Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDI 180 KM | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDI 180 KM | TEST

Zapraszam Was do dyskusji na temat testu: TEST - Niech żyje styl i design! Peugeot 508 SW GT.

Drive tastefully!

Domyślnie

Z zaufanego źródła wiem, że obecnie 508 ma rabaty na auta stokowe rzędu 20%. Z takimi rabatami ten samochód to bardzo sensowna propozycja.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

I to przynosi efekty, od wejścia wersji SW(czyli jakoś od maja), 508 sprzedaje się lepiej niż Insignia.
    Mam nadzieję, że część konkurencji także pójdzie tą drogą. To dowód anegdotyczny, ale patrząc na nabywców nowych aut klasy średniej w moim otoczeniu, te auta często przestały już pełnić rolę aut rodzinnych na rzecz SUV'ów, z kolei kompakty tak się rozrosły i poprawiły jeśli chodzi o wyposażenie, komfort, stabilność jazdy, że są właściwie wystarczające dla większości posiadaczy aut klasy średniej sprzed generacji, bądź dwóch, inna sprawa, że dogoniły je również cenowo.
    Te auta głównie są kupowane ze względów wizerunkowych i pójście w efektowną, nietypową stylizację kosztem rozmiarów jest moim zdaniem słusznym kierunkiem, taka Insignia czy Talisman wielkości E-klasy czy 5tki to już IMO jakieś kuriozum i tak nikogo nie oszukają, że to auta równorzędne, a różnica polega na tym, że właściciel nowego BMW czy Mercedesa zazwyczaj ma garaż i miejsce pod pracą, a Insignii czy Superba niekoniecznie i rozmiar staje się problemem, bo infrastruktura wokół nie urosła tak szybko jak te auta.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 23-10-2019 o 20:50

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

`Ciekawa teoria z którą się nie zgadzam. Zakup tego typu auta to nie tylko „korpo kadra menadżerska” Ja dużo jeżdzę po Polsce i widziałem 508 na palcach jednej ręki. SW ani jednego. Takie auta wybierają również rodziny, które potrzebują dużego samochodu, by wrzucić wózek, trzy torby i spakować się na urlop. I dlatego ganialnie, że samochody takie jak insignia, talisman czy superb są na rynku, bo nie każdy chce SUVa. Druga sprawa, że Insignia wyleciała z konfiguratora Opla parę miechów temu, a na stoku dilerskim jest parę sztuk, więc widziałbym tutaj celowy zabieg PSA na ubicie wewnętrznej konkurencji. Szkoda, bo nowa insignia to była całkiem fajna propozycja.

508 jest ładne, ale to technologicznie w większości jest stary model ubrany w nowe szatki. Do tego Premium jest tutaj głównie cena.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Przecież bagażniki kompaktowych kombi są niewiele mniejsze, lub równie duże.
    Insignia wyleciała z konfiguratora? wchodząc w tej chwili na opel.pl mogę sobie wybrać sedana, kombi, wersję GSI i uterenowioną i konfigurować.
    Nowe 508 ma nową płytę podłogową w stosunku do poprzednika, nie wiem skąd to twierdzenie, że to tylko przebrany stary model, już abstrahując od kwestii technicznych, nawet koncepcja karoserii czy wnętrza zmieniła się na przełomie generacji diametralnie.

Domyślnie

Powielasz uproszczenie, które zastosował red. Pertyński. Nie ma ono nic wspólnego z rzeczywistością. Obecne 508 to zupełnie inne auto niż poprzednik.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

Z racji przejechania 508 SW kilkuset kilometrów pozwolę sobie trochę napisać.

Wygląd MCL rozpracował na czynniki pierwsze, wiele więcej dodać nie można, chociaż… jakbym miał się czepiać, to bardzo ładne połączenie tylnych świateł po przyjrzeniu mu się z bliska wcale ładne nie jest. Po pierwsze mogłoby się świecić - chociaż trochę. Po drugie nie jest z identycznego materiału i o identycznym odcieniu co światła.

We wnętrzu czułem się genialnie. Bardzo mi odpowiada układ z małą kierownicą i zegarami nad nią, lubię być otulony wysokim tunelem. Fakt, przy wzroście 190 cm można napisać, że wewnątrz czuje się przytulnie, ale można też napisać, że jest trochę klaustrofobicznie. Zależnie od nastroju
    Fotele przednie są bardzo wygodne, ale w moim przypadku (podobnie było z moim 308 ) dopiero po trzeciej czy czwartej poprawce ustawienia. Zastrzeżenia mam nie tyle do multimediów, co do kretyńskiego rozwiązania problemu braku fizycznego panelu od klimatyzacji - otóż boki ekranu są panelem klimatyzacji i NIE DA się tego zmienić. Zapomnijcie o rzuceniu nawigacji na całości wyświetlacza. Ciekawa jest dwuramienna kierownica - nie dość, że wygląda dobrze, to jeszcze dobrze dobrano grubość oraz wyprofilowanie.

Materiały wykończeniowe. Tutaj Peugeotowi bardzo blisko do „premium”, trudno się do czegoś przyczepić. Czego się nie dotknie jest miękkie, przyjemne i ma odpowiednią mięsistość.

Odrobinę podważam akapit: „to nie jest auto rodzinne”. 
Jak w przypadku liftbacka nie mam szansy usiąść „za sobą”, tak w kombi jest to możliwe, nie ma nadmiaru miejsca, ale 4-rech chłopa po 185-190 cm pojedzie. Trzeba by się tylko zamieniać. Kanapa jest osadzona potwornie nisko, po kilkudziesięciu minutach będą drętwiały nogi.
    Podobnie jest z bagażnikiem - nie powala wielkością, ale jest ustawny.
    Mimo, że 508 SW jest o segment wyżej pozycjonowane od 308 SW, to stawiając oba te auta obok siebie mniejszy (i tańszy!) model zaskakuje. Jest w nim MINIMALNIE mniej miejsca niż w topowym modelu. Dotyczy to prawie każdego aspektu. Jedynym zauważalnym miejscem, gdzie 508 jest większe, to szerokość zarówno wnętrza jak i bagażnika.

Mimo, że po 2-letnim obcowaniu z 308 spodziewałem się dobrego prowadzenia, 508 zaskoczyło. BARDZO pozytywnie. Neutralność prowadzenia, zestrojenie zawieszenia oraz układ kierowniczy zachęcają do pokonywania zakrętów dwa razy - po to, aby za drugim zrobić to jeszcze odrobinę szybciej.

Nie zgadzam się też z MCL’em w kwestii silnika. Ja bym wolał obecny już wariant PHEV (zakładając, że nie popsuli właściwości jezdnych). Diesel poza rozsądnym spalaniem (ja z bodajże 500 km miałem okolice 6,5-7 litrów, a wtedy jeszcze miałem więcej punktów karnych „do dyspozycji”) jest bardzo irytujący, nie tylko we wspomnianym wyższym zakresie obrotów, ale też podczas ruszania - przez pierwsze trzy biegi dźwięk jest nie tylko głośny ale też nieprzyjemny.
    W kwestii wyciszenia dodam tylko, że na suchej, gładkiej nawierzchni jest świetnie, można zasuwać z prędkościami „niemieckimi”. Ale już na mokrym, chropowatym asfalcie, przepisowe 140 km/h jest męczące i to bardzo.

Pod względem „bajerów” Peugeot zawodzi praktycznie na całej linii. Reflektory niby full-LED okazują się słabe i żadnych aktywnych elementów nie mają. Totalnie nie działa system Night Vision - potrafi na czerwono oznaczyć ludzi na przystanku, a osoby poruszające się w poprzek drogi, w którą za chwilę skręcamy (via nawigacja i kierunkowskaz) nie są zupełnie zauważone lub mają kolor raptem pomarańczowy.
    O tempomacie Maciek napisał, dodam tylko, że to „wyłączenie aktywności” nie jest w ogóle oznajmione przez samochód - gaśnie tylko część zielonej kontrolki. Praktycznie nie do zauważenia. `Dodam, że działa zupełnie zero-jedynkowo. Jest coś z przodu: hamuje; to coś zjeżdża - gaz w podłogę. Pomijając ekonomikę jazdy która mocno cierpi w tej sytuacji, jest to zwyczajnie nieprzyjemne.

Uprawnienia umieszczania postów