Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Renault Megane 1.3 TCe 160 KM EDC GT-Line | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Renault Megane 1.3 TCe 160 KM EDC GT-Line | TEST

Zapraszam Was do dyskusji na temat testu: Renault Megane 1.3 TCe EDC GT-Line. Dobry wybór w tym modelu.

#drivetastefully

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Bardzo fajny i lekki teścik. Muszę się zgodzić z każdym w zasadzie zdaniem które przeczytałem, oprócz skrzyni biegów. Ale to dlatego że nie jeździłem EDC z tym silnikiem wiec się nie wypowiem. Za to Manual jest całkiem znośny jak na Renault na pewno dużo lepszy niż w produktach PSA. Ale dynamika, spalanie i ogólne poczucie pojazdu wraz z prowadzeniem są bardzo przyjemne w Megane i można się niesamowicie dobrze w tym aucie poczuć. Oj tak pozycja za kierownicą jest przyjemna, nie najlepsza ale całkiem spoko, ale i tak co ciekawe w LII mogę usiąść dużo niżej.

R-Link i tak się dużo poprawił, ale mimo wszystko niesmak pozostaje dalej... szczególnie to że po zgaszeniu i odpaleniu auta nie przełącza się zawsze na ostatnie źródło tylko sobie potrafi włączyć co mu się podoba... System głośnomówiący działa za to sprawnie, i co ciekawe u mnie BT ani razu się nie zerwało.

Auto
    Toyota Rav4 Hybrid '17

Domyślnie

Jechałem podstawową wersją Megane 100 Tce (102 KM) z manualem. W swojej klasie cenowej auto się broni, jest uczciwe i niczego nie udaje. W środku jest schludnie i da się żyć bez dużego wyświetlacza. A kosztowało w 2019 r. niecałe 70.000 zł

Auto
    Skoda Fabia I

Domyślnie

W Auto Świat Katalog Używane 2019 wspomnieli że użytkownicy skarżą się w Megane IV na liczne problemy z elektroniką

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Jak to w każdym auto świecie Szkoda tylko że przy opisie używanego B6 nie wspominają o elektronice lub Tourana I. Tam są większe cyrki niż w Renault.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Nie da sie czytac tych bredni o "elektryce we francuzach".

Domyślnie

Dlaczego bredni?

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Ja wiem, że niektórzy lubią Renault ponad wszystko, sam mam Clio, ale...

- najwięcej problemów z autami prasowymi jest statystycznie w przypadku Renault. R-Link chyba wszystkim strzelił focha, bywały też różne inne problemy. U mnie pomimo małego przebiegu też bywają duże fochy. Czasami multimedia nie są w stanie się odpalić, a kilka razy kamera cofania zawiesiła się na dobre i wyświetlała obraz w czasie jazdy.
    #drivetastefully

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Ale racja jest z tym problem ale nie przesadzajmy już w drugą stronę jak gazetki bo takie problemy mają też inne marki i można o tym poczytać na forach internetowych. Pierwsze wersje Discover Media w VW też potrafiły się wykrzaczyć na amen do czarnego ekranu. Jeszcze do 2018 roku multimedia w Lexusie były na poziomie PS2 W sumie to są bardziej problemy Software a nie elektroniczne były duże problemy w Renault z HF podczas deszczu lub śniegu/mrozu lub brudu na aucie że klamki nie reagowały. Problemy z R-linkiem są typowe, problemy z odbiorem stacji w Talismanie czy z klimą w Espace

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Wszystko fajnie tylko dlaczego Renault z uporem maniaka do najmocniejszych silników daje tylko to badziewne EDC Dla mnie to deal breaker.

Uprawnienia umieszczania postów