnie do klasy/wielkości samochodu.

Auto
    D-4D

Domyślnie

W VAGach też jest kilka startowych wersji wyposażenia, z których te bogatsze są nieźle wyposażone.

Auto
    Kia Ceed II business line

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    W VAGach też jest kilka startowych wersji wyposażenia, z których te bogatsze są nieźle wyposażone.
    Wiem, tylko często brakuje w nich oczywistych dodatków, które wychodzą dosyć drogo.

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Z jednym wyjątkiem - podgrzewanie czegokolwiek. Dostępne tylko zbiorczo jako pakiet Winter dostępny tylko do najwyższych wersji.
    To samo z czujnikiem martwej strefy. W KII czy Toyocie dostępny w pakiecie (gdzie nie każdy potrzebuje np. wspomagania utrzymania na pasie ruchu) w najwyższych lub w ogóle najwyższej wersji, a dostępny jako opcja w Fabii, w T-Crossie w standardzie. To element bezpieczeństwa który chcę mieć w aucie, a żeby mieć go w Corolli, muszę wybrać hybrydę ze skórą i bezkluczykowym dostępem za 120k...

Auto
    -

Domyślnie

No tak, wszystko zależy co kto potrzebuje... Do Fabii kupisz czujnik martwego pola, ale nie kupisz elektrycznie składanych lusterek (śmiech na sali). T-Cross ma w standardzie martwe pole, ale nie ma Android Auto.. i tak można mnożyć, w zależności od priorytetów. ;-) Mistrzem cen dodatków jest VW Polo, które po doposażeniu z 1.0 TSI zaczyna kosztować tyle co Kia Ceed. Ford też ostatnio zaczął płynąć z "możliwością personalizacji"... To wszystko to są celowe zabiegi, których zadanie jest proste - wyciągnąć więcej kasy od klienta. I nawet VAG tak robi. Jedynie Skoda ma jakieś sensowne ceny dodatków, ale często też jakieś pierdoły wymagają dopłaty - typu oświetlenie "Ambiente", srebrna listwa wzdłuż dolnej linii szyb - czyli rzeczy, które konkurencja ma raczej w standardzie w wyższych wersjach. Tu kilka stówek, tam kilka stówek... i się uzbiera. ;-)
    Ostatnio edytowane przez misiek.gosu ; 05-08-2019 o 06:18

Uprawnienia umieszczania postów