Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Mazda Skyactiv-X | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Mazda Skyactiv-X | TEST

Drive tastefully!

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Do tego silnika w opcji przydałaby się szybka dwusprzęgłówka, wtedy w trybie sport nie byłoby problemu z niskim momentem obrotowym.
    Fajnie, że Mazda produkuje takie silniki, szkoda, że jest tak droga na nasze warunki.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar mapaul
    Auto
    Honda Civic 4D 2009 1.8

Domyślnie

Silnik ciekawy, ale hitem chyba raczej nie będzie. Przynajmniej na razie. Zupełnie nieprzewidywalna jest eksploatacja (kwestia awaryjności to jedna wielka niewiadoma), cena wysoka, a zalety pewne są, ale nie porywają chyba na tyle, żeby nabywcy masowo zapałali chęcią zakupu.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Ten znacznie wyższy moment obrotowy to 14Nm więcej niż zwykły Skyactiv-G. Razem 224Nm, podczas gdy taki stary 1.4 TSI 150KM ma 250Nm juz poniżej 2000 obrotów i jedzie jak głupi od samego dołu. Spalając tyle samo paliwa. Innymi słowy Skyactiv-X słabo jedzie, spalanie nie zachwyca (jest po prostu średnie), a na dodatek kosztuje dodatkowo zaledwie 15-17 tys. zł ponad klasyczną jednostkę. Słabo.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Lepsze jest wrogiem dobrego Przedobrzyli i tyle. Skończy się tak, że Toyota ich kupi i będę hybrydki klepać

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Przekombinowane po całości... Ani to mocy nie ma porządnej ani momentu... Spalanie takie sobie, po co te udziwnienia i jeszcze zarzekanie się że konkurencja robi wypierdziane silniki małej pojemności, a tu mamy technologię która nie jest specjalnie sprawdzona i raczej wątpię że będzie to całkowicie bezawaryjne i tanie w serwisowaniu.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Wiecie co? Ten silnik jest doskonałym przykładem do solidnych badań socjologicznych.

Ilekroć wrzucamy jakiś test/informację o aucie z turbodoładowanym silnikiem, to nie brakuje negatywnych opinii na temat takiego rozwiązania. Od nazywania kosiarką, przez narzekanie na osiągi i zużycie paliwa, aż po podkreślenie problemu potencjalnie mniejszej wytrzymałości. Tymczasem tutaj, przy wolnossącym silniku, który może i nie specyfikacji bezpośrednio rywalizującej z turbobenzynami, ale jednak stawia na zupełnie inne rozwiązania (duża pojemność, brak turbodoładowania) dostajemy podobną porcję negatywnych opinii. Nie jest to oczywiście krytyka Waszego zdania, tylko spostrzeżenie na bazie rozmów z wieloma osobami i lektury wielu tekstów w internecie.
    Drive tastefully!

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie Mazda Skyactiv-X | TEST

Ja przyznaje się bez bicia, że pare lat temu byłem pierwszy w krytyce turbobenzyn i ogólnie nowych wynalazków. Zakochany w Hondzie, VTECU etc. Trochę jednak wody w Wiśle upłynęło, człowiek jest starszy, więcej aut się popróbowało i w sumie jak się taki silnik nie sypie to naprawdę ciężko potem wrócić do wolnossącego(jeśli nie ma wielkiej pojemności i mocy). A ten silnik nie wnosi nic nowego ponad większe skomplikowanie, efekty słabe. Chyba , że to pierwsza generacja i będzie lepiej, albo hybrydę z tego zrobią byle nie było jak z RX8 i Wanklem. A w sumie człowiek to maruda i częściej marudzi niż docenia

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Mi to jakoś nigdy nie przeszkadzało o ile taki turbodoładowany silnik był dobrze zrobiony. Sam mam turbo tyle ze w 2.0 ale jeździłem wieloma małymi turbodoładowanymi i nie narzekałem każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Ale akurat te innowacje które wprowadza mazda chcąc od nowa wymyślić koło wg mnie są przesadzone i niepotrzebne.

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Dlaczego nie potrzebne ?? !!! Jak dla mnie im większa różnorodność tym lepiej. A jeśli jakaś firma robi co może żeby nie dać się pseudo eko oszołomom to tylko im przyklasnąć. Trzymam kciuki za mazdę .
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Uprawnienia umieszczania postów