Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Opel Corsa i Renault Clio | PORÓWNANIE

Domyślnie

Czy ja wiem czy jest takie tanie? Obecnie chyba najtaniej z sensownych aut z tego segmentu wypada jednak Fiesta.

Jako użytkownik Clio Intens (bez jasnych wstawek we wnętrzu, a więc z twardą górą drzwi) nie rozumiem tych zachwytów nad jakością i spasowaniem. W szczególnosci leży spasowanie. W moim egzemplarzu ostatnio coś zaczęło brzęczeć w podszybiu, niezależnie od obrotów silnika, dmuchawy oraz jakości nawierzchni. Chyba czas się udać do serwisu...
    Natomiast dosłownie kilka dni temu przekonałem się w drodze do pracy jak się odzywa wnętrze w tym samochodzie na dużych nierównościach (objazd) - z drzwi kierowcy dobiegał głuchy stukot,a w konsoli po stronie pasażera również coś zaczęło wyraźnie trzeszczeć... Żeby było ciekawiej auto stoi na balonowych zimówkach 185/65/15 i w chwili obecnej ma ok. 1600km przebiegu. Moje poprzednie auto - Cordoba 6L z 2003 roku tak nie trzeszczała na tej drodze;/
    Inny problem to szerokość słupków A - są strasznie szerokie i wycinaja bardzo dużo z pola widzenia.
    Kolejnym dzwinym zabiegiem jak dla mnie jest brak oświetlenia na tylnej kanapie - w wersji z przyciemnianymi szybami z tyłu jest po prostu jak w bunkrze. Dziwi to w szczególności, że w osłonach przeciwsłonecznych są lusterka podswietlane LEDami a tu taka klapa

Auto
    -

Domyślnie

Wiele rzeczy wychodzi dopiero w trakcie użytkowania. Człowiek naczyta się testów z tekstami o świetnym spasowaniu, przejedzie się testowym egzemplarzem i wydaje się ok. Później kupuje, jeździ i... zonk.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Mam prywatnie Clio IV i... coś o tym wiem
    #drivetastefully

Auto
    mondeo '14, golf gti 35 dsg '12 byl passat 1.8 tsi '10

Domyślnie

Clio na dużym wypasie, będzie tańsze niż Opel czy konkurencja, ale Opla da się naprawdę dobrze wyposażyć (w clio dużo opcji to pakiet i trzeba brać coś co niekoniecznie chcesz) i mieć za "śmieszne pieniądze", choćby ze względu, że da radę uzyskać sensowny rabat, a przy renault dawali mi symboliczne 1000-1500 zł. Clio na papierze i siadając do środka zjada konkurencje z B. Ale... jak ktoś szuka automatu to edc ma średnie opinie, ford z bliźniaczego powershifta zrezygnował już praktycznie. Oprócz tego system r-link często w testówkach dawał o sobie znać. W ogóle dziwna sprawa, że w wielu testach, w egzemplarzu testwoym, b. często coś niedomagało - słaba wróżba na eksploatacje.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Średnie opinie to ma francuski silnik 1.2 który lubi się szybko kończyć.

Auto
    mondeo '14, golf gti 35 dsg '12 byl passat 1.8 tsi '10

Domyślnie

Mówisz o tym nieszczęsnym pasku - ponoć 4x zmieniał numer katalogowy i teraz jest niby "cacy". Ale jak wiadomo - wszyscy kłamią

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez majk Zobacz posta
    Clio na dużym wypasie, będzie tańsze niż Opel czy konkurencja, ale Opla da się naprawdę dobrze wyposażyć (w clio dużo opcji to pakiet i trzeba brać coś co niekoniecznie chcesz) i mieć za "śmieszne pieniądze", choćby ze względu, że da radę uzyskać sensowny rabat, a przy renault dawali mi symboliczne 1000-1500 zł. Clio na papierze i siadając do środka zjada konkurencje z B. Ale... jak ktoś szuka automatu to edc ma średnie opinie, ford z bliźniaczego powershifta zrezygnował już praktycznie. Oprócz tego system r-link często w testówkach dawał o sobie znać. W ogóle dziwna sprawa, że w wielu testach, w egzemplarzu testwoym, b. często coś niedomagało - słaba wróżba na eksploatacje.
    Tylko że obecnie system to Easy Link i oglądając wiele testów Captura 2 i Clio 5 jedyny przypadek z awarią i niedomaganiem tego nowego całkowicie systemu był w ostatnim teście Pertyna co ciekawe jechał wtedy dwoma Clio 1.5 i 1.3 i w tym drugim wszystko działało prawidłowo, więc to żadna wróżba jak ty to twierdzisz bo inni producenci mają takie same problemy z elektroniką, a summa sumarum system i tak jest o 10 lat do przodu względem poprzednika czyli R-linka.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Mój Tata ma nowe Clio od połowy grudnia i ani razu system się nie zawiesił, nie zerwało połączenia BT, nawet nic nie ścina. Bardzo responsywny system, nawigacja w nowym wydaniu tomtoma też lepsza niż wcześniej, choć bazę danych nadal ma wyraźnie uboższą niż np. nawigacja w VAGach. Są miejsca, w których tomtom twierdzi, że droga jest gruntowa, a w rzeczywistości od ponad 5 lat jest nowa jezdnia. Jak masz w ustawieniach włączone unikanie dróg gruntowych, to wtedy niezbyt chętnie Cię prowadzi w takie miejsca, wyrzuca alert, że droga gruntowa itp. Ale to już bardziej uwaga w stronę dostawcy map niż samego systemu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

A ja się Clio trochę zawiodłem. Na żywo w bieda egzemplarzu materiały wcale nie są takie wybitne jak chwalą w testach. Tradycyjne zegary wyglądają ohydnie, także mus dopłacać do elektronicznych. Co do infotainmentu się nie wypowiem bo w salonowym egzemplarzu był chyba aku odłączony.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Dopłata do elektronicznych zegarów, to automatycznie dopłata do wersji Intesne, bo w niższych wersjach nie można ich sobie dokupić. Co do niższych wersji, to się zgodzę - nie robi już takiego wrażenia, bo traci największą zaletę, czyli materiały. U Nas tego problemu nie było, bo od razu celowaliśmy w bogatszą wersję. Ogólnie po prawie 3 miesiącach uważamy, że to był bardzo dobry wybór. Jedyne irytujące wady/braki, to idiotyczne umiejscowienie przycisku otwierania bagażnika (na szczęście można otwierać z pilota, tylko w sumie nie po to jest keyless) i brak jakiegokolwiek oświetlenia tylnej części kabiny. Jakbym chciał się jeszcze do czegoś na siłę przywalić, to elektroniczny ręczny/autohold mógłby być trochę subtelniejszy w działaniu (odpuszcza z odczuwalnym przytrzymaniem).

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów