Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Honda HR-V 1.5 VTEC Turbo Sport | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Honda HR-V 1.5 VTEC Turbo Sport | TEST

#drivetastefully

Awatar mapaul
    Auto
    Honda Civic 4D 2009 1.8

Domyślnie

Szkoda, że z tym silnikiem jest tylko ta jedna wersja wyposażenia. Wolnossący 1.5 nie ma zbyt dobrych opinii, a stylizacja wersji z turbo do mnie nie trafia. Mam na myśli bordowe elementy skórzane wnętrza, lakierowane czarne dodatki na karoserii i felgi.
    Jestem nieco zaskoczony pozytywną oceną wyciszenia, bo w większości opinii o HR-V na ten aspekt zwykle mocno się narzeka.

Auto
    Subaru XV II 2.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mapaul Zobacz posta
    Jestem nieco zaskoczony pozytywną oceną wyciszenia, bo w większości opinii o HR-V na ten aspekt zwykle mocno się narzeka.
    Przy okazji liftingu, Honda dołożyła ANC do tego modelu. Ile to daje - nie wiem, sam bym się przejechał przed i poliftingowym samochodem, żeby porównać chętnie. Ale nie mam okazji. To jest ogólnie bolączka wszystkich popularnych marek japońskich. Dopiero zaczynają się budzić z letargu i przykładać większą wagę do tego aspektu.

Na przykładzie mojego auta: po wyjechaniu z salonu nie dało się nim przejechać więcej niż 50km autostradą, tak było głośno. Oddałem więc do wyciszenia i jestem... w miarę zadowolony. O ile do ~120 km/h jest naprawdę przyjemnie, a w mieście to już absolutna cisza, tak inne samochody, którymi regularnie jeżdżę (nowa A klasa) od około 80 km/h wzwyż nokautują już wyciszone Subaru. Wszystko przez to, że matami i piankami nie naprawi się cieniutkich szyb, kiepskich uszczelek, czy wreszcie nieprzyzwoicie cienkich blach.
    Inne japońskie marki postępują niestety podobnie

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Nie wiem jak w HR-V, ale w Jazzie wolnossące 1.5 było koszmarnie głośne na wyższych obrotach, więc to też swoje dokładało. Z 1.5 Turbo jest naprawdę w porządku.

Uprawnienia umieszczania postów