Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Używany segment B

Auto
    -

Domyślnie Używany segment B

Dzień dobry,

Szukam samochodu dla kobiety. Segment B, budżet do 30k PLN, ale wiadomo - taniej = lepiej. Szczerze mówiąc wolałbym zamknąć się do 25k, ale raczej będzie ciężko.
    Wymagania: rocznik minimum 2018, do 20. tysięcy przebiegu, PDC, tablet, xenony, bananowe skóry, solar dachy i SUV co by łatwo wjeżdżać na te ogromne krawężniki w mieście.

A tak serio.
    Koniecznie: benzyna bez LPG, bezwypadkowy, udokumentowana historia czyli salon PL i podstawy w stylu: klima, radio, USB/AUX, el. lusterka, szyby.
    Niekoniecznie, ale fajnie by było: czujniki parkowania z tyłu, Bluetooth

Samochód do miasta. Ma być na długo, dlatego musi być porządnie i bezawaryjnie. A jak awaryjnie to przynajmniej prosto i tanio.
    Nie mam limitu przebiegu. Jestem w stanie zaakceptować wyższy, jeżeli silnik/samochód będzie ogólnie z tych wytrzymałych.
    Rocznik w granicach rozsądku i stanu. Fiesta Mk7 z 2010 za prawie 30k PLN, jakie już widziałem, to gruba przesada.

Moje typy:
    1) Suzuki Swift 1.2 90 KM - znajomy ma w rodzinie od kilku lat i powiedział tyle: "z tym samochodem absolutnie nic się nie dzieje". Czy to prawda?
    2) Toyota Yaris 1.3 99 KM - raczej przed FL. Nie wiem jak się ten model sprawuje, ale wiadomo, Toyota. :P Gdzieś mi mignęło, że te silniki biorą olej? Czy to prawda? W tym budżecie przebiegi raczej ponad 100k km. Czy ewentualnie motor 1.0 nadaje się do jazdy czy jedynie do stania na parkingu?
    3) Ford Fiesta Mk7 FL 1.25 82 KM / 1.4 96 KM - w sumie to taki mój faworyt. Ten pierwszy motor raczej sprawdzony, ten drugi z tego co wiem pije olej przy wyższych przebiegach więc nie wiem... Miałem kiedyś ten samochód z 1.0 EB i jest to bardzo fajny samochodzik, choć niepozbawiony wad.
    4) Corsa - tutaj kompletnie się nie orientuję w silnikach, ale przewijają się 1.4 90 KM - czy to sprawdzony silnik?
    5) Clio 1.2 75 KM - silnik raczej pancerny, ale czytając temat MCLa nabrałem wątpliwości co do reszty.
    6) Polo 1.4 85 KM - bo VW

Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na temat bolączek tych samochodów, na co warto zwrócić uwage? VectorOPC?
    Fabia, Ibiza, 208, C3 odpadają - nie podobają się.

Z góry dzięki!

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Polo miały 1.4 85 km, ale tylko przed liftem. Okolice 2018 r. to już polift i tam 1.0 mpi i jakieś TSI.

Suzuki Swift to naprawdę bardzo porządny samochód, 1.2 to bardzo niezawodna jednostka. W łódzkim mnóstwo takich Swiftów jeździło na L i naprawdę ciężko było je zabić. I to jest własnie powód, dla którego 3 lata temu nie kupiłem Swifta - prawie wszystkie 100 km ode mnie były po eLce albo miały chore ceny

1.4 90 km z Opla to też spoko jednostka, ale mało ich w Corsach, ciężko znaleźć pewny egzemplarz.

Auto
    -

Domyślnie

A w jakich kolorach były te Swifty L-ki?
    Na otomoto teraz dużo srebrnych się pojawiło, jakiś czas temu był spory wysyp poleasingowych Swiftów z PKO Leasing. Ceny właśnie w granicach 25-30k, przebiegi rzędu 60-100k km. Tam jest łańcuch rozrządu czy pasek?

Polo oczywiście przedlift, nowsze w tej cenie są raczej nieosiągalne. Poza tym przesiadka będzie z diesla 1.4 75 KM więc taka benzyna 1.0 może wydawać się... słaba z dołu
    Ostatnio edytowane przez misiek.gosu ; 18-02-2020 o 13:54

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    A w jakich kolorach były te Swifty L-ki?
    Pewnie w każdym, bo L-ki to nie tylko te egzaminacyjne ale i ze szkół jazdy a tam każda może być inna

Corsę D miałem, a właściwie to żona. Mieliśmy wersję 1.2 85KM i główną wadą było to że samochód kompletnie nie jechał. Nawet w mieście żona na to narzekała. Podejrzewam, że z racji tego, że Corsa E to bardziej lift niż nowa generacja, czyli masa ta sama, z 1.4 90KM może być niewiele lepiej. Ogólnie auto było u nas od nowości, nie działo się z nim w sumie nic, jedynie leciały mocowania amortyzatorów co jest ponoć typowe dla modelu. Przyjemnie się prowadziła - było tak ani za twardo, ani za miękko, dla mnie w sam raz.

Kilku moich współpracowników jest od roku „przesadzanych” z Clio IV na ostatniego Yarisa (auta służbowe) i muszę powiedzieć że każdy bez wyjątku robi co się da żeby zostać z Clio jak najdłużej. Yaris przy Clio ma same wady pod względem codziennego użytkowania (choć u nich te samochodu powinny być przynajmniej jeden segment wyżej). Yaris jest głośniejszy, mniej pakowny, węższy w środku, bardziej podatny na podmuchy boczne, mniej stabilny przy wyższych prędkościach. Pomijając fakt że Clio dCi 75 robi wrażenie ZNACZNIE bardziej dynamicznego niż Yaris 1.5 111KM. Oboma miałem okazje też całkiem niemało pojeździć i potwierdzam te opinie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Auto
    -

Domyślnie

To pytanie o kolor było tak pół żartem. Poważnie mówiąc - możliwe, że ktoś po nauce jazdy wszystko demontuje i sprzedaje jako niby normalny samochód? Da się to jakoś zweryfikować?

Jeżeli chodzi o silniki. Samochód nie musi być demonem prędkości i nie oczekujemy tego od tych wymienionych. Tym bardziej że na trasę raczej nie będzie wyjeżdżał, bo od tego mamy inne auto. Ma być prosto, w miarę bezawaryjnie, bez żadnych kombinacji. Dynamika w Krakowie i tak nie jest potrzebna, bo tu się nie jeździ tylko pełza. Corsą E zdarza nam się jeździć w Traficarze i tam dynamika jest ok. Nie wiem jakie silniki tam mają, ale na pewno to jakieś benzyny wolnossące.

Auto
    Lexus NX 200t Elegance AWD

Domyślnie

Jeździłem Yaris 1,0, do miasta ok, silnik nie do zabicia, samochód kompletnie bezawaryjny, małe spalanie w okolicach 6,0 l przy korkach w Warszawie. Corsa 1,4 o wiele przyjemniejsza, lepiej wyciszona,solidniej wykonana, ale pali też wiecej. Swift jakoś mi nie przypadł do gustu, bardzo tandetnie wykonany. Pozostałych nie miałem przyjemności poznać z autopsji. A z małych samochodów do jazdy miejskiej jestem zachwycony moim Oplem Adam, ale to samochód dla 2 osób.

Auto
    -

Domyślnie

Właśnie! Dzięki adalb, przypomniałeś mi o Adamie. Jako jedyny samochód z segmentu A też może być rozpatrywany. Jak się sprawuje? Kojarzę temat z tego forum, że ktoś miał Adama i miał z nim spore problemy - był dosyć awaryjny. Poza tym trochę się obawiam jak będzie z naprawami w przyszłości. Adamów chyba za dużo nie jeździ.

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie Używany segment B

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Poza tym trochę się obawiam jak będzie z naprawami w przyszłości. Adamów chyba za dużo nie jeździ.
    Technicznie/mechanicznie to w sumie Corsa D (płyta podłogowa, czyli i zawieszenie, silniki i skrzynia), więc problem jak już to może być z blacharskimi częściami

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Awatar Rules

Domyślnie

Samochód nauki jazdy musi mieć wbite "L" w dowodzie rejestracyjnym.

Auto
    Lexus NX 200t Elegance AWD

Domyślnie

Ja mam swojego już 1,5 roku, silnik 1,4 100KM. Zero problemów a wyposażenie bardzo zacne- elektroniczna klima, multimedia 7" z AA i CarPlay, półskóry, tempomat, podgrzewane siedzenia i kierownica, alufelgi. Z częściami nie ma problemów bo to praktycznie Corsa w innej budzie. Dla dwóch osób bardzo wygodne i dobrze wyciszone auto. W trasie też daje radę, ale do tego mam inny samochód

Uprawnienia umieszczania postów