Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Tesla Model 3 Dual Motor Long Range | TEST

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Wiele osób by chciało elektromobilności od zaraz, bo wpisuje się ona w jakiś tam szerszy światopogląd ekologiczny, itp. gdzie każde spalanie czegokolwiek pcha nas ku zagładzie.

Nie odmawiam nikomu racji, pewnie z tym spalaniem rzeczywiście już przeginamy i pora na odwrócenie trendu, ale zachowując realizm nie da się takiej zmiany zrobić z dnia na dzień. R&D to też jednak proces długofalowy i skoro konstrukcje spalinowe są już tak zaawansowane technicznie i dopracowane, że opracowanie kolejnych, nieco lepszych jednostek jest już po prostu astronomicznie drogie (co widać choćby po tym, że Mercedes dzieli silniki z Renault, BMW przeszło na koncepcję modułową, itd.). Skoro więc nakłady w rozwój hybryd, czy elektryków zwrócą się szybciej, to tam idą pieniądze.

No i w sumie chyba jednak przyjemniej będzie się żyło w miastach, gdzie nie będzie spalania ani węgla (to w Polsce moim zdaniem priotytet), ani dieslowskich autobusów (też bym je zastąpił możliwie szybko elektrycznymi), ani kiedyś tam na horyzoncie naszych starych, poczciwych dieselków i benzyniaków. To ostatnie może tylko żeby nie przyszło za szybko i żeby zawsze pozostała możliwość wyskoczenia sobie tradycyjnym autem gdzieś w góry, czy na tor, a jak nie, to pozostaną nam już tylko wspomnienia i Gran Turismo ;D.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Autor jest tutaj, więc można walić prosto z mostu

Nie czuję się mentalnie skostniały, ale okreśelnie bardzo przypadło mi do gustu. Nie rozumiem po prostu tego „wszechoptymizmu” wobec Tesli i całej elektromobilności. Silniki spalinowe rozwijano latami. Praktyka, weryfikacja, i tak w koło. Tymczasem tutaj wszystko ma się stać „wtem!”, tu i teraz. Wiele marek potwierdziło, że z tego powodu wstrzymuje rozwój konstrukcji spalinowych. Działanie wręcz „zerojedynkowe”. Buzzer, takie pytanie, z ciekawości, bez zgryzliwości - ile kilometrów przejechałeś autami na prąd?
    Nissan Leaf - calkiem normalny samochod. Zaluje ze nie mialem okazji z Tesla poobcowac. Z racji tego ze projektuje nowoczesne rozwiazania w technice to jestem bardziej pro zmianowy 😀

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Ja też jak najbardziej popieram zmiany, choć dużo we mnie motoryzacyjnego romantyka i po prostu na widok 6,75l w Bentleyu (swoją drogą zabicie tego silnika będzie dla mnie dniem żałoby) czy solidnego R5 dostaję ślinotoku

Leaf jest właśnie w miarę normalny. Kia e-Niro i e-Soul takżę. EQC? wygląda ciekawie, ale to wciąż auto w stylu, do którego przywykliśmy. A tak jak napisałem - nad Teslą wszyscy się rozpływają, jakby co najmniej była dziełem na miarę Piety Michała Anioła. A to po prostu kolejny elektryk, do tego w wielu aspektach wręcz irytujący.

Chciałbym tylko dodać, że ten materiał wywołał sporą burzę. Ponoć na jakichś zamkniętych grupach fejsbukowych zostałem wcieleniem szatana, a Tesla Klub Polska uznaje mnie za kłamcę
    #drivetastefully

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Z tekstu bije niestety Twoja niechec do tego samochodu.

- - - Aktualizacja - - - -

To naprawde bardzo rzuca sie uwadze.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

I powiem Ci, że jest to efekt tego całego zachwytu Teslą w sieci. Nie jestem "fanbojem" żadnej marki czy auta (pomijając MX-5, ale tylko w temacie roadsterów), co daje mi obiektywne spojrzenie na ten temat. I kiedy widzę te wszystkie peany nad drobnymi aktualizacji czy postami Muska to naprawdę zaczynam się zastanawiać, że "hej, może jednak to jest ciekawe".

Jednak później, gdy wsiadam i jeżdżę tym autem, nie widzę w nim absolutnie nic, co faktycznie robiłoby wow. Ma jedną wielką zaletę, którą podkreśliłem - optymalizacja pracy napędu jest fenomenalna, a zużycie energii znikome na tle konkurentów. Jednak przez tą całą otoczkę fanatyków czuję się odrzucony. To trochę jak z aktywistami, tylko w kwestii jednego modelu
    #drivetastefully

Auto
    -

Domyślnie

Tak powinny wyglądać testy każdej innej marki. Niestety dzisiaj wszędzie można czytać tylko same pochwały... Może czas zacząć szukać wad i tych irytujących rzeczy. Od razu robi się ciekawiej.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Może to pomysł na jakąś niszę w portalach motoryzacyjnych - do testów dobieramy redaktora hejtera danej marki czy technologii i od razu testy będą ciekawsze . No i mamy pewność, że wypunktuje wszystkie wady, nie tylko zalety ;D.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Dobra. Z checia vagi potestuje 😀

- - - Aktualizacja - - - -

Continuous shitstorm... 😀

Auto
    -

Domyślnie

Albo dwóch testujących.
    Serio. To jest w sumie przykre... Szczególnie jak się czyta testy tych droższych fur. Dlatego pewnie te nie cieszą się popularnością wśród komentujących, bo nie ma czego komentować. Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że jakieś BMW za 800.000 PLN jest świetnie wykończone, i że 3.0d klepany od 15 lat mało pali. Mało palił i dalej mało pali. :P Przy Skodach podobnie: simply clever, duży bagażnik, miliard litrów pojemności oh ah, dużo miejsca w środku, no fajnie. Moim zdaniem sztuką jest wyłapać wady samochodów, specyficzne cechy, a nie powtarzać te same zalety w każdym teście od X lat. Choć pewnie to nie zawsze możliwe...

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

W Tesli akurat łatwo wyłapać i opisać wady/niedoróbki, nie chodzi mi o sam poziom aut, bo domyślam się, że widać braki doświadczenia i nieco "chałupnicze" metody produkcji, ale o fakt opisany w tekście " Marka ta oficjalnie jeszcze nie sprzedaje samochodów na naszym rynku" - brak przedstawicielstwa.
    W związku z tym można uczciwie opisać auto, Tesla ma nasz kraj w głębokim poważaniu, więc nikt się nie obrazi o krytyczny tekst i nie zabroni dostępu do parku prasowego(bo go nie ma), bądź nie pominie przy zapraszaniu na prezentację nowego modelu do luksusowego hotelu w atrakcyjnej i egzotycznej lokalizacji.

Uprawnienia umieszczania postów