Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: Kia Stinger GT | TEST

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie Kia Stinger GT | TEST

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Zawsze w tego typu tematach pojawia się jakaś taka delikatna aluzja, że jak nie zmieniasz oleju 5 razy rocznie, to pewnie w ogóle 'lejesz' na auto, połowa rzeczy Ci tam nie działa, a w środku, to masz pewnie śmietnik... Po co ten dramatyzm?
    A rzeczywistość jest taka że jak już pojedziesz do ASO na ten przegląd po niegodnych dotykania auta 30kkm, to robisz wszystko co wymaga wymiany i wykazuje jakiekolwiek ślady zużycia i auto jest w bardzo dobrej kondycji. Moje Megane po prawie 150kkm i przeglądach zgodnie z zaleceniami chodzi idealnie. Jak się przesiadłem po zastępczym Megane prawie bez przebiegu, które miałem na czas dużego przeglądu - nie poczułem żadnej różnicy, poza brakami w wyposażeniu względem mojej. W środku jak nowe. Ale i tak nadaje się na śmietnik bo nie mam czasu ani ochoty 3-4 razy WIĘCEJ w roku tracić po 3h (realny czas obsługi plus dojazd i powrót) na niczego nie wnoszące dla mnie wymiany oleju.

Przy jeździe autostradowej dotychczas 2x mi skróciło interwał - raz do 22500 (w poprzednim Fluencie) i raz do 25000km.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie

*po prawie 120kkm, literówka

Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Awatar slk_girl
    Auto
    Audi A8, Abarth 124 Spider

Domyślnie

Wow, widze, ze temat wymiany oleju ciagle goracy w Polsce. Ile to ja sie naczytalam na forum A8, ze zmieniam olej w S8 wedlug zalecen producenta, a nie czesciej i jaka jestem zla. I co sie stalo z rzeczonym S8? Auto zostalo skradzione w wieku 4 lat i 1 tygodnia. Mowilam, ze to auto nie dozyje 10 lat i i nie ma sie co martwic wymiana oleju, bo co innego spisze go na straty.

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Każdy? Czy naprawdę wymiana oleju co 10 tys km jest takim problemem? Pewnie lepiej jechać na longlifeach i po 100 tys km wyrzucać silnik w pseudo premium Audi czy BMW. Mi akurat częstszy serwis zupełnie nie przeszkadza. Sam zawsze skracam zalecane interwały wymian.
    Jest problemem, jak nie masz serwisu za rogiem, musisz specjalnie tam jechac, marnowac czas, itp.

Cytat Zamieszczone przez mecekbomba Zobacz posta
    Nie rozumiem. Jakbym miał zmieniać olej co 10.000 to byłbym w serwisie co trzy miesiące. I po co zresztą mam to robić? Żeby silnik się nie rozsypał przy 150.000 km. Co mnie to obchodzi jak to już nie będzie mój samochód?
    Dokladnie, mi wypadalby serwis co 3-4 miesiace, szkoda na to zycia, gdy moge pojechac do serwisu tylko raz w roku albo nawet rzadziej, jak sie dobrze przebieg rozlozy.

Jak patrze na potencjalne nowe samochody, to czestotliwosci serwisu jest dla mnie istotna, bo: koszty i czas. O ile moge przezyc serwis Mercedesa co roku albo co 16tys mil (25tys km), bo sa 20 minut na piechote ode mnie, to nie bede bujac sie z czestym serwisem innej marki, ktora nie ma dealera w okolicy. Wielu dealerow oferuje odbior i odwiezienie samochodu, wiec nie trzeba nawet jechac do salonu, ale nie kazdemu pasuja taka opcja, szczegolnie jak auta uzywa na codzien.

Auto
    VW Passa B5

Domyślnie

W teście padło trafne spostrzeżenie, że jak jakieś auto nie ma odpowiedniego znaczka tak jak Stinger, to według klientów może być gorsze.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

To jest główny problem tego auta. Co z tego że konstrukcyjnie jest ok. Nikt nie chce płaćić ćwierć bańki za produkt marki Ķia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Upłynie trochę wody w Wiśle i postrzeganie marki się zmieni, na to potrzeba naprawdę duzo czasu. Ważne by robili takie auta i mądrze się rozwijali. Z Japończyków w latach 70 też się śmiali, jak i z Chińczyków całkiem niedawno

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

IMO jeżdżąc nową Corollą i nowym Ceedem mam pewne wątpliwości z kogo nadal można się śmiać. Gdyby ceed miał napęd z Corolli to byłaby bajka.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Ja tam bym się z nikogo nie śmiał, nawet z Dacii. Zbudujmy coś sami to wtedy pogadamy

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar bartek923
    Auto

Domyślnie

Zależy jak do tego podejść, bo przy dzisiejszych abstrakcyjnych cenach aut, poniżej 250k, za auto z dużą V6, napędem 4x4, takim wyposażeniem i wyglądem to promocja

Uprawnienia umieszczania postów