Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Peugeot Rifter Long GT Line+ BlueHDI EAT8

Awatar manager
    Auto
    Fiesta/Rifter/reszta na sprzedaż

Domyślnie Peugeot Rifter Long GT Line+ BlueHDI EAT8

Witam wszystkich.

Multipla była kupiona dla beki, na pół roku, bo "włoskie padło będzie się sypać i szybko zmienimy". Okazała się być tak wdzięcznym autem (MCL potwierdzi), że jest z nami już 5 lat i ponad 100kkm. Niemniej, jest to 18-letni Fiat z przebiegiem 315kkm (przynajmniej na liczniku), więc zaczęliśmy rozglądać się za następcą. Musiał być równie pojemny i też z wysoką pozycją za kierownicą, dynamiczniejszy w trasie, nie paląc przy tym więcej paliwa. Koniecznie więc LPG albo diesel z Euro 6 (auto większość życia spędzi w Niemczech). Dość szybko odpuściliśmy używki - albo drogie w eksploatacji (Touareg, ML), niepewne (wszystko ze Stanów), zamulone w trasie (Outlander, CRV) albo generalnie słabo spełniały wymagania (mocno myśleliśmy o poleasingowym kompakcie).
    Był pomysł na Dustera, Kadjara, nawet prawie zamówiliśmy Aronę ostatecznie wybór padł na kombivana od PSA, obecnie są bezkonkurencyjne. Peugeot zrobił najlepsze wrażenie - nie jest nudny jak Opel czy Toyota, nie jest fikuśny jak Citroen. Co ciekawe, auto praktycznie nie do dostania od ręki w Polsce, od roku wciąż 6 miesięcy oczekiwania przy zamówieniu.

Auto "kupione" u superauto24.pl. Miałem ogromne obawy, nikt nie miał z nimi doświadczenia, w dodatku pierwsze nowe auto za ogromne, jak dla mnie, pieniądze. Nie chcę reklamować, ale obsługa była genialna. Bardzo kompetentny, pomocny i sympatyczny zespół. Trochę gorzej oceniam, póki co, Santander Leasing.
    Z samym zakupem były małe zawirowania. Auto miało być czarne i z nieco innym wyposażeniem. Po zamówieniu i wyliczeniu okazało się, że kierownik salonu bez wiedzy pracowników zaklepał ten samochód komuś i handlowiec (bardzo kompetentny swoją drogą) szukał na szybko podobnego egzemplarza. Udało się znaleźć wart nieco mniej, więc w cenie tamtego dołożył dodatkową gwarancję.

Po tym trochę przydługim wstępie, do rzeczy:
    - wersja Long
    - 1,5 BlueHDI 130KM z automatem Aisina
    - GT Line+ z dodatkami, do full opcji brakuje trzeciego rzędu siedzeń, podgrzewanych siedzeń i odtwarzacza CD
    - kolor jak widać, miedziany

[IMG]https://s7d8.turboimg.net/t/49403952_20191209_150244_HDR.jpg[/IMG] [IMG]https://s7d8.turboimg.net/t/49403949_20191209_150231_HDR.jpg[/IMG] [IMG]https://s7d8.turboimg.net/t/49403942_20191203_114000_HDR.jpg[/IMG] [IMG]https://s7d8.turboimg.net/t/49403939_20191203_113947_HDR.jpg[/IMG] [IMG]https://s7d8.turboimg.net/t/49403945_20191203_114016_HDR.jpg[/IMG]

Odebrany 2 grudnia od Antoniaka w Wieliczce, od tamtej pory zrobił 3,7kkm, ja osobiście 2,5kkm

Wrażenia:
    + bardzo wygodny
    + dynamika, auto zaczyna puchnąć przy 130, bo to budka telefoniczna z małym silnikiem
    + jest ogrooomny wewnątrz, a bagażnik jeszcze większy (1050l do rolety)
    + mała kierownica jest super
    + tapicerka foteli i brązowe wnętrze też są super
    + schowki, szczególnie ten między fotelami
    + całkiem dobre audio
    + systemy bezpieczeństwa działają całkiem dobrze
    + cholera, podoba mi się.

- bardzo wrażliwy na boczny wiatr
    - słaba zwrotność - parkowanie równoległe pod marketem zwykle na 3
    - bardzo wrażliwy na nogę i prędkość - przy 90 spala poniżej 4, przy 140 i w mieście 8
    - EMP2 - nie zwróciłbym uwagi, bo wewnątrz najgłośniej jest przy łączeniu dachu z przednią szybą, ale po wjechaniu w głębszą kałużę myślałem, że mam dziurę w podłodze
    - Francuzi wciąż uczą się ergonomii, przykładowo - przełączenie utworu na kierownicy obsługiwane rolką na prawym ramieniu, głośność przyciskami na lewym. Pilot tempomatu to zupełnie inna historia - złe miejsce, nic nie widać, myli się z manetką od świateł
    - kto wymyślił tak słabe, rysujące się plastiki w bagażniku, zasługuje na wylanie z roboty
    - "skóra" na kierownicy chyba gorsza niż w Ibizie
    - zaczynają się świerszcze

Generalnie, lepszego następcy obecnie nie mogliśmy wybrać. Mam tylko nadzieję na bezproblemową eksploatację, bo póki co wszystkie auta były jednym wielkim zawodem, doprawionym przez mechaników.

Edit: jak zwykle nie działają mi miniaturki :P
    Ostatnio edytowane przez manager ; 10-01-2020 o 01:33

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Gratuluję zakupu, niech się spisuje jak najlepiej. Wypowiem się, bo sam przed kupnem Proceeda w maju rozważałem różne opcje w tym bliźniaczego Citroena Berlingo (tak tak przy dwójce bobasów i podwójnym wózku ma to sens) ostatecznie postanowiłem wybrać coś mniej praktycznego, a bliższego sercu.
    Zastanawiam się, dlaczego Rifter? Ok, jest z zewnątrz wg mnie najładniejszy z bliźniaków, ale za to 1)niewytłumaczalnie najdroższy 2)ma rysujący się szeroki środkowy tunel z przodu, a Berlingo nie
    Gdybym się zdecydował, wziąłbym ten sam silnik i skrzynię biegów, też bogatą wersję wyposażenia, ale z krótkim rozstawem osi, no i Berlingo, a nie Rifter tylko ze wzgl. na cenę dużo niższą (bodajże 8tys. w lutym gdy odbywałem jazdę próbną).
    Pozdrawiam,
    Tomek

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

konsolę taką możesz zamówić i do berlingo.

manager ujawnisz za jaką cenę wyrwałeś?

Awatar manager
    Auto

Domyślnie

Od jakiegoś czasu już nie zresztą Berlingo średnio nam podchodziło, Rifter w dodatku wygrał i-Cockpitem. 110, przy rabacie 19%

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

I faktycznie, jak teraz przeglądam cennik Riftera to nie dość że jest trochę taniej, (rabat 19%!? ) to doszedł automat w benzynie 130KM, w lutym był tylko w dieslu o tej samej mocy, co też zawyżalo cenę.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Przepraszam, czy ten samochód zachodzi 1,5 metra przy skręcaniu?

Mało jest długich Partnerów - a to auto ma sens. Fajna opcja i idealna do Twojej roboty. Jak dla mnie świetny zakup. Szkoda tylko, że wciąż nie pakują LED-ów do tego auta.
    #drivetastefully

Awatar manager
    Auto

Domyślnie

Tak, brak LED-ów i 2.0 BlueHDI to dwie największe wady tego auta. Światła mijania świecą raczej slabo.
    Auto docelowo będzie na dojazd na budowę i wożenie różnych gratów. Ja od tego, na razie przynajmniej, się odcinam i do stricte swojej pracy potrzebuję... nie wiem czego. Towar ma wozić kurier, wobec czego znów mam ochotę na Up! GTI. Są jeszcze pojedyncze sztuki, ale w trasie może się nie spisać. Ale nie wiem ile tych tras będę miał.

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Przepraszam, czy ten samochód zachodzi 1,5 metra przy skręcaniu?
    1,5 metra przechyłu bocznego na rondach jeśli pijesz do zwrotności to serio, skręt jest słaby. Pod Manufakturą nie udało mi się jeszcze wjechać na raz, choć to może kwestia przyzwyczajenia do naprawdę zwrotnych aut (Multipla jest krótka, Mercedes wiadomo jaki jest )

Cytat Zamieszczone przez tomash_k Zobacz posta
    ma rysujący się szeroki środkowy tunel z przodu, a Berlingo nie
    Tu póki co bez rys, choć obawałem się brązowych elementów. W przypadku braku tunelu nie ma też ogromnego schowka, w którym zmieszczę na głębokość całe przedramię, i jeszcze trochę. Lub butelkę 2l z dużym luzem. Na długość też jest duży, wiozłem tam dziś laptop 15'6"

Cytat Zamieszczone przez tomash_k Zobacz posta
    I faktycznie, jak teraz przeglądam cennik Riftera to nie dość że jest trochę taniej, (rabat 19%!? )
    Musieli urealnić cennik, rabaty też dają chętniej niż Citroen. W innym wypadku nikt by niestety Riftera nie kupił. 19% to też zasługa superauto24.pl

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

ale jak nie ma tego schowka (i tunelu) to prawy fotel składa się na płasko i tworzy elegancką przestrzeń patrząc od bagażnika.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Całkiem fajny autobus Idealny dla Zycha - fotelik chyba wchodzi bez problemu ;-)

A na poważnie to gratuluję. Jak dynamika przy prędkościach autostradowych - daje to jakoś radę?

Awatar manager
    Auto

Domyślnie

Trzy foteliki wejdą bez problemu i Rifter/Berlingo wydają mi się być idealnym następcą dla Scenica. Polecam Zychowi się przymierzyć

Przy wyższych prędkościach szału nie ma, trzeba trochę poczekać na rozpędzenie. Biorąc pod uwagę przeznaczenie samochodu (to jednak dostawczak udający autobus), jest wystarczająco.

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    ale jak nie ma tego schowka (i tunelu) to prawy fotel składa się na płasko i tworzy elegancką przestrzeń patrząc od bagażnika.
    Składanie fotela byłoby wykorzystane 3x na rok, schowek jest w użyciu bez przerwy. W ogólnym rozrachunku nie żałuję, że jest w ostateczności można odkręcić podłokietnik pasażera

Uprawnienia umieszczania postów