Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: BMW i3S | TEST

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Nie wiem może Warszawa to inny świat ale w moim małym miasteczku jeżeli ktoś przy blokowisku ma garaż blaszak to jest królem życia. Auta stoją pod chmurą. O czym wy tu mówicie - 3 fazówka, wallboxy...
    Weż wrzuć sobie zdjęcia satelitarne dowolnego miasteczka z PL, czy nawet miast wojewódzkich i zobacz jak wiele jest domów i szeregówek. Dorzuć do tego osoby mieszkające teoretycznie pod miastem, ale w praktyce mające do centrum np. 10-20km. Nikt nigdzie nie powiedział, że elektryk to jest rozwiązanie dla każdego mieszkańca wielkiej płyty. Ale też sugerowanie, że są albo blokersi albo bogaci jest nie fair. Zwłaszcza w czasach kiedy w wielu miejscach kraju za cenę 40-50m2 mieszkania w starym bloku, buduje się dom pod miastem.

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Testówka to koronkowy przykład - gadżecik za 240 tys złotych którym strach pojechać np z Bydgoszczy do Torunia i z powrotem bo zabraknie soku. Uda się albo sie nie uda - może jakimś cudem dojedzie w trybie uber eco z prędkościa 70kmh.
    Zrozum, że nie każdy jeździ z Bydgoszczy do Torunia. Zrozum, że nie cały swiat wygląda jak Ty, jak ja czy jak nasi najbliżsi znajomi. Miliony osób nie robią nawet 10k km rocznie. Większość z nich w życiu nie opuszcza autem swojej mieściny bo jak się mają zapuścić gdzieś dalej to wolą pociąg/autobus/samolot.

Cena auta z tego tematu jest duża, ale to jest test auta marki premium. Mamy id3, mamy leafa, które są już normalnie wycenione i stanowią realną alternatywę dla wielu osób do jazdy na co dzień. Co nie znaczy, że dla każdego.

Awatar Rules

Domyślnie

Ja rozumiem teorie, że mieszkam w mieście albo pod miastem i do pracy i z powrotem robię np: 100km i wtedy prądu spokojnie wystarczy, ok, a co jeśli dostaniesz telefon że z jakiegoś powodu musisz szybko dostać się do miasta oddalonego o 300km? Takich sytuacji jest cała masa, ktoś z bliskich miał wypadek i musisz szybko jechać... Co zrobisz jeśli Twoje auto ma 250km zasięgu?

Awatar Arrival
    Auto

Domyślnie

No to tłumaczę wyżej. To nie jest dla każdego.
    Ja jestem od małego nauczony, że samochód jest wszystkim. Rodzinę mam rozsianą po całym kraju, sporo za granicą. Każde wakacje, ferie, wolne to były setki, a często tysiace kilometrów jeżdżenia. Obecnie mam firmy porejestrowane w kilku solidnie oddalonych od siebie miastach. Dla mnie 300km to nie jest odległość, to jest często spontaniczny wyjazd bo coś gdzieś wypadło - tak jak pisałeś wyżej, tylko mi się to zdarza przynajmniej raz w tygodniu.

Ale jednocześnie znam i rozumiem ludzi, którzy nie mają takiej sytuacji i smiem twierdzić, że są oni w większości. Ludzie, którzy mają znajomych i rodzinę TYLKO w mieście zamieszkania. Którzy nie prowadzą firmy i samochód służy im do przejechania się do pracy i z powrotem. NIGDY w życiu nie wyjechali autem poza granice miasta mimo, że mają np. 30-40 lat. To nie są pojedyncze przypadki tylko rzesze osób. Niektórzy mają obecnie auta, inni nie mają. Są tacy co korzystają z aut na minuty kiedy ich potrzebują.

Ale zapomnijmy o nich. Nawet w "normalnych motoryzacyjnie" domach, często jest sytuacja, w której kupuje sie drugie auto "dla żony", która wozi dzieci do przedszkola i robi niewielkie zakupy. Ludzie z kasą kupują wtedy suvy, mini, jakieś kompakty premium czy innego przepłaconego fiata 500. W rodzinie oprócz tego jest jeszcze 1-2 auta.

A już odpowiadając bezpośrednio do @Rules - jeśli miałbym elektryka, który w 95% spełnia moje wymagania i potrzebowałbym nagle skoczyć na drugi koniec kraju to po prostu wypożyczyłbym spalinówkę. W moim przypadku rezerwacja i odbiór zajmuje jakieś 10-20 minut od momentu wymyślenia sobie, że potrzebuję wynająć samochód. Bez względu na godzinę czy dzień tygodnia. Zakładam, że taką możliwośc posiada każdy mieszkaniec większego miasta, więc ten wymyślony "problem" mamy z głowy.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Przede wszystkim zwracam uwagę, że OGROM ludzi CODZIENNIE zasuwa samochodami z przedmieści do miast (nie tylko mowa o W-wie), są to zapewne setki tysięcy osób. Np. do W-wy ludzie tłuką się samochodami z miejscowości typu Siedlce (100 km do W-wy) czy Radomia (mogliby samolotem ale wiadomo ). Duża część z tych ludzi ma dom. Jak ma dom to ma garaż lub podwórko. Jak ma garaż lub podwórko to ma gdzie ładować furę na elektrony.
    Dać im OZE w rozsądnej kasie + furę na prąd w rozsądnej kasie i będą zasuwać bezemisyjnie.

Z drugiej strony ciekawsze wydają się*być auta wodorowe które przy okazji oczyszczają powietrze ze spalin staroci które nadal ciągniemy z zachodu wierząc, że to co wskazuje przebiegomierz jest prawdziwe...

Awatar Rules

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arrival Zobacz posta

A już odpowiadając bezpośrednio do @Rules - jeśli miałbym elektryka, który w 95% spełnia moje wymagania i potrzebowałbym nagle skoczyć na drugi koniec kraju to po prostu wypożyczyłbym spalinówkę. W moim przypadku rezerwacja i odbiór zajmuje jakieś 10-20 minut od momentu wymyślenia sobie, że potrzebuję wynająć samochód. Bez względu na godzinę czy dzień tygodnia. Zakładam, że taką możliwośc posiada każdy mieszkaniec większego miasta, więc ten wymyślony "problem" mamy z głowy.
    Problem nie jest wymyślony, a realny/prawdziwy. Przykład z życia, dzwoni znajomy "stary pomóż, miałem wypadek, auto rozbite, za 3h muszę odebrać dziecko z przedszkola." Wsiadłem do samochodu i po niego zajechałem, potem przedszkole i odstawiłem pod dom. Gdybym miał elektryka musiałbym powiedzieć coś w stylu "nie ma problemu, ale moja fura za 200k "tak daleko" nie zajedzie, muszę na szybko coś wypożyczyć" potem cała logistyka z wypożyczeniem/oddaniem itd. Napiszę inaczej, dla mnie samochód jest symbolem mojej wolności, tego, że kiedy chcę/muszę to mogę i moja wolność nie może kończyć się po przejechaniu 250km. Aczkolwiek rozumiem, że wiele osób o takich rzeczach nie myśli, albo nie stanowi to dla nich problemu, akceptuję to, chciałem tylko przedstawić mój, trochę inny punkt widzenia.

Awatar Arrival
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Problem nie jest wymyślony, a realny/prawdziwy. Przykład z życia, dzwoni znajomy "stary pomóż, miałem wypadek, auto rozbite, za 3h muszę odebrać dziecko z przedszkola." Wsiadłem do samochodu i po niego zajechałem, potem przedszkole i odstawiłem pod dom. Gdybym miał elektryka musiałbym powiedzieć coś w stylu "nie ma problemu, ale moja fura za 200k "tak daleko" nie zajedzie, muszę na szybko coś wypożyczyć" potem cała logistyka z wypożyczeniem/oddaniem itd. Napiszę inaczej, dla mnie samochód jest symbolem mojej wolności, tego, że kiedy chcę/muszę to mogę i moja wolność nie może kończyć się po przejechaniu 250km. Aczkolwiek rozumiem, że wiele osób o takich rzeczach nie myśli, albo nie stanowi to dla nich problemu, akceptuję to, chciałem tylko przedstawić mój, trochę inny punkt widzenia.
    No ale ja właśnie o tym piszę. Że elektryk nie jest dla każdego, ale dla większości jest. No i z całym szacunkiem ale ostatnią rzeczą, o której myślę kupując auto to to czy będę mógł po znajomego podjechać. Równie dobrze możesz mieć auto u mechanika, możesz być wypity, możesz mieć chore dziecko itp.
    Wypożyczenie/oddanie to żadna logistyka, zajmuje kilka minut.

Ładnie napisałeś o tym, że samochód to wolność. Chyba dla każdego tak jest. Tylko musimy zrozumieć, że to że dla mnie czy dla Ciebie kilkaset kilometrów przed śniadaniem to jest nic, to po prostu dla wielu to jest wyprawa, którą odbędą może z 1-2x w całym swoim życiu.
    I takich osób nie jest garstka.

Poza tym - mimo wszystko, chętnie bym takiego i3 przygarnął tylko nie w tej cenie. Ale już za 100k mniej od jakiejś marki "nie-premium" jak najbardziej. Jeździłbym tym sobie po mieście praktycznie za darmo. Elektrykami (tymi, którymi jeździłem) jeździ mi się zdecydowanie lepiej niż autem spalinowym, zwłaszcza właśnie w mieście. I nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w garażu stał drugi samochód na wyjazdy "w świat". Zamiast jednej fury za 200k, możnaby mieć elektryka za 100k i kompakta za drugie tyle.

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Chciałbym zobaczyc to wypożyczenie/oddanie auta w kilka minut w mieście wielkości 50-100 tysięcy mieszkańców. Z resztą, we Wrocławiu, w którym mieszkam taka akcja zajęłaby pewnie z 30-40 minut, ze względu na sam ruch drogowy.

Po drugie jedno auto za 200 tysięcy, a dwa po 100 to zupełnie różne koncepty.
    Dla mnie jako singla dwa auta to bezsens. Płacę za ubezpiecznie i serwis dwóch aut, z których żadne nie oferuje tak dobrych osiągów/komfortu/wyposażenia jak jedno w cenie dwukrotnie wyższej.

Gdybym miał żonę i dzieci, a na dodatek mieszkał na przedmieściu, wtedy ok. Jeden duży SUV w dieslu lub lpg dla mnie do pracy i dalsze wycieczki (Np. Infiniti QX60, czy Jeep GC) i jeden mały elektryk dla żony na zakupy i dojazdy (Leaf, czy takie i3).
    Dla singla dużo lepsza byłaby hybryda plug-in. Takie 330e lub 508 plug in dałyby mi 30 kilometrów zasięgu na elektryku, co wystarcza na dojazd do pracy, zakupy i załatwienie kilku spraw na mieście.

Idealne byłoby dla mnie 50 kilometrów zasięgu na samym prądzie + silnik benzynowy.

Aby doprowadzić do prawdziwej ewolucji w temacie energii na skalę globalną, należałoby inwestować tryliony dolarów w reaktory oparte o fuzję jądrową toru, ponieważ OZE sprawdzają się tylko w przypadku jednorodzinnych gospodarstw domowych, a elektrownie węglowe i tradycyjne atomowe to ślepy zaułek.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Atom to przyszlosc. Oze to poki co kasa dla posrednikow.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Atom to przyszlosc. Oze to poki co kasa dla posrednikow.
    powiedz to Skandynawom...

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Mowie o naszych realiach

Uprawnienia umieszczania postów