Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Clio vs Clio - porównanie IV i V generacji miejskiego Renault

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Clio vs Clio - porównanie IV i V generacji miejskiego Renault

#drivetastefully

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

No cóż powiedzieć. Renault jak chce to potrafi odrobić lekcje perfekcyjnie. Teraz tylko czekać na uzupełnienie oferty o Hybrydę i rozsądne jej wycenienie i mamy pełnoprawne auto segmentu B, rozsądnie wycenione, fajnie zaprojektowane i dobrze złożone. Mogące mieć LPG, najbezpieczniejsze w segmencie B i niesamowicie atrakcyjne stylistycznie.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Nowe Clio ma dobre materiały w środku ale tylko w wersji Intens i wyżej, do tego tylko po dokupieniu pakietu dającego jasne wstawki lub czerwone przeszycia.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Nie do końca. Intense ze standardowym, całym czarnym wnętrzem też ma dobre, miękkie materiały, jedynie z wyłączeniem górnej części drzwi. Deska, całe boczki drzwi są miękkie (to jest w ogóle śmieszne, że boczki są miękkie, uchwyty drzwiowe też miękkie, a góra twarda). To jest jedyna różnica względem tych pakietów kolorystycznych. Trzeba być tylko tego świadomym, żeby nie było zaskoczenia przy odbiorze, bo w salonie oczywiście nikt o tym nie wiedział.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Ja już to pisałem w innym temacie, ale się powtórzę. Ok, od wersji INTENS są najlepsze materiały i pakiet z białymi wstawkami kosztuje 500zł, ale to na tę chwilę najrozsądniej wycenione auto w segmencie w stosunku do tego co oferuje za ok. 63k. Przypominam, że w tej cenie mamy dużo gorzej wykonane auta konkurencji, które w znakomitej większości we wnętrzu reprezentują poziom paździerza na czele z 'krulem' Polo. Jedynie Mazda2 i 208 mają zbliżony poziom, ale to już droższe auta. Teraz tylko kwestia tego czy to Renault po 4-5 latach zachowa poziom jakości taki jak w nowości, a o tym przekonamy się dopiero w 2024 roku. MCL już zaznaczył, że w jego 4 latku są skrzypienia.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Nie do końca. Intense ze standardowym, całym czarnym wnętrzem też ma dobre, miękkie materiały, jedynie z wyłączeniem górnej części drzwi. Deska, całe boczki drzwi są miękkie (to jest w ogóle śmieszne, że boczki są miękkie, uchwyty drzwiowe też miękkie, a góra twarda). To jest jedyna różnica względem tych pakietów kolorystycznych. Trzeba być tylko tego świadomym, żeby nie było zaskoczenia przy odbiorze, bo w salonie oczywiście nikt o tym nie wiedział.

Ale co jest w tym śmiesznego ?? Miękko jest tam gdzie opiera się łokieć i tak powinno być.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Śmieszne jest to, że ktoś w ogóle wpadł na pomysł różnicowania materiału góry drzwi w zależności od koloru(!). Nie wszystkim musi takie jasne wnętrze pasować.
    Druga sprawa, o której sobie przypomniałem. W przypadku całego czarnego wnętrza nie można domówić multi-sense (wraz z oświetleniem ambientowym). Nie, bo nie. W Niemczech oczywiście nie ma z tym problemu...

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

A w takim sensie źle zrozumiałem twoją wypowiedź. Ciekawe czemu Renault tak durnie podchodzi do polskiego rynku, np RSLine nawet rączke ma wręcz obszytą. Ale nie miałem pojęcia o tym że czarne twarde jasne miekkie... po co tak mieszają.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Gdyby nie idiotyczne możliwości konfiguracji (wpychanie na siłę EDC do najmocniejszej benzyny, diesel tylko w biednej wersji Zen, dobre wykończenie wnętrza tylko w najwyższych wersjach i dokupieniu dwukolorowych plastików itp.) to Clio można by ogłosić pełnoprawnym liderem segmentu B.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Gdyby nie idiotyczne możliwości konfiguracji (wpychanie na siłę EDC do najmocniejszej benzyny, diesel tylko w biednej wersji Zen, dobre wykończenie wnętrza tylko w najwyższych wersjach i dokupieniu dwukolorowych plastików itp.) to Clio można by ogłosić pełnoprawnym liderem segmentu B.
    Z silnikami masz racje ale z plastikami czepiasz sie dla zasady. Porównaj z konkurencją.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów