Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Alpine A110 | TEST

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Oblukałem już otomoto. Póki co posucha, ale może za jakiś czas 😂

Ludzie z Br performance już parę Alpin podkręcili. 300 koni w takiej maszynie, miodzo! 0-100 może poniżej 4 sekund.
    Z Caymanem warto pamiętać, że w standardzie nic nie ma. Kilka dodatków i mamy ponad 300 tysięcy złotych...

Corvette C8 po sprowadzeniu do PL będzie droższe od Alpine o dobre 100 tysięcy złotych, poza tym nie ten rozmiar, nie ta waga, nie ta moc.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

W Polsce jest już jedna fajnie pomodzona sztuka: z dedykowanym softem stworzonym ja bazie Megane Trophy i z wydechem MG Motorsport
    #drivetastefully

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Fajna ta Alpinka, ale prawie 300tys za 1.8???
    Za 45tys EUR mozna miec kilkuletniego Caymana S z reczna skrzynia, wiec jak dla mnie nie ma co sie zastanawiac nad Alpine. Ale ciesze sie, ze Renault cos takiego stworzylo.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Jednak używane vs. nowe to nigdy nie jest fair porównanie. A nowy Cayman już żadnej oczywistej przewagi nad Alpine nie ma, choć sam nie wiem, na które z tych aut bym się zdecydował.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Masz racje - nowe Cayman/Boxster wiele stracily.

Ja raczej patrze na to, co dostaje za konkretne pieniadze i A110 nijak mi nie pasuje - moze za pare lat, jak bedzie ja mozna kupic za 50% ceny. W sumie takie gadanie bez sensu.

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Niestety, na cenę składa się koszt projektu i produkcji, co przy takiej skali i ilości części niekompatybilnych z innymi autami musi podnieść cenę. Marża tez musi być wyższa dla takiego projektu.
    Min. dlatego bmw G20 jest tańsze od Z4 czy Supry tym samym silnikiem, mimo iż jest w nim „więcej auta”.
    W sumie to Cayman ma silnik o niewiele większej pojemności, a dużo słabsze w serii wyposażenie i skrzynię manualną (dla niektórych zaleta).

Zanim taka Alpina zejdzie z ceny do 100-120 tysięcy musi minąć trochę czasu.

Chcesz nowe 300 koni, RWD i automat? Najtaniej będzie kupić nową Giulię w bieda wersji Biznes i zachipować

Uprawnienia umieszczania postów