Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Opony całoroczne vs. opony zimowe

Auto
    Volvo

Domyślnie

Niestety nie znam opony. Za to w temacie - właśnie mija drugi sezon z Michelin CrossClimate+ w Insignii kombi i jestem super zadowolony. Mimo że Insignia mała nie jest, ani razu nie miałem poczucia, ,że brakuje mi zimówek (jeżdżę głównie Wlkp., Maz., Kuj-Pom.)

I tak jak patrzę po parkingach, to widzę, że opona całoroczna staje się nie tyle alternatywą dla opon sezonowych, ale do jeżdżenia cały rok na letnich (aż mnie zaskoczyło ile autek widzę na letnich tej "zimy").

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

ja na wszystkich autach (i firmowych i prywatnych) nie zmieniałem opon w tym roku.
    wyjątek to jeden bus który dostał całoroczne ale z innego powodu niż śnieg.

Awatar Rules

Domyślnie

U mnie jednak było parę dni z temperaturą poniżej zera i lekkimi opadami śniegu. Jeżdżenie na letnich w zimę nawet taka jak ta jest fajne ale tylko do czas aż coś się stanie. Potem możesz do końca życia żałować. Moim zdaniem oczywiście.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

W W-wie (i okolicach) śnieg na drogach był raz, przez chwilę. Nie wiem co mogło się stać w tym jednym wielkim korku który się momentalnie utworzył wszędzie na letnich oponach. Poza tym wystarczy dostosować prędkość do opon i warunków i może stać się tyle co na zimówkach.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Ten jeden jedyny dzień to się w końcu w Warszawie bardzo przyjemnie i spokojnie jeździło

Na swoich całorocznych Goodyearach zrobiłem ponad 12 tys. km i jak do tej pory ani razu nie żałowałem, że nie mam letnich/zimowych.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    ja mam na busie pirelli chyba, też wersja van.
    Ale wielosezonowe? Smiga ok?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

tak, wielosezonowe, są ciche, przyczepność mają ok, nie mam co narzekać.
    plan był taki, żeby było trudniej busa zakopać w błocie, co, delikatnie mówiąc średnio mi wychodzi.
    mam ostatnio zdecydowanie zbyt optymistyczne pomysły w tej materii.

Auto
    Volvo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    U mnie jednak było parę dni z temperaturą poniżej zera i lekkimi opadami śniegu. Jeżdżenie na letnich w zimę nawet taka jak ta jest fajne ale tylko do czas aż coś się stanie. Potem możesz do końca życia żałować. Moim zdaniem oczywiście.
    Rzecz w tym, że w moich okolicach zimę mamy taką, że właśnie mało pewnie czuję się na zimówkach..
    Żona jeździ również kombi segmentu D na Hankookach Winter i*cept evo2 i przesiadając się do jej auta byłem zaskoczony zachowaniem opon. Na minus oczywiście. Na drogach szybkiego ruchu średnio wypadały nawet w takie przeciętne lutowe dni. Kolega ma Nokiany WRA4 i podobne wrażenia, a jednak to opony wyraźnie droższe od Hankooków.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Patrząc na to jak obecnie (nie)wyglądają nasze zimy muszę zrewidować swoje poglądy (nie byłem fanem opon calorocznych) i stwierdzam, że najlepszym rozwiązaniem obecnie wydaje się zestaw: całoroczne na zimę i letnie na lato.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów