Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: Renault Clio V | PIERWSZY TEST

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Auto jednak idealne mimo tej 3 cyl pierdziawy, ale jednak widać brak tego 6 biegu chociażby po spalaniu. Szkoda, że nadal nie podano ile obrotów jest przy 140km/h. Ogółem to będzie bestseller tak czy siak szczególnie, że jakość auta jest najwyższa w całej klasie co mnie też pozytywnie szokuje.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Po spalaniu? Pertyn pojechał w góry, wrócił i wyszło mu 5,3l na setkę. Biegów jest 5 ale są długie, na czwórce przy 100km/h silnik ma 3000 obrotów, a jest jeszcze jeden bieg także przy prędkościach ekspresowo-autostradowych powinna być trójka z przodu.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Przepraszam Was za brak odpowiedzi - kończymy bardzo duży projekt, a ja ciągle w rozjazdach. Tak więc po kolei:

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Jakie obroty ma ta 3 cyl pierdziawa przy 140km/h?
    Zadziwiająco małe - 3300 obr./min. - tutaj przełożenia są bardzo długie.

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    No właśnie też jestem ciekaw. W Kamiq 5-biegowa skrzynia była problemem, a tutaj nagle jest ok.
    Czasem trzeba ponarzekać na Skodę Poza tym tam przełożenia są krótsze i w ogóle skrzynia pięciobiegowa jest jakaś taka... niewyraźna. Na pewno pracuje dużo gorzej od 6B.

Cytat Zamieszczone przez koki Zobacz posta
    Zrobiliście może zdjęcie tego bagażnika? 391 l w segmencie B mocno mnie zaskoczyło.
    Zrobiliśmy, ale się zagubiło - na szczęście @hondacbr11 uratował sytuację.

Przede wszystkim największy błąd to brak motoru 75 konnego w wersjach Zen i Intens i zmuszanie do zakupu 100 konnej pierdziawy, która tak naprawdę nie jest potrzebna jak ktoś jeździ tylko po mieście, a i w trasie się nie spisze. Kombinowali, kombinowali i przekombinowali, a już dużo sensowniej był zrobiony ten pierwotny cennik.
    Lepiej kupić te 100 KM i mieć moc. Mam 75 KM w swoim aucie i wiem, że to katorga. Naprawdę - dynamika jest słaba, bardzo miejska. W trasie lub na obwodnicy czuć duży brak. Poza tym 1.0 SCe, przynajmniej w mojej opinii, jest dużo gorsze od starego 1.2 (pod kątem osiągów).

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Jeszcze porządnie na rynek nie weszło, nowa konstrukcja nie przetestowania do końca ale ty już wiesz. Jeździłem Megane TCE 140 i 160 i nie byłem zawalidrogą... Przestań bredzić... Ty masz jakieś naleciałości póki miałeś Mazde to jej za przeproszeniem w D**ę wchodziłeś teraz masz Leona TSI i nagle wszystkie TSI są dużo lepsze od konkurecji a wcześniej w każdym temacie hejtowałeś VW... To się leczy to jest schizofrenia jakaś
    1.3 TCe 140 jest świetnym motorem - w Kadjarze zasuwał aż miło. Swoją drogą - ciekawe jest to, że w tych autach POTWORNIE słychać turbo. W Clio wyje niekiedy jak w jakimś wyczynowym aucie.

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Tylko dlaczego znowu 1.3 TCE tylko z tą zje....ą dwusprzęgłówką (ryzyko awarii jak ktoś chce autem jeździć dłużej niż 5 lat i niepotrzebne zwiększenie ceny). Znowu trzeba czekać do liftingu żeby mocny silnik sparowali z manualem?? Z tą ceną to wybieram niewiele więcej dopłacić i wyjechać z salonu Megane 1.3 TCE 160. Oferta w okolicach 80-85k zł jest dla stałych klientów marki i serwisu do wynegocjowania za sensownie wyposażony samochód. I w Renault sprzedawcy są skorzy do negocjacji nie jak w innych markach.
    I tak EDC zostało mocno poprawione - nie szarpnie, nie głupieje i działa bardzo sprawnie.

Cytat Zamieszczone przez Everec Zobacz posta
    Czy z tyłu są nadal hamulce bębnowe jak w poprzedniej generacji?
    W słabszych wersjach bębny (są ok i nie klękają), w mocniejszych tarcze.

Auto jednak idealne mimo tej 3 cyl pierdziawy, ale jednak widać brak tego 6 biegu chociażby po spalaniu. Szkoda, że nadal nie podano ile obrotów jest przy 140km/h. Ogółem to będzie bestseller tak czy siak szczególnie, że jakość auta jest najwyższa w całej klasie co mnie też pozytywnie szokuje.
    Spalanie przy jeździe autostradowej wyniosło 6,2 litra. Jechałem A4 z Wrocławia gdzieś w okolice Legnicy nie oszczędzając gazu i nie przebiłem podanej wartości.
    Drive tastefully!

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

MCL jeszcze pytanie o diesla 1.5 dCI. Jak on sie sprawuje? skrzynia 6? Jak ze spalaniem przy jeździe autostradowej?

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Albo jestem ślepy albo mi się zdawało było gdzieś w teście wspomniane o miejscu produkcji czy mi się przywidziało ??

Podobno Turcja i Słowenia ??

Domyślnie

Pytanie do autora - jak jest z wytłumieniem silnika 1.0 tce w porównaniu do Polo/Fiesty?

Kolejne pytanie - jak subiektywnie ten silnik rozwija moc -blizej mu do Polo czy do Fiesty (odpowiednio 100 i 95KM)? Tzn. fiesta płynnie rozwija moc od niskich obrotów, natomiast Polo "jedzie" wyłącznie środkiem zakresu obrotów

Ostatnie pytanie -czy auto jest stabilne podczas jazdy z prędkościami autostradowymi?

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Patrząc na suche dane to zbiera się gorzej od 95 konnego TSI, które ciągnie już od 1500 obrotow nie mówiąc o 115 konnej wersji, ale też nie ma tragedii. 1.3 s gorzej w sprincie do setki to nie katastrofa, pytanie jak elastyczność w zakresie 60-100 i 80-120.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

0-100 to nie jest wyznacznik, a wszystkie ostatnie Renaultowskie jednostki są najżwawsze w średnim zakresie obrotów i wg mnie to dobrze bo to lepiej wpływa na skrzynię i przeniesienie napędu, nie ma dużo mocy z dołu co jest niezdrowe dla podzespołów i samego silnika.

Domyślnie

Skrzyni biegów i innym elementom układu napędowego wszystko jedno w jakim zakresie obrotów przenoszą największy moment. Istotne jest tylko to, aby jeździć jak najmniej w zakresie występowania drgań i drgań rezonansowych. Fakt jest jednak taki, że zestopniowanie skrzyni w VAGu bardzo często jest naprawdę średnie i zrobione jakby z myślą o teście 0-100. Inne marki w tym Renault czy Opel w czasie normalnego użytkowania maja IMO przyjemniej zestopniowanie skrzynie manualne.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

No to widać po testach i po jeździe

Uprawnienia umieszczania postów