Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Opony i wyjazd na wakacje

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie Opony i wyjazd na wakacje

Nie wiem czy temat w dobrym dziale, ale mi najlepiej pasował.

Mam dylemat, z którym pewnie niejeden z Was miał styczność.

Jak każdy mam zamontowane opony zimowe. Jednak w grudniu/styczniu/lutym wypadną mi 2-4 wyjazdy autem do Hiszpanii i Portugalii. Czyli w praktyce trasę zaczynam w krajach, w których zimówki są potrzebne i obowiązkowe, a kończę (i na miejscu sporo jeżdżę) w miejscach, w których opona zimowa dostanie po tyłku i przydałaby się letnia. Targanie ze sobą kompletu na zmianę odpada ;-).

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wysyłka opon letnich kurierem do miejsca docelowego . Ale może ktoś ma lepszy pomysł i przerabiał podobny scenariusz? Do tej pory jeździłem tam wiosną i latem więc nie było problemu.

Odpada lot samolotem i wynajem na miejscu, muszę jechać swoim autem.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Jak masz zamiar nakręcić nawet i kilkanaście tys. km w takim trybie to może warto rozważyć zakup opon całorocznych?

A jak nie, to jedź na zimówkach i tyle. Tam gdzie ciepło przestawiłbym się jedynie na nieco spokojniejszą jazdę.

Awatar Arrival
    Auto

Domyślnie

Jakoś nigdy nie miałem zaufania do całorocznych :P Gdybym letnie miał już blisko zużycia to pewnie na miejscu kupiłbym letnie i potem wysłał je sobie do PL kurierem.

No tylko w ES w tym czasie może być słońce i po +20 stopni. A sporo naczytałem się o tym jak zimówki zużywają się przy wyższych temperaturach, zwłaszcza na długich trasach. Prawda czy nie?

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Co do zużycia zimówek w takich temperaturach pewnie będzie trochę przyspieszone, ale jakiegoś drastycznego zużycia bym się nie spodziewał. W ubiegłym roku jechałem do Austrii na początku października na wakacje już na zimówkach (zakładając, że w górach pogody pewny być już wtedy nie mogę) i miałem przez cały wyjazd słońce i piękną pogodę (nieraz taką na krótki rękaw). Autostradą przez Niemcy normalnie leciałem 160 km/h i żadnych zastrzeżeń co do prowadzenia nie miałem. Razem wyjazd się zamknął w okolicach 2 tys. km i po powrocie bieżnika co prawda nie mierzyłem, ale na oko opony dalej jak nowe.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Portugalia i Hiszpania na kontynencie to nie żadne tropiki w grudniu/styczniu. Spodziewałbym się temperatur na poziomie 10-12st, więc zimówki raczej nie ucierpią za dużo.

Tapatalk @ Galaxy S10e

Awatar Rules

Domyślnie

Podobnie jak przedmówcy spokojnie jechałbym na zimówkach. Przecież nawet obecnie u nas wielu kierowców przejeździło cały ciepły listopad na zimówkach.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Zależy gdzie do Hiszpanii i zależy gdzie do Portugalii. W każdym razie w centralnych częściach raczej ciepło nie będzie, a do 15 stopni dla zimówek jest ok.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Przecież nawet obecnie u nas wielu kierowców przejeździło cały ciepły listopad na zimówkach.
    ja to zawsze czekam ze zmianą na pierwszy śnieg albo chociaż jakąś szadź na wiosce czy coś takiego - na razie twardo letnie na wszystkich autach.

Awatar Arrival
    Auto

Domyślnie

No właśnie mówimy o cieplejszych rejonach. W grę może wejść też prom na kanary gdzie mając farta będzie naprawdę ciepło.
    Gdybym przewidywał 10-12 stopni to bym się nie przejmował . Plus to mają być wyjazdy motoryzacyjno/krajoznawcze więc chciałbym pojeździć też dynamiczniej po ciekawych drogach .
    Podobnie jak Driv3r - zazwyczaj czekam ze zmianą do ostatniej chwili bo po prostu na letnich mi się lepiej jeździ.

Zobaczymy, tak czy inaczej dzięki za opinie!

Uprawnienia umieszczania postów