Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Renault Clio V | PIERWSZY TEST

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Jak ktoś w trasie lubi być zawalidrogą to może i się spisze, ale silniki Renault przy konkurencji są po prostu ospałe, a do miasta starczy 75KM zupełnie.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Jeszcze porządnie na rynek nie weszło, nowa konstrukcja nie przetestowania do końca ale ty już wiesz. Jeździłem Megane TCE 140 i 160 i nie byłem zawalidrogą... Przestań bredzić... Ty masz jakieś naleciałości póki miałeś Mazde to jej za przeproszeniem w D**ę wchodziłeś teraz masz Leona TSI i nagle wszystkie TSI są dużo lepsze od konkurecji a wcześniej w każdym temacie hejtowałeś VW... To się leczy to jest schizofrenia jakaś

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Do setki są gorsze, pewnie dlatego tak marudzi. Ale w realu ważniejsze jak się auto zbiera np od 90-140 i jak się zachowuje własnie przy prędkości przelotowej.

Wg mnie nowe Clio fajnie się rozwinęło. Oceniając wyłącznie design prawie wszystko poprawiono. Ale we wnętrzu mocno mi nie pasuje pas z nawiewami. To że jest jeden przez całą szerokość to pół biedy. Gorzej że wpada w nicość przy drzwiach. I cockpit od Peugeota zdecydowanie to przebija.
    https://autogaleria.pl/testy/bledy-p...ult-clio-v-17/
    No może się do tego przekonam za jakiś czas, ale bardzo mi to nie pasuje
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

No tu się zgodzę że troszkę się zlewa, ale znowu nie jest tak przekombinowany i krzykliwy jak w Peugeocie. Ja osobiście miałem problem odnaleźć się w 208 poprzedniej generacji, szczególnie z pozycją bo jestem niski. I mi te I-cocpit nie pasują. Wolę klasyczne rozwiązanie.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Tylko dlaczego znowu 1.3 TCE tylko z tą zje....ą dwusprzęgłówką (ryzyko awarii jak ktoś chce autem jeździć dłużej niż 5 lat i niepotrzebne zwiększenie ceny). Znowu trzeba czekać do liftingu żeby mocny silnik sparowali z manualem?? Z tą ceną to wybieram niewiele więcej dopłacić i wyjechać z salonu Megane 1.3 TCE 160. Oferta w okolicach 80-85k zł jest dla stałych klientów marki i serwisu do wynegocjowania za sensownie wyposażony samochód. I w Renault sprzedawcy są skorzy do negocjacji nie jak w innych markach.
    Ostatnio edytowane przez joker5513 ; 29-08-2019 o 20:46

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Tylko w takim megane będziesz miał stary system r-link, brak ledów, i brak 90% systemów które masz w Clio... Mimo wszystko w tych średnich wersjach porównując do konkurencji Clio i tak wypada całkiem korzystnie i dobrze. Ja sam myślałem o Megane w Leasingu za rok czasu, bo tak akurat mi spasuje wszystko, ale zobaczę co zrobią po lifcie jakie będą zmiany w którą stronę pójdą i raczej najpierw się przejadę sprawdzę i wtedy wybiorę.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Z tą ceną to wybieram niewiele więcej dopłacić i wyjechać z salonu Megane 1.3 TCE 160.
    Dopóki regularnie nie pałujesz silnika do odcięcia to w Megane nie opłaca się brać najmocniejszych odmian bo to jest ten sam silnik o identycznym momencie obrotowym do 4500 obrotów tylko nie zdławiony powyżej. Przewaga mocnych wariantów ujawnia się dopiero powyżej 5000 obrotów, poniżej wszystkie warianty jadą identycznie.

Domyślnie

Czy z tyłu są nadal hamulce bębnowe jak w poprzedniej generacji?

Awatar Ketos

Domyślnie

Test Pertyna: https://www.youtube.com/watch?v=VFsuORd0mX8

Wiem że niektórych męczy jego ględzenie, mnie czasami też, natomiast w tym przypadku wychodzi na to, że mamy do czynienia z nową jakością Renault
    W każdym teście Renault było jakieś "ale" (w dużej części zasłużenie) a tutaj praktycznie same pochwały.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Dokładnie ja również jego testem potwierdziłem to na co liczyłem od dawna. I to co wyczytałem w testach zagranicznych portali. Mamy do czynienia z całkiem "nową" renówką i to mnie cieszy. Captur wygląda na tą samą klase wykonania co Clio więc wychodzi na to że mamy świetne propozycje.

Co do hamulców, zależnie od wersji są bębny lub tarcze. Ale wg mnie osobiście w tej klasie i wadze ma to marginalne znaczenie przód jest najcięższy tył w zasadzie w 99% przypadków lekki i te bębny wystarczą, to samo ma Ibiza/Polo na nowej platformie
    Ostatnio edytowane przez hondacbr11 ; 30-08-2019 o 21:27

Uprawnienia umieszczania postów