Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Jakie kompaktowe kombi i dlaczego nie Golf Variant? Do 110 tys.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie Jakie kompaktowe kombi i dlaczego nie Golf Variant? Do 110 tys.

Optymalny będzie 1.4 140 KM. Dynamika jest wystarczająca, a zawias nie będzie aż tak sztywny, w wersji GT czuć to zwłaszcza na tylnej osi. Dlaczego? Bo jest bardzo dobrze wyposażony, prowadzi się przyjemnie, wnętrze jest wykonane i spasowane na odpowiednim poziomie, jest praktyczny i ładny. I nie kosztuje majątku. I to już subiektywna opinia, ale Golf wygląda przy nim jak biedny kuzyn.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Proceed ma ten problem, że skopali w nim proporcje, dokładnie w ten sam sposób jak Mercedes w pierwszej generacji CLA, przez co auto pod pewnymi kątami wygląda pokracznie.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Kwestia gustu

Domyślnie

Myślę że jak próbujesz z auta klasy kompakt zrobić coś więcej to musi wyjść choćby trochę pokracznie
    Dobra, namówiliscie mnie na jazdę testową Proceedem. Warto czekać na rocznik modelowy 2020 w razie czego i przeczekać kilka miesięcy z jakimś wynajmem? Ponoć lepszy system multimedialny ma być.

Auto
    Kia Ceed II business line

Domyślnie

Z tego co wiem nie musisz czekać bo przy zamówieniu w tej chwili już są robione wersje 2k20 czyli 10 calowy ekran + cyfrowe zegary. Osoby obecnie otrzymujace PC dostają wersje przejściowe czasami większy ekran czasami zegary cyfrowe, a że czas oczekiwania to 4 msc przynajmniej w Gdyni to już będzie rocznik 2020, zresztą to samo mówił sprzedawca po jeździe próbnej ostatnio bo ja z kolei 1.6 chce wziąć.
    Oglądałem Focusa, Astre i tu mnie zniechęcilo wykończenie w środku. Jezdzilem golfem 1.5 150, subiektywnie dla mnie słaby i na niekorzyść jeszcze to że zaraz będzie 8. Jeżeli chodzi o dynamikę to jest tak samo jak ceed 1.4 140.
    5 listopada mam jazdę Octavia 2.0 190km style bo troche mnie przekonali ceną ponieważ mam jakąś niechęć do skody i nie mam pojęcia czemu tak jest ale jest. Natomiast doposazona we wszystko co bym chciał katalogowo 137, pani powiedziała że za 120 może oddać także rabat znaczny wg mnie, ale pewnie ze względu na to że Octavia zaraz też nowa wchodzi.
    Zobaczymy ale PC kupił już mnie dawno temu a po jeździe się przekonałem, ale lubię obejrzeć wszystkie opcje

Domyślnie

jeżeli osiągi i komfort jazdy nie są dla Ciebie priorytetem to proceed jest ciekawą opcją. Jeździłem dużo kijankami i były to samochody prawie doskonałe. Prawie bo nie jestem w stanie zrozumieć problemów z osiągami Kii. 200 koni a osiągi jak przy 150 km u konkurencji, do tego wysokie spalanie. Poza tym 200 konny silnik jest tylko w wersji GT która charakteryzuje się sportowo zestrojonym zawieszeniem (czytaj czuć każdą nierówność na drodze).

Rzeczywiście nienajlepszy czas na wymianę samochodu klasy C kiedy jesteśmy przed premierą aż trzech kompaktów z VW (swoją drogą kto zarządza w tym Volkswagenie że wypuszczają cztery kompakty w ciągu roku zamiast robić premierę co 1,5 roku - koncern zawsze miałby coś "świeżego" w ofercie).

Nie będę się wygłupiał z moją Octavią bo obecnie samochód wygląda już zabytkowo na tle konkurencji, zwłaszcza proceeda. Ale Octavia ma jeden plus - 2,0 tsi 4x4 dsg. takiego silnika w golfie i seacie nie ma a pod względem osiągów proceed 1.6 czy focus 1.5 182 km zostaje daleko w tyle.

Auto
    Kia Ceed II business line

Domyślnie

Jak tam proces podejmowania decyzji, coś się pojawiło nowego?

Domyślnie

Kapitulacja... W tym tygodniu odbieram Golfa Varianta 1.5 TSI DSG.
    Po zważeniu wszystkich argumentów zdecydowałem się na bezpieczną i znana mi dobrze opcję. 19k rabatu na schodzący model też robi swoje.
    Nowa Octavia Kombi wygląda świetnie ale nie mogę czekać.

Awatar Rules

Domyślnie

Jeśli to nie tajemnica, ile po rabacie cenią za taką konfigurację? PS: gratuluję zakupu, niech się spisuje.

Domyślnie

110k. Ceny na OtoMoto w większości uwzględniają już rabat na ten model. Udało mi się z tego urwać tysiaka... Wersja w miarę kompletna bez pakietu R-line.

Uprawnienia umieszczania postów