Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Volkswagen Passat GTE | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Volkswagen Passat GTE | TEST

Zapraszam Was do dyskusji na temat testu: Niedoceniony (v)ariant. Volkswagen Passat GTE.

#drivetastefully

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Całkiem mi się ten Passat podoba, choć miałbym chyba jednak opory przed wydaniem na niego ~200 tys. zł. Bardzo fajnie prezentuje się ta tapicerka i ogólnie fotele wyglądają na wygodne. Na zdjęciach bagażnik wydaje się wyraźnie większy i ustawniejszy, niż u mnie w trójce, choć litrażowo na papierze jest podobnie. Mimo wszystko, gdybym kupował Passata, to pewnie jednak postawiłbym na klasykę w tedeiku.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez koki Zobacz posta
    Mimo wszystko, gdybym kupował Passata, to pewnie jednak postawiłbym na klasykę w tedeiku.
    Ogromny błąd
    Ale o tym będzie oddzielnie. Bezpośrednio z Passata GTE przesiadałem się do Superba TDI 190 KM.
    Porównanie aut / napędów w kolejce.

PS Fotele ergo w Passacie są rewelacyjne.
    PS 2 Niestety ale 200 tysięcy to przestała być duża kwota na samochód...

Auto

Domyślnie

Zakładam, że realnie TDI będzie jednak wyraźnie tańsze od tej hybrydy, no i jako starsza technologia będzie jednak mniej ryzykowne od strony trwałości i awaryjności. No i jest opcja AWD. A 200 tys. może i przestaje być dużą kwotą na samochód, ale dalej kupuje 320d, a pewnie i 330i jak ktoś nie ma ciśnienia na bogaty konfig :-).

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

O cenach transakcyjnych tez będzie.
    A ja np. mając do wyboru tdi lub GTE nawet na diesla bym nie spojrzał.
    Inna kwestia ze tak, BMW 3er po rabatach wychodzi czasami taniej niż passat po rabatach a zawsze niewiele drożej.

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Inna kwestia ze tak, BMW 3er po rabatach wychodzi czasami taniej niż passat po rabatach a zawsze niewiele drożej.
    To też zależy od wersji i w której części cennika się poruszamy. Niecałe 2 lata temu kolegi tacie proponowali Passata Varianta 2.0 TDI 150 KM w jakiejś prostej, ale w sumie sensownej konfiguracji za niecałe 100 tys. ze stocku. Trójki by w tych pieniądzach na pewno wtedy nie kupił. Ale już obracając się w okolicach 200 tys. zł. spokojnie możemy uderzać do marek premium, a wtedy już taki Passat mocno traci na atrakcyjności.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

ja w ramach szukania auta z rodzicami dla nich miałem w ręku ofertę na BMW 3 GT 2.0 diesel 150 KM z automatem, ledami z przodu, pół-skórą, elektryczną klapą bagażnika i paroma innymi detalami za 139k PLN brutto - końcówka 2019 roku i rabatowanie na poziomie 33-34% od ceny katalogowej.

2 lata temu to ceny na nie-premium jeszcze były zupełnie inne, teraz to już nierealne.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Na trasie nadal masz 1.4 TSI i mega ciężką budę z bateriami, więc na długie autostradowe wojaże, to diesel ciągle lepszy.
    Poza tym, jeżeli chcą za niego tak dużo pieniędzy, to mogli chociaż dostosować konstrukcję napędu pod najnowsze 1.5 TSI.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto

Domyślnie

Super oferta na to GT. Tu pewnie nałożyły się koniec cyklu życia modelu, końcówka roku i "biznesowa" wersja - z tego, co zauważyłem podstawowe silniki potrafią mieć czasem super ceny w Polsce w markach premium. Stąd dalej Passat za 200 tys. zł. mnie jednak nie przekonuje, kiedy w tej cenie mogę kupić E200d - ok, ze słabszym silnikiem i trochę gorzej wyposażone, ale to jednak zupełnie inne auto.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Nie wiem czy porównywanie tych samochodów ma sens. Oczywiście 3 jest lepsza pod każdym względem chyba że potrzebujesz sporego auta rodzinnego. Niestety żeby mieć samochód wielkości passata musisz kupić raczej 5 a nie 3.

Uprawnienia umieszczania postów