Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: 2020 Renault Megane fl | NEWS

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

No co poradzić - nigdy nie należałem do osób spontanicznie podejmujących decyzję. Budżet ustaliłem sobie na 80k zł i jest to dla mnie kupa szmalu na którą muszę dłuuuugo pracować. I jak już tyle wydam to chciałbym żeby auto oprócz oczywistej niezawodności dawało mi jeszcze frajdę z jazdy i poczucie poruszania się produktem dobrej jakości. problem w tym że w dzisiejszych realiach takie pieniądze tego nie zapewniają I tak tłukę dalej Clio i wkur...am sie na coraz to nowe "świerszcze" w kabinie...

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Tylko że przy tym wzroście cen coraz mniejsze i słabsze auto możesz za to kupić...

Tapatalk @ Galaxy S10e

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Ewidentnie winnym za brak manuala w najmocniejszych wersjach jest WLTP i normy które łatwiej spełnić automatyczną skrzynią przez jej odpowiednie sterowanie itd Niestety ale Ekologia zabija auta.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Dokładnie, chodzi o występowanie benzyny w oleju. Dodatkowo egzemplarze z 2019 nadal są niedokładnie spasowane i występuje w nich trzeszczenie fotela. Zresztą przy moim budżecie mogłem pozwolić sobie na M4 1.2TCe Intens, a tego silnika na pewno bym nie brał bo masa z nich była wymieniana na nowe gdzie nie dozyly nawet 20k, wystarczy poczytać forum Megane. Wolę już 1.4TSi które wbrew pozorom w tej generacji jest już dopracowane i nie sprawia takich kłopotów jak 1.2TCe.

Zresztą nie tylko Megane zalicza wpadki. Macron też coś może powiedzieć o wczorajszej sytuacji z Espace :P

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    No co poradzić - nigdy nie należałem do osób spontanicznie podejmujących decyzję. Budżet ustaliłem sobie na 80k zł i jest to dla mnie kupa szmalu na którą muszę dłuuuugo pracować. I jak już tyle wydam to chciałbym żeby auto oprócz oczywistej niezawodności dawało mi jeszcze frajdę z jazdy i poczucie poruszania się produktem dobrej jakości. problem w tym że w dzisiejszych realiach takie pieniądze tego nie zapewniają I tak tłukę dalej Clio i wkur...am sie na coraz to nowe "świerszcze" w kabinie...
    Za 80 koła bierz Mustanga lub Chargera/Challengera z V6 i LPG, ewentualnie Infiniti Q50 z 3.7 + LPG lub hybryda (jest kilka sztuk na allegro za 80 tysięcy).

Nad czym tu się zastanawiać? Ja bym dawno wybrał jedno z tych aut, gdybym nie zakochał się w Giulii...

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rydzyk Zobacz posta
    Za 80 koła bierz Mustanga lub Chargera/Challengera z V6 i LPG, ewentualnie Infiniti Q50 z 3.7 + LPG lub hybryda (jest kilka sztuk na allegro za 80 tysięcy).

Nad czym tu się zastanawiać? Ja bym dawno wybrał jedno z tych aut, gdybym nie zakochał się w Giulii...
    Takie zakupy dużo łatwiej zrobić w teorii, niż w praktyce . Jak przychodzi do wydania własnych, dużych pieniędzy, to jednak do głosu dochodzi często rozsądek i kwestie takie jak koszty utrzymania, niepewność co do przeszłości takiego Mustanga, itp. nabierają większego znaczenia .

Awatar rydzyk
    Auto

Domyślnie

Oczywiście Koki, nie jest łatwo podjąć decyzję, mając świadomość ile nasz kosztowało zdobycie zarobionych pieniędzy.

Pamietajmy też o tym, że marzenia warto spełniać, szczególnie takie, które są w zasięgu naszych portfeli. Można całe życie przeżyć w strefie komfortu, bezpiecznie i asekuracyjnie, ale czy warto? Tym bardziej, że przytoczone przeze mnie przykłady to auta bardzo niezawodne.
    Mustang to prosty samochód, do którego części w Polsce są łatwo dostępne.
    Challenger stoi na podwoziu mercedesa sprzed 20 lat i tez jest pancerny.
    Infiniti to nie poziom lexusa, ale oprócz sporadycznych problemów z DAS i częstych interwałów wymiany oleju nie jest kłopotliwy.

Mustang i Challenger będzie na 99.9% po kolizji, ale śledzę wiele grup z amerykańskimi samochodami z USA i auta są zazwyczaj naprawiane w bezpieczny dla użytkownika sposób. Na grupach wypowiada się wielu użytkowników i druciarstwo jest bardzo szybko wyłapywane.
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 05-02-2020 o 12:53

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Jak już offtopujemy to niestety Mustang poprzedniej generacji z 3,7 V6 308KM wyczytałem że jest fabrycznie dławiony na 180km/h. Żeby zdjąć mu kaganiec trzeba wymienić wał napędowy (koszt około 6k zł) na taki nie zbudowany z plasteliny i pewnie zając się hamulcami (bo fabryczne są znacznie mniej wydajne niż w wersji z V. Trochę to mój zapał ostudziło. Auto z 300 km a na autostradzie zrobi człowieka byle Skoda z tdikiem. Ciekawe czy w Challengerze i Chargerze tez w silnikach V6 montują takie kwiatki. Infiniti na pewno nie - nie podoba mi się a i utrzymanie tego pochłonie krocie.

Pewnie dopóki nie ogarnę sprawy z mieszkaniem i nie odłożę przynajmniej 150k zł to nic nie wybiorę.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Dozbieraj do 90 tys.. i za tyle masz szansę wyłapać Focusa II RS.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar rydzyk
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Jak już offtopujemy to niestety Mustang poprzedniej generacji z 3,7 V6 308KM wyczytałem że jest fabrycznie dławiony na 180km/h. Żeby zdjąć mu kaganiec trzeba wymienić wał napędowy (koszt około 6k zł) na taki nie zbudowany z plasteliny i pewnie zając się hamulcami (bo fabryczne są znacznie mniej wydajne niż w wersji z V. Trochę to mój zapał ostudziło. Auto z 300 km a na autostradzie zrobi człowieka byle Skoda z tdikiem. Ciekawe czy w Challengerze i Chargerze tez w silnikach V6 montują takie kwiatki. Infiniti na pewno nie - nie podoba mi się a i utrzymanie tego pochłonie krocie.

Pewnie dopóki nie ogarnę sprawy z mieszkaniem i nie odłożę przynajmniej 150k zł to nic nie wybiorę.
    Pewnie zależy to od tras, jakie robisz, ale j jeżdżąc po A4 nie przekraczam 150-160, bo powyżej zaczynają mi się pocić ręce, za dużo ciężarówek i agresywnych kierowców.
    W Dodge masz dużo lepszy automat 8ZF, niż 6-biegowy w mustangu, nawet Challenger ma całkiem wygodną tylną kanapę, ale pamiętaj, że w porównaniu z nim Mustang to kurdupel.

Jak jesteś z dużego miasta to podejdź sobie na jakiś spot, dużo jest grup lokalnych na Facebooku. Ja tak zrobiłem i przejechałem się na fotelu pasażera w Challengerach 3.6, 6.4 scat pack i Hellcat.

Popytałem, pooglądałem, posłuchałem i się upewniłem, że wolę jednak Giulię 2.0 turbo, niż Challengera 6.4, chyba mnie pogięło, haha.

Oczywiście Hellcat zamiata, niemniej nawet 3.6 z fajnym wydechem jest bardzo przyjemne do codziennej jazdy. Według opinii użytkowników nie ma żadnych problemów eksploatacyjnych, ani typowych bolączek. Prosty silnik, prosty zawias, klasyczny automat, jedynie opony droższe, niż do kompakta.

Uprawnienia umieszczania postów