Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Mercedes Klasy A Sedan i Mercedes CLA | PORÓWNANIE

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Mercedes Klasy A Sedan i Mercedes CLA | PORÓWNANIE

Ostatnio edytowane przez Di Kej ; 16-02-2020 o 13:37
    #drivetastefully

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Nie mam pojęcia, kim jest przeciętny kupujący A sedan, skoro w ofercie jest CLA. Testujący próbował, ale chyba też nie znalazł odpowiedzi, dlaczego ktoś by miał dokonać takiego wyboru. Te 13tys różnicy przy takich kwotach zakupu już nie robi takiego bólu głowy.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Kwestia gustu, dla mnie bardziej podoba się tył klasy A niż opadające dupsko w CLA.

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Wiadomo i o gustach trzeba rozmawiać na przekór najbardziej zakłamanemu powiedzeniu w naszej kulturze. A nie przeszkadza ci zbyt wysoka linia dachu przez co dach w A opada za stromo? A kuper w A - czy nie myślisz, że jest za krótki w stosunku do przedniego zwisu co zaburza sylwetkę? To "dupsko" w CLA wg mnie ma równoważyć ten przedni zwis i robi to dobrze. Np w Proceedzie wg mnie nie wygląda to tak dobrze, bo rozstaw osi jak i cała karoseria są krótsze o 8cm, przez co zwisy są trochę przesadzone i cięższe optycznie niz w CLA Shooting Brake.

Auto
    Lexus NX 200t Elegance AWD

Domyślnie

Mi też linia boczna A bardziej się podoba, nie ma takiego odwłoku z tyłu jak CLA

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Ja też nie jestem taki znowu przekonany o stylistycznej dominacji CLa nad A-klasą. Linia CLA jest smuklejsza, jakby "nowocześniejsza", ale za uroda tyłu - w tym świateł - chyba bardziej leży mi w klasie A. Jest w tym jakaś taka klasyczna elegancja. Bynajmniej nie uważam, żeby dach opadał zbyt stromo.

Żeby nie było, to nie znaczy, że brałbym A zamiast CLA - po prostu nie uważam, by był to taki nokaut od strony wizualnej.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Dołączam do głosów stojących w obronie klasy A sedan. Moim zdaniem wygląda naprawdę dobrze, linia boczna w żaden sposób mnie nie razi, a sam kształt tylnych lamp jest ładniejszy niż w cla.
    Nowe cla jest na pewno o wiele lepsze od poprzednika, ale nadal cierpi na jamnikowatość - jest za długi. Od samej a klasy sedan cla jest aż 14 cm dłuższe (pewnie by osiągnąć łagodną linię dach-bagażnik), ale raptem 3 cm szersze.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Jakbym miał kupić (co mi nie grozi) to wolałbym i tak hatchbacka. Ale z tych dwóch jednak CLA. Pytanie tylko jak wyglądałoby to porównanie, gdyby obydwa miały ten sam kolor. Bo nie da się ukryć że biały zabiera sporo z atrakcyjności tego auta

Tapatalk @ Galaxy S10e

Awatar Rules

Domyślnie

Dzisiaj, na podjeździe domu we wsi obok mojej stał dokładnie taki sam zestaw😂 i w sumie sam nie wiem co bym wybrał, chyba jednak CLA.

Uprawnienia umieszczania postów