Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Peugeot 508 Hybrid | PIERWSZY TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Peugeot 508 Hybrid | PIERWSZY TEST

#drivetastefully

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

to kiedy wersja 4x4 i jakiś lifting tej ślicznotki?
    BTW jak kwestia bagażnika? coś utracił z pojemności?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Przecież napisane jak wół, że nie utracił. Wystarczy przeczytać

4x4 będzie w sportowym, 350-konnym wariancie. Debiut gdzieś w tym roku.
    #drivetastefully

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Z tego, co wynika na podstawie informacji branżowych, sprzedaż PSA w Polsce jest tak tragiczna, a cele sprzedażowe narzucone przez importera na dealerów tak wyśrubowane, że niedługo nie będzie, gdzie tych Peugeotów serwisować.

Sama 508 to bardzo udane auto, ale w cenie katalogowej zbyt drogie. Pamietam jak zaraz po debiucie sprzedawca mówił o rabacie na auto do produkcji 4%, ze stocku 6% i to po oddaniu swojego auta w rozliczeniu, a BMW na również świeżutkie G20 zaczynało rozmowę od 10%. Teraz, wprawdzie z wyprzedaży rocznika 2019, ale 508 jest do wzięcia z rabatem 20-25% spokojnie, a demówki nawet z większym.

Szkoda, że w podstawowych wersjach nie można wybrać wykończenia z drewna, bo piano black w okolicach drążka zmiany biegów psuje odbiór pięknego kokpitu.
    Ponadto w egzemplarzach, które oglądałem i którymi jeździłem ekran infotainmentu generował dość dużo ciepła. Czy doświadczyliście czegoś podobnego?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Przecież napisane jak wół, że nie utracił. Wystarczy przeczytać
    kurde, nawet czytałem a jakoś mi umknęło

Awatar Rules

Domyślnie

Nie rozumiem takiej polityki cenowej, po co podawać cenę z kosmosu, a na wejściu do salonu oferować duży rabat? Przecież nie każdy przysłowiowy Kowalski musi wiedzieć o takich praktykach i po sprawdzeniu oficjalnych cen nawet nie wybiera się do salonu.

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Problem w tym, że Peugeot Polska bardzo często zmienia politykę rabatową i jednego tygodnia dostajesz rabat 25 tysięcy, parę dni się zastanawiasz, a potem dzwoni sprzedawca i mówi, że zmieniła się polityka - rabat tylko 10 tysięcy. Ponadto Peugeot przestrzelił się z cenami, początkowo rabaty na 508 były śmiesznie niskie.

Pamietam jakby to było wczoraj:
    A5 Sportback ze stocku 20%
    G20 na zamówienie 10% na start (osiągalne może 13-16)
    Stinger GT line 2-3%
    Giulia do produkcji 7%
    508 4% produkcja, 6% stock

Dodatkowo auta marek premium można zamówić u brokera z rabatami 15-25%. W takim wypadku Peugeoty, czy Alfy nie maja szans z takim np BMW 530i, które po rabacie od brokera w wysokości np. 23% wychodzi podobnie jak auto segmentu D

Druga sprawa to powolne forsowanie Peugoeta do klasy premium. Teraz ustawiają wysoką cenę i rabatują, ale za 10-15 lat już takich rabatów dawać nie będą (a przynajmniej taki jest plan).

508 nawet w porównaniu do Audi jest bardzo solidnie spasowany, wykonany z dobrych materiałów i wysoce niezawodny, ale nie ma takiego image’u i jego budowa będzie trwała wiele lat.

Dwa moje ulubione francuzy, czyli DS7 crosssback i 508 są niestety dość drogie zarówno w zakupie jak i w leasingu. Może w przyszłości jako 2 auto w rodzinie...

Właśnie ze względu na piano black trzeba iść w GT line by mieć drewniane wykończenie, albo w DS7 Crossback, aby mieć całe wnętrze w alcantarze!

Duży plus w 508 to naprawdę fajny masaż foteli (nie wiem, czy w DS7 jest taki sam), minus to brak podgrzewania kierownicy i wentylacji foteli nawet w opcji.
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 07-02-2020 o 21:50

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Nie rozumiem takiej polityki cenowej, po co podawać cenę z kosmosu, a na wejściu do salonu oferować duży rabat? Przecież nie każdy przysłowiowy Kowalski musi wiedzieć o takich praktykach i po sprawdzeniu oficjalnych cen nawet nie wybiera się do salonu.
    Są ludzie (sam znam takich), którzy w życiu się nie zapytają o żaden rabat czy upust. Taka natura.
    Ja sam nie potrafię za bardzo się handlować, na swojego GT dostałem fajny rabat, ale wyszło to bardziej od sprzedawcy niż ode mnie.

Tapatalk @ Galaxy S10e

Domyślnie

ja się zastanawiam jakiego wzrostu są osoby zachwycające się 508. ja nie byłem w stanie sobie znaleźć miejsca za kierownicą a mam w sumie marne 185cm. Nie rozumiem też porównywania 508 z klasą premium. Nawet producent nie próbuje z 508 robić alternatywy dla Giulii czy 3 bo po co się ośmieszać. Niemniej jednak 508 to ciekawy samochód i fajna alternatywa dla kompaktów (bo klasy D wymiarami na pewno nie przypomina).

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Ja mam 190 cm wzrostu, zrobiłem 508 SW kilkaset kilometrów i pozycję za kierownicą uważam za bardzo dobrą

Uprawnienia umieszczania postów