Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Volkswagen Golf VII 1.4 TSI | UŻYWANE

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Volkswagen Golf VII 1.4 TSI | UŻYWANE

Czas na coś nowego. Startujemy z działem "Używane", w którym będziemy prezentować, opisywać i sprawdzać najróżniejsze auta z drugiej ręki

Zapraszam Was do dyskusji na temat pierwszego materiału: Volkswagen Golf VII 1.4 TSI. Nie ma się czego bać! [OPINIA].

#drivetastefully

Domyślnie

Pomysł bardzo fajny, dobrze by jednak było zwracać uwagę na typowe bolaczki danego modelu, a nie podchodzić dość mocno ogólnikowo. Rzuciła mi się w oczy uwaga o precyzji zmiany biegów ponieważ:
    - jeśli wspominacie o lożyskach w kontekście wybieraka skrzyni biegów, to owych tam nie ma, jest on zbudowany w inny sposób.
    - jeśli wspominacie o łożyskach w skrzyni biegów, to w Golfie objawia się to charakterystycznym szumem, a później "rzężeniem" w czasie obciążenia na 4 i 5 biegu, ale problem ten dotyczy tylko skrzyni 5 biegowej występującej w silniku 1.6 TDI. Ruchy lewarka pojawiają się najczęściej w momencie, kiedy samochód nie jest już w stanie jeździć na 5 biegu - to nie M32 z Opla gdzie jest to jeden z pierwszych objawów.

W przypadku zużycia oleju, raczej odnosiłbym się do konkretnych wartości, a jeśli nie są znane to nie poruszał tematu - w tym przypadku zgodnie z normami może oznaczać nawet ponad 10l/30 000km w dolewkach. 1.4 TSI z tego Golfa nie jest wolny od tego problemu z uwagi na rodzaj zastosowanych pierścieni, ale pojawia się on stosunkowo późno, bo przeważnie w okolicach 220 000km - rośnie w zamian bardzo gwałtownie.

Brakuje konkretnych informacji gdzie naprzykład szukać korozji (+fotka) itd. Myślę, że obecnie możecie wybić się tylko konkretami połączonymi z fajnymi zdjęciami i dobrym tekstem. Takich ogólnych testów używanych jest stosunkowo sporo i mogą większości nie zaciekawić na tyle, aby tutaj wpadać.
    W teście praktycznie brak informacji o ważnych i typowych bolączkąch, jak naprzykład EGR padający w dieslach jak w zegarku po około 150 000km z powodu zacierania się dźwigni pozycjonującej.

Koszt wymiany sprzęgła podałbym jednak uwzględniając wysprzeglik i koło dwumasowe.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto

Domyślnie

Dzięki za konstruktywną krytykę - bardzo na nią liczyłem, zwłaszcza od Ciebie. W tym temacie musimy się jeszcze umościć i dotrzeć, tak więc wszelkie wskazówki i uwagi są mile widziane

Diesel to inna bajka - skupiamy się na konkretnym silniku z danego egzemplarza, vide 1.4 TSI w tym przypadku. Będziemy to zapewne rozszerzali i dopracowywali, dlatego też cieszę się, że zwracasz na wszystko uwagę
    #drivetastefully

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Bardzo skorodowane sa zaciskacze na wezach. Komora byla myta?

Auto

Domyślnie

Nie, jak widać na zdjęciach jest tam absolutna Sahara i przegląd piachu chyba z całej Europy.
    #drivetastefully

Auto
    -

Domyślnie

Pomysł fajny. Mam zastrzeżenia podobne do VectorOPC, plus jedno... Nie mam nic do reklam, ale nie możecie po prostu zrobić wpisu sponsorowanego, albo jasno na początku zaznaczyć, że to reklama? Jako czytelnik czuję się trochę oszukany. Myślę, że czytam opinie, a tu nagle myk perfidnie wpleciona reklama. Moim zdaniem trochę to podważa wiarygodność tego wpisu i zaczynam wątpić, czy to na pewno opinia czy... wpis zrobiony pod reklamę.
    Widać także pewną niekonsekwencję, niestety. Nagle jednostka 125-konna okazuje się zapewniać dobre osiągi i jest wystarczająca. Podczas gdy w testach nieraz kompakty o takich lub większych mocach były gnojone za słabe osiągi.

Auto

Domyślnie

Firma Spotawheel użyczyła nam samochodu do materiału, a jedynym jej oczekiwaniem było przestawienie oferty dla klientów (przeglądów, serwisu, opon). Nie jest to coś, co wpływa na merytoryczność tekstu, a nie ukrywamy, że wsparcie z ich strony przy organizacji takich materiałów jest duże.
    #drivetastefully

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio III 17' 1.2MPI

Domyślnie

Auto poprawne, w sumie nie ma się co przyczepić do golfa VII, wygląd stonowany ani brzydki ani ładny, wyciszenie okej, jakość wykończenia też w stopniu dobrym, jedyny zgrzyt dla mnie to brak sterowania w kierownicy w podstawowej wersji, golf VII pojawił się w takich czasach, że już to raczej powinno być standardem, tym bardziej dla auta kompaktowego.

Co do tekstu , też skupiłbym się na omówieniu wad/usterek konkretnego modelu, który często się powtarza, zawsze to jakaś wartość dodana i pożyteczna informacja, dla zainteresowanych
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Uprawnienia umieszczania postów