Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: BMW i3S | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie BMW i3S | TEST

#drivetastefully

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Wiesz może czy fotele przeprojektowano przy okazji jakiegoś littingu czy są takie same jak w pierwszym wypuście?

Auto

Domyślnie

Są takie same. Wiem, że na nie narzekałeś - ale wciąż nie wiem czemu
    #drivetastefully

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Po 2h w samochodzie lędźwia tak potwornie mnie bolały jakby ktoś mnie kijem...

Awatar Rules

Domyślnie

Co jest takiego w tych elektrykach, że szukanie okazji do zwiększenia zasiegu o 20km jest ok i "nijak nie wpływa na nasze codzienne zadania"? Zawsze po przeczytaniu takiego tekstu zastanawiam się czy z moimi codziennymi zadaniami jest coś nie tak, czy inni żyją w jakieś innej rzeczywistości. Przy odrobinie szczęścia może uda się na chwilę podpiąć do gniazdka i przedłużyć zasięg o parę km i to jest super? No proszę Was, do puki to nie będzie w stanie zrobić z 600km bez ładowania będzie tylko zabawką dla nielicznych i bogatych ludzi którzy mogą sobie pozwolić na trzecie auto w domu za 200tyś. Nie zrozumcie mnie źle, ale nie rozumiem zachwytu nad elektrykami które (to temat na inną rozmowę) pod wieloma względami wcale nie są ekologiczne, a przede wszystkim cofają nas w rozwoju o kilkadziesiąt lat, bo tak rozumiem ograniczenia w możliwości tankowania i bezproblemowego przemieszczania się.

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Tak, z Twoimi codziennymi zadaniami coś jest nie tak .

Mimo, że sam robię obecnie >50k km rocznie to mam świadomość, że przeciętny człowiek nie przekracza 1000km miesięcznie, zwłaszcza mieszkańcy dużych miast, w których elektryk ma największy sens.

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Co jest takiego w tych elektrykach, że szukanie okazji do zwiększenia zasiegu o 20km jest ok i "nijak nie wpływa na nasze codzienne zadania"? Zawsze po przeczytaniu takiego tekstu zastanawiam się czy z moimi codziennymi zadaniami jest coś nie tak, czy inni żyją w jakieś innej rzeczywistości. Przy odrobinie szczęścia może uda się na chwilę podpiąć do gniazdka i przedłużyć zasięg o parę km i to jest super? No proszę Was, do puki to nie będzie w stanie zrobić z 600km bez ładowania będzie tylko zabawką dla nielicznych i bogatych ludzi którzy mogą sobie pozwolić na trzecie auto w domu za 200tyś. Nie zrozumcie mnie źle, ale nie rozumiem zachwytu nad elektrykami które (to temat na inną rozmowę) pod wieloma względami wcale nie są ekologiczne, a przede wszystkim cofają nas w rozwoju o kilkadziesiąt lat, bo tak rozumiem ograniczenia w możliwości tankowania i bezproblemowego przemieszczania się.
    Myślę, że niestety auta elektryczne to wciąż dobre rozwiązanie głównie do miasta i jazdy w okolicach miejsca zamieszkania - zwłaszcza przy infrastrukturze w Polsce. Do tego wielu producentów mówi wprost, że szybkie ładowanie powinno być używane max. kilka razy w miesiącu. W Taycanie zaleca się trzy szybkie ładowania na miesiąc chociażby, wszystko ze względu na potencjalną degradację stanu baterii.

A co do miejskiej eksploatacji - gdy masz gniazdko w garażu, to jest do doskonałe rozwiązanie. Wracasz do domu, podpinasz - po robocie. Wallboxy są już tanie, więc szybsze ładowanie nie stanowi problemu. Poza tym wiele osób ma już w garażach siłę, a to też znacząco przyspiesza ładowanie. Gdy do układanki dorzucimy jeszcze OZE to już w ogóle robi się to opłacalnym interesem - ale tak jak wspomniałem tylko w mieście.
    #drivetastefully

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Nie wiem może Warszawa to inny świat ale w moim małym miasteczku jeżeli ktoś przy blokowisku ma garaż blaszak to jest królem życia. Auta stoją pod chmurą. O czym wy tu mówicie - 3 fazówka, wallboxy...

Elektryczne auta są gadżecikami dla bogatych eko snobów według stanu na dzień dzisiejszy. I plany rządowe do dopłacania takim ludziom do zakupu ich drętwych wózków zakupowych powinny wylecieć w tej chwili do kosza, a osoby odpowiedzialne za projekty nad nimi postawione pod sąd za niegospodarność publicznych środków.

Testówka to koronkowy przykład - gadżecik za 240 tys złotych którym strach pojechać np z Bydgoszczy do Torunia i z powrotem bo zabraknie soku. Uda się albo sie nie uda - może jakimś cudem dojedzie w trybie uber eco z prędkościa 70kmh.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

W pełni popieram dżokera. A doskonałym dowodem na to jak gówniane są samochody elektryczne niech będzie ten filmik Arkadego Fiedlera:
    https://www.youtube.com/watch?v=Rc8YIk1etRs

1367 km za 229 PLN z Wlk Brytanii do Polski.

Albo ten filmik z nową generacją Leafa:
    https://www.youtube.com/watch?v=y0CrUYyhMX0

Oglądałem jego serie Maluchem przez Afrykę i Azję, w tym roku przejechał wzdłuż Afrykę elektrycznym Leafem. W marcu będzie film, ale ta podróż z GB do PL wystarczy aby zniechęcić do zakupu tego typu auta. Miała być laurka dla producentów elektryków, a wyszło jak jest naprawdę, że to gówno owinięte kolorowym pazłotkiem.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Domyślnie

jesteście zacofani ale postępu nie powstrzymacie. To świetny samochód do miasta, wystarczy mieć garaż podziemny, wspólnotę mieszkaniową która po dwóch latach kłótni i kolejnych dwóch latach postępowania sądowego zgodzi się na podlicznik i można zasuwać na miasto. A nawet poza miasto jeśli ogrzewane fotele, klimatyzacja i radio to zbędny gadżet dla ciebie a tam gdzie jedziesz wujek podratuje prądem. I zero emisji CO2. Super, samochód jest ekologiczny bo jeździ na prąd a przecież prąd w Polsce jest bardzo ekologiczny, wtyczka do gniazdka i już. a jak bateria straci zasięg to wystarczy kupić nową za 8-10.000 zł a starą się utylizuje. jak? zostawia się w aso i baterie magicznie znikają. Nie są przecież składowane na wysypiskach czekając aż wreszcie ktoś wymyśli jak się pozbyć tych ekstremalnie niebezpiecznych odpadów. I tak oto jesteś eko na całego, oczywiście drugim, głównym samochodem jest spalinówka ale jesteś eko. Jeśli te jakże mądre argumenty was nie przekonają do ekologi to UE będzie dorzucać kolejny podatek albo zwiększać limity CO2 aż wreszcie spalinowy będzie kosztował tyle co elektryk. Będzie można wtedy z radością powiedzieć że ceny elektrycznych zrównały się ze spalinowymi.

Uprawnienia umieszczania postów