Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Wątek: Citroen Berlingo za 3000 zł - Driv3r

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie Citroen Berlingo za 3000 zł - Driv3r

Cześć,

Postanowiłem założyć temat do mojego "eksperymentu", w dodatku przypadkowego.
    Sorry za przydługi wstęp ale jak chcesz wiedzieć co i jak to trzeba czytać.

Jakiś czas temu (miesiąc) szukałem używanego busa dla pracowników. Znalazłem, kupiłem, koniec.
    Następnego dnia wracam wieczorem do domu, otwieram kompa, łotomoto się odświeżyło (sortowane po najnowszych w moich rejonach i z określonymi parametrami) i na samej górze cyk Citroen.

Berlingo, 2008 rok, klekot, klima za... 3900 PLN brutto. Zaciekawiony klikam, no i że sprzęgło średnio działa i trzeba wymienić. Zaintrygowany sprawdzam na szybkości po ile takie stoją sprawne - kalkuluje się nawet jak wsadzę w niego drugie tyle co go wystawili.
    Rano (no prawie - przed 10 otwierają) dzwonię do sprzedawcy, pytam o auto na a ten że zaraz ktoś ma oglądać. Okazało się, że byłem dosłownie 10 minut od sprzedawcy, mówię mu - podjadę, zobaczę, tamten nie kupi to może ja wezmę.

Podjechałem, faktycznie ktoś oglądał, ale nie kupił. No to oglądam, sprzęgło faktycznie śmietnik, klima nie działa (akurat tego się nie boję z racji działalności którą się zajmuję) ale ogólnie źle nie jest. Teoretycznie auta nie potrzebuję bo jeszcze mam 308, BMW zaraz będzie ogarnięte no ale fura busik z klimą w cenie używanej przyczepy to myślę - pogadam.
    Okazało się, że fura na pełną fakturę więc mówię: 3000 daję netto. Facet mówi że dla niego ok, aby mógł zdjąć ogłoszenie bo napie.dala mu telefon (w ciągu godziny na oko ze 40 połączeń zrzucał).

Kupiłem w związku z tym wehikuł o nazwie Citroen Berlingo, w wersji chyba wypas.

- silnik o powalającej mocy 75 KM, oczywiście sadzomiot
    - klima jest
    - radio ze sterowaniem przy kierownicy jest
    - wspomniana kierownica też jest
    - elektryczne szyby są
    - elektryczne lusterka są... no w połowie prawe jest elektryczne, lewe manualne (musze wymienić - bo pęknięte)
    - fajna podłoga w bagażniku też jest
    - wyciszenie "paki" też jest (wyłożona jest wykładziną)
    - jest też HAK - w dodatku wypięty, wyjmuję GŁÓWKĘ Z WORECZKA , patrzę - dziewica! Niestety dziurka w którą trzeba to wsadzić też dziewica i to taka, że zardzewiała od nieużywania - walka trwa.

A teraz najlepsze: auto kupiłem od ASO Citroena, które wzięło furę w rozliczeniu od 1 właściciela w Polsce, serwis w ASO, bezwypadek, prawie nie poobijany (czytaj tył w super stanie, lekka korozja na tylnych lewych drzwiach) i przelot 195k km.

Wracając do zakupu: sprzęgło było na tyle rozwalone, że ruszać autem trzeba było wg schematu: zgasić, wrzucić jedynkę, odpalić (sam ruszał). Biegi zmieniane tak, żeby wstrzelić się w obroty mniej więcej. Zanim zjechałem do domu, zrobiłem 150 km Jadąc (na szczęście wieczorem) do mechanika oczywiście sprzęgło poleciało, więc miałem 10 km na przećwiczenie zmian biegów z międzygazem i bez sprzęgła.

Skracając lekko bo klawiatura mi się kończy: po ogarnięciu sprzęgła, klimatyzacji (nowa chłodnica), oleju, filtrów, czegoś co powodowało kapanie z półosi, czegoś co stukało w zawieszeniu mam auto w 100% sprawne. Koszt w tym momencie to (podaje netto bo na wszystko faktury): 4900 PLN + 640 PLN za OC na rok. W przyszłym tygodniu dojdzie około 700 PLN za oklejenie.

Chcecie fotki?
    Nie?
    To macie:

http://www.imagebam.com/image/0740541290055714

http://www.imagebam.com/image/dd13731290055824

http://www.imagebam.com/image/afd73e1290055884

http://www.imagebam.com/image/cbe6551290055994
    Ostatnio edytowane przez MCL ; 16-08-2019 o 12:09

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

Driver - Ty fuksiarzu...
    sam chęrnie bym takiego przygarnął, do wożenia psów, jakiś pakunków... przydałby się choćby do odliczania VATu z paliwa....

Gratki - zakładam, że to może byc jeden z najlepszych zakupów samochodowych w Twoim życiu

SUPER FURA!!!

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Wygarnales jak kominiarz sadze.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

wygląda nadzwyczaj dobrze jak na 3k! :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Ty baronie samochodowy!

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Mind Full of Colors.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Drugi Rydzyk.

Domyślnie

Okleisz, zatankujesz i... podwoisz wartość
    Napisz jeszcze że opony na trochę wystarczą (czytaj druty nie wystają) a pół forum będzie Ci zazdrościć okazji.

Gratki i szerokości.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Wystaw na OLX za 7 i pójdzie jak świeże bułki.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Gratuluję nie tyle kupna niezłego auta w bardzo dobrej cenie, ale przede wszystkim podjęcia decyzji w ekspresowym czasie!

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Dzięki
    Tak, wiem, że mogę go na luzie wystawić za 7-8k netto i pójdzie moment ale na razie zostaje.
    Jak pisałem wcześniej dostaje oklejenie, do wiosny ja go będę miał na rezerwę / do pracy a wiosną może w końcu będę miał*elektryczną furgonetkę. Staram się zapisywać ilość km dziennie pokonywanych obecnie no i liczę, że będzie rifter van w wersji elektrycznej z napędem z 208 electric.

Cytat Zamieszczone przez pTr Zobacz posta
    Napisz jeszcze że opony na trochę wystarczą
    opony letnie nowe praktycznie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Gratuluję nie tyle kupna niezłego auta w bardzo dobrej cenie, ale przede wszystkim podjęcia decyzji w ekspresowym czasie!
    Oj tam w ekspresowym czasie - o 23:30 zobaczyłem ogłoszenie a kupiłem dopiero o 10:30
    Kwota nie była jakaś*zabójcza co mocno ułatwiło sprawę.

Jako ciekawostka porównanie krótkie do Transita Connect z podobnego rocznika. Pod kątem funkcjonalnym Ford jest o lata świetlne przed Citroenem. Plusy Transita których brakuje w Berlingo:
    - półka w kabinie pod dachem
    - dwuosiowa regulacja kierownicy
    - wielopłaszczyznowy fotel kierowcy
    - zdecydowanie większe schowki w kabinie
    - bardziej "kwadratowa" paka

Uprawnienia umieszczania postów