Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Land Rover Discovery Sport P200 | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Land Rover Discovery Sport P200 | TEST

#drivetastefully

Domyślnie

strasznie mnie denerwują ciągle powtarzane opinie dziennikarzy że nikt nie korzysta z możliwości suvów poza asfaltem. Nie przeczę że tak nie jest, zwłaszcza w przypadku "suvów" typu Arona czy Captur. Ale naprawdę są też ludzie którzy chcą kupić taki samochód bo go potrzebują a nie kierują się modą czy chęcią imponowania sąsiadowi. Jeżeli kiedykolwiek będę potrzebował suva to możliwości terenowe takiego samochodu będą miały pierwszorzędne znaczenie a LR będzie pierwszym kandydatem do zakupu.

Auto

Domyślnie

Znam wiele osób posiadających SUV-y, i 99% zakupiło je wyłącznie dla "wyższej pozycji" za kierownicą. Serio.
    #drivetastefully

Domyślnie

ale ja zdaję sobie doskonale z tego sprawę. takie jest zapotrzebowanie rynku i nie ma co z tym walczyć. mnie jedynie martwi to że przy tej absurdalnej modzie na suvy które kupują ludzie dla których odpowiedni jest zwykły samochód osobowy (który ma lepsze osiągi, mniej pali, mniej truje) prawdziwe suvy z rynku znikają. Poprzednie generacje rav4 czy touarega miały lepsze właściwości w terenie. i co teraz ma kupić ktoś kto ma działkę w górach albo na wsi? Land Rover tylko zostaje a wy go za to gnoicie

Auto

Domyślnie

Chwila, moment - czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nikt go nie gnoi za właściwości terenowe, ale za dramatyczny zestaw napędowy. Sorry, ale jeżeli SUV tej wielkości ledwo się odpycha, biegi zmienia w sposób karygodny jak na nowe auto, a przy okazji zużywa 17 litrów przy płynnej jeździe w mieście, to coś jest mocno nie tak. Identyczne wyniki robię w A7 3.0 TFSI, które mamy w rodzinie - a auto jest dłubane na jakieś 400 KM.
    #drivetastefully

Domyślnie

Chwila, moment - czytanie ze zrozumieniem się kłania:

Na asfalcie radzi sobie doskonale, ale poza nim jest nie do pobicia. Pytanie tylko ilu klientów faktycznie myśli o możliwościach terenowych w takim aucie. Kilka procent? Może nawet mniej. Na tle konkurencji Land Rover traci więc swoje zalety.

Nie, on nie traci na tle konkurencji swych zalet, to konkurencja nie ma żadnych zalet przy nim. A o napędzie nie rozmawiam, wybór benzyny, nawet do auta prasowego, jest w tym samochodzie absurdalny.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Ja to rozumiem tak ,że jego zalety terenowe które go wyróżniają na plus są mało znaczące dla większości klientów i w zasadzie w tym momencie traci swoje argumenty dla większości osób, bo jak idzie w tekście dalej zestaw napędowy daje ciała.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów