Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB | UŻYWANE

Awatar Rules

Domyślnie

VectorOPC z ciekawości, jakie masz doświadczenie/opinie o skrzyni S-Tronic w Audi? Chodzi mi o A4 B8 lift i B9.

Domyślnie

S-tronic się psuje stosunkowo rzadko i dojeżdża do większych przebiegów bez napraw głównych. Tylko przebiegi często ma z kosmosu.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Polecam pojechac do warsztatu zajmujacego sie automatami i zobaczyc co na placu stoi.
    rowerek już wyjaśnił.

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Dwusprzeglowki niestety się psują, niektóre bardzo niektóre trochę mniej. Średnia z moich statystyk jest niestety taka i ja takiej skrzyni nie chciałbym mieć u siebie z większym przebiegiem niż do 150 000km. Duzo z nich psuje się przed 100 000km, zależnie od trybu użytkowania. Każdy jednak ma swoje przekonania i potrzeby. Dla jednego 100 000km to 10 lat spokojnej jazdy, dla mnie to maksymalnie 3-4 lata, dlatego mam z tym problem. Skrzynia po naprawie nie przejedzie też kolejnych 150 000km, tylko poleci szybciej.
    Ja nie przeczę, że się nie psują. Ale nie chce mi się wierzyć, że 100k km i kaput. A może się mylę? To które skrzynie się tak szybko rozlatują, a które nie? Bo się okazało, że jednak taki S-tronic psuje się stosunkowo rzadko.

Awatar Rules

Domyślnie

Nie chce mi się teraz szukać, ale nawet tu na forum były przynajmniej dwa przypadki szybkiego zgonu dwusprzęglówki. Alfa Gulietta padła przy jakimś śmiesznym przebiegu (poniżej 50tyś km) a Golf coś ok 100tyś km.

Auto
    -

Domyślnie

No były, ale dwa przypadki to raczej marna próbka do wyciągnięcia jakichś wniosków.

Domyślnie

A ile tych dwusprzeglowek na forum jest? 1000 czy kilka sztuk?

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    -

Domyślnie

Nie wiem co ma na celu to pytanie. Na tym forum nie ma za wielu ludzi w ogóle, więc robienie jakiejkolwiek statystyki i wyciąganie wniosków na podstawie tak małej próbki jest pozbawione sensu.

Awatar Żuczek
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir

Domyślnie

Bardzo ciekawy artykuł, dobrze oddaje problemy jakie mogą wystąpić w Giulietcie. Potwierdza też, że kompaktowa Alfa to ciekawa alternatywa na rynku wtórnym dla wielu uznanych konkurentów.
    Dorzucę kilka drobnych uwag:

- Silnik 1.4 TB 105KM w występował w Giulietcie krótko i był to obcięty z mocy TB 120KM bez MultiAir, nie mylić z 1.4 MA 105KM z Mito bo tam był wolnossący silnik.
    - określenie TCT jako nieudanej konstrukcji to nadużycie. Równie dobrze można napisać, że każda skrzynia dwusprzęgłowa to porażka. Na największym forum Alfy nie słychać mocno o problemach z tą skrzynią, jakby była delikatniejsza od innych to by była zadyma.
    - problemy z MultiAir to znany problem, faktycznie dotyczy głównie modeli z początku produkcji. Późniejsze roczniki z modułami mają problem głównie przez zaniedbania olejowe - jeśli wymieniamy olej raz na 30 tys. km to moduł może wysiąść przy przebiegu 100-150 tys. a koszty wymiany są spore.
    - odnośnie drobiazgów to często pękają wiązki klapy przed liftem i klamki, były też przypadki urwanej górnej połowy gałki zmiany biegów. Inne wymienione w tym artykule drobiazgi to raczej rzadkość.
    - zalecane wymiany oleju co 10 tys. w benzynie to trochę przesada, szczególnie w zwykłym TB 120KM. Tam można spokojnie wymieniać olej co 20 tys. W MultiAir wymieniał bym olej co 15 tys. , chyba że kręcimy się głównie po mieście to 10 tys. ma sens.

Awatar Robert_PL
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 Turbo MA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Żuczek Zobacz posta
    - Silnik 1.4 TB 105KM w występował w Giulietcie krótko i był to obcięty z mocy TB 120KM bez MultiAir, nie mylić z 1.4 MA 105KM z Mito bo tam był wolnossący silnik.
    A więc jednak. Jestem z lekka zaskoczony tym, że są to jednak inne silniki.
    Ale to w sumie na plus dla Giulietty, bo jeśli ten 105KM ma turbo i jest obciętym 120KM to łatwo go można zachipować na +/- 150KM.

"Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki."

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Nie wiem co ma na celu to pytanie. Na tym forum nie ma za wielu ludzi w ogóle, więc robienie jakiejkolwiek statystyki i wyciąganie wniosków na podstawie tak małej próbki jest pozbawione sensu.
    Odniosłeś się pierwszy pisząc ile tych przypadków u nas było. Były tylko dwa, bo dwusprzeglowek na forum jest niezwykle mało. Pewnie się mylę, ale może się okazać, że mamy dwie skrzynie dwusprzeglowe i z obiema był problem.

Uprawnienia umieszczania postów