Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Mały warmhatch do 15tys. do 15 lat

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie Mały warmhatch do 15tys. do 15 lat

Cześć. Od sierpnia dzieci zaczną chodzić do przedszkola/żłobka i szukamy dla mnie drugiego auta na dojazdy do pracy w tygodniu, żona będzie zawozić dzieci Proceedem w drodze do swej pracy, bo bezpieczniejszy i ma automat, a ona nie ogarnia manuala. Przy okazji spadnie Kii trochę przebieg, bo myślałem że spokojnie do 6 lat dociągniemy z gwarancją, a zapowiada się, że niekoniecznie (limit 150tys km).

Auto, którego szukam, będzie używane na niedużych przebiegach - do 150km tygodniowo, głównie pozamiejsko i bez autostrady, ma być małe by mieścić się na parkingu przed blokiem (parkowanie równoległe), powinno mieć trochę pazura.
    Koszt to max 15tys zł, nie starsze niż 15 lat, moc 100-150KM, przebieg do 250tys, tylko benzyna, nie gazowane. Ręczna skrzynia, jak najprostsza konstrukcja auta.
    Szukam tylko w promieniu do 200km od domu, po takie auto nie warto jechać pół Polski.

Podobają mi się
    Yaris TS 1.8 133KM 2005-2010 (mało ofert, ale mój faworyt, przy moim dbaniu o auto i renomie Toyoty w PL będzie trzymał cenę, mało go widać na drodze, fajnie wyglada zwł. tył z LEDami i "zębami" po bokach tablicy, najsłabiej wnętrze ale tutaj w żadnym z wymienionych aut nie ma szału)
    Fiesta ST 2.0 150KM 2004-2008 (sporo ofert, ale sporo to gruz, no i wnętrze w Fordach jest mega biedne w tamtych generacjach ani polotu ani jakości)
    Suzuki Swift Sport 1.6 125KM 2004-2010 (podobnie jak z Fiestą ST)
    Focus II 2.0 145KM 2005-2011 (trochę za duży, ale duży wybór, no i moje pierwsze auto to Focus I fl po rodzicach, jest jakiś sentyment)
    Twingo RS 1.3 133KM 2009-2012 (najmniej mi się podoba, jakaś niechęć do Francuzów ale moc vs rozmiary zacne)

Na pewno nie wybiorę żadnego Mini, Peugeot 207 wygląda mi paskudnie z przodu, większych świateł już nie mogli wsadzić, Clio i Corsy prawie nie ma na rynku z taką mocą w tej cenie, podobnie z VAGami, ale tu akurat nie żal, bo też nie przepadam. Korea w tamtych latach nic wartego uwagi nie produkowała.

Co myślicie, jakieś doświadczenia, rady, czego unikać, w co iść? Zakup planuję wiosną, najdalej w lipcu, A może ktoś ma coś z mojej listy na sprzedaż?
    Ostatnio edytowane przez tomash_k ; 09-02-2020 o 13:24
    Pozdrawiam,
    Tomek

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Swift Sport zdecydowanie
    wnętrze jak wnętrze ale to auto się genialnie prowadzi.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Też bym wybrał Swifta. Ewentualnie Civica EP3 , ale 15k to chyba za mało i ciężko dorwać coś nie będącego trupem.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Faktycznie, to wydaje się fajną opcją, jednak jest więcej zadbanych Swiftów Sport na rynku niż Yarisów TS, na forum facebookowym Swifta sporo zadowolonych użytkowników. Swego czasu musiał się lepiej sprzedawać niż Yaris w tej wersji. Spora rozpiętość ceny, za roczniki 2007-2010 można znaleźć takie za 11k, jak i za 20k.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

C2 VTS, Panda 100HP, Twingo GT (co prawda jest turbo), Grande Punto Sport T-Jet 120 (też turbo), Mito TB 155 (turbo).
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Dzięki za propozycje, jednak nie chce się pakować w żadnego Włocha. A C2 jest jak dla mnie brzydkie. Zostają te z mojej listy na górze, ale nie wiem jeszcze, który.

Domyślnie

A Cooper?
    www.szymonp.digart.pl- kilka moich zdjęć

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów