Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Opony całoroczne vs. opony zimowe

Awatar vako
    Auto
    z turbo, bo daje ludziom nadzieję;)

Domyślnie Opony całoroczne vs. opony zimowe

Stoję przed wyborem opon na sezon zimowy do swojego samochodu, mercedes w204, wersja po FL, diesel 194KM, napęd na tył.
    Jeżdżę głównie po trasach szybkiego ruchu i drogach krajowych ( przebieg roczny 30-45k km).
    Nie jeżdżę po górach, a śniegu na drodze w zeszłym roku nie uświadczyłem.
    Natomiast zdarzały się temperatury mocno dodatnie i dużo deszczów, gdzie nie byłem zadowolony z pracy opon zimowych w takich warunkach, szczególnie przy końcówce i początku sezonu zimowego.

Zastanawiam się w związku z tym czy nie zakupić opon całosezonowych jako alternatywy dla zimówek.
    Wstępnie z całorocznych rozważam: Bridgestone Weather Control a005, Michelin CrossClimate+, nokian-weatherproof.
    Zimówki podobnej klasy.

Czy ktoś próbował takich rozwiązań, jakie są minusy, jakie plusy?
    Dzięki z góry za pochylenie się nad tematem.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Mój przyjaciel jeździ e46 328i na fuldach multicontrol 205/55 r16 i jest bardzo zadowolony. Raz że się sprawdza w każdych warunkach a dwa jest mega wytrzymała i się wolno ściera. Jedyna wada to słabo trzyma na zakrętach przy bardzo agresywnej jeździe w lato ale to można przeboleć bo nie do tego te gumy zostały stworzone.

Domyślnie

Pytanie, który model z trzech wymienionych wybrać??

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

No to ja z tych trzech wybrałem Goodyear'a. W wszelkich testach i opiniach różnych osób wypadały najlepiej. Jeśli dobrze kojarzę, a mogę się mylić, bo opony kupowałem jeszcze w czerwcu, to Nokiany były chyba głośniejsze, a Micheliny podobnież szybciej się ścierają.
    Co prawda jeżdżę na nich dopiero od lipca i do tej pory były niewielkie przymrozki, ale na razie nie mam żadnych powodów do narzekań. Są bardzo ciche, mogę sobie na nich sporo pozwolić na drodze i zakrętach - choć wiadomo, to nie opona typowo sportowa, ale daje radę.
    Wybrałem Goodyeary również dlatego, że miałem okazje je sprawdzić zimą w aucie mojego sąsiada, podobnym gabarytowo do mojego, i wypadły naprawdę bardzo dobrze, nie ustępowały porządnym zimówkom.

Domyślnie

Piszesz o Goodyear Vector 4Seasons G2? W jakim rozmiarze użytkujesz te opony?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Tak, dokładnie te Rozmiar to 225/45 R17 94 V XL

Auto
    Ford Focus MK3

Domyślnie

Ja użytkowałem Nokiany weatherproof na aucie klasy B. Zimą (po śniegu) i w deszczu rewelacja, ale troszkę przy upałach pływały... tylko w te najgorętsze dni. Więc wydaje mi się, że polecić je można na gorsze drogi gdzie jednak czasami jeździ się po śniegu. Na Citroenie C4 użytkujemy Klebery całoroczne i też zdają spoko egzamin. Przy upałach bardziej stabilne niż nokiany. Ale na tylnej osi zaczynają się ząbkować więc trzeba przekładać przód- tył. Ja osobiście używam 2 kpl zima-lato tylko dlatego że mieszkam kawałek od miasta i często jeżdżę w nocy lub nad ranem gdzie pługi i piaskarki smacznie śpią... zresztą ja częściej spotykam jelenie i dziki niż sprzęt do utrzymania dróg
    Gdyby nie ta droga dojazdowa to na pewno bym używał tylko allseasons... przy założeniu, że zakładamy opony nowe.

Uprawnienia umieszczania postów