Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: 2020 Renault Megane fl | NEWS

Auto
    Megane IV Grandtour 1,3 115 KM

Domyślnie

Też jestem ciekaw co boli te silniki, bo tak się składa, że mam megankę 1.3 115 KM. Zgodzę się, że wielu użytkowników (w tym ja) zgłasza problemy z dziwnymi odgłosami dochodzącymi z okolic skrzyni biegów (prawdopodobnie wysprzęglik lub sprzęgło) ale nie ma to nic wspólnego z silnikiem. Zaakceptowałem to i już tak jeżdżę rok. Silnik jest cichy, elastyczny i póki co jestem z niego zadowolony. Bolączki megane to głównie niedokładne spasowanie elementów nadwozia, ale akurat u mnie jest w miarę ok. Problem, który nie powinien wystąpić w nowym aucie to za to pojawiająca się woda pod osłoną głośników (nieprawidłowe uszczelki). Ale reasumując - jeden z najtańszych kompaktów na rynku, więc co tu oczekiwać. Mam nadzieję, że w FL poprawili te bolączki, bo z wyglądu jest na plus.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Ja jeździłem wersją 1.3 TCE 160 z manualem na kilkugodzinnej jeździe próbnej i naprawdę bardzo podobał mi się ten silnik. Elastyczny na dole i agresywny w górnych rejestrach obrotomierza. Niezłe brzmienie i naprawdę przyzwoita ekonomia. osobiście o problemach z tym silnikiem nie słyszałem jeszcze żadnych. Reno produkuje i opracowało ten motor na spółkę z Mercedesem więc chyba aż tak dużego fuckupu nie będzie.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Podobnie myślał pewnie Citroen, jak weszli w interesy z BMW

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

A VW z nikim nie musiał wchodzić w interesy, sami zrobili padaczkę 2.0 TDI i 1.4 TSI

Mi się również świetnie jeździło 1.3 TCE 160

Awatar joker5513
    Auto

Domyślnie

Chciałem to samo napisać honda, ale ugryzłem się w język

Przeczesując rubieże internetów natrafiłem na takie coś włąsnie jestem w czasie lektury (str 5) i koledzy piszą że jest problem z za wysokim poziomem oleju w 1,33 TCE (niby dostaje się do niego benzyna)...

Przez nieudane wypalanie GPF na krótkich dystansach?? Może inżyniery po fuckupie ze żłopiącymi 1.2 TCE teraz zrobili że silniki go produkują

https://megane.com.pl/topic/78186-silnik-13tce-pierwsze-wra%C5%BCenia-opinie/#comments

Auto

Domyślnie

Znam ten wątek i z tego co się orientuję u części użytkowników wzrost poziomu oleju był spowodowany niewłaściwą wymianą oleju (za dużo wlewali). Ja jeżdżę na bardzo krótkich dystansach (3 km w jedną stronę) i póki co jest ok. Nie ubywa, ale też nie przybywa. Problem w tym, że w ASO do końca nie wiedzą jaki olej lać, bo producent przewiduje 5W-30 lub 0W-20. Obdzwoniłem już kilka serwisów i w każdym inna odpowiedź. W przyszłym tygodniu mam pierwszy przegląd to się okaże.

Awatar joker5513
    Auto

Domyślnie

Piszą tam też że bagnet jest jakiś zje...y (powyginany czy coś, trudno z niego cokolwiek odczytać). Może w tym tkwi problem.

Auto

Domyślnie

Bagnet to rzeczywiście tragedia. Gdy olej jest świeży, bardzo ciężko jest sprawdzić poziom oleju.

Awatar joker5513
    Auto

Domyślnie

Przeczytałem wszystkie mądrości z tamtego forum - u wszystkich którzy początkowo mieli oleju za dużo w ASO plombowali bagnet i wlew i kazali przyjechać za 500/1000km. U wszystkich wyszło ok, tak więc albo za dużo nalali w fabryce albo faktycznie problemem był ten nieudany bagnet. Moim zdaniem jest zdecydowanie za wcześnie żeby wydawać wyroki o awaryjności tego silnika.

BTW w Megane też nie można JUŻ w najmocniejszej odmianie 1.3 TCE zamówić manuala - naprawdę nie rozumiem wciskania tych cholernych dwusprzęgłówek.

https://www.renault.pl/samochody-oso...%2FBACIj%2FAf_

Powiem szczerze żałuje, że posłuchałem argumentacji z tego forum i nie kupiłem w zeszłym roku tego Megane z 1.3 TCE - miałbym mocny 160km silnik, manual i przyzwoite wyposażenie za 82k zł.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Nie kupiłeś, bo sam nie wiesz czego chcesz. Raz jakieś usportowione Clio, raz muscle cara, potem jakieś c-klasy w kupecie, potem zwykły kompakt w postaci megane. Ciężko nadążyć

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów