Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Renault Megane 1.3 TCe 160 KM EDC GT-Line | TEST

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Dokładnie tak to wygląda i przez to wiele modeli jest jakich jest...

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta

https://zapodaj.net/2d57e22591a2f.jpg.html

Dodam że tak może wyglądać wnętrze (zwłaszcza zwracam uwagę na kierownice) Renault po blisko ćwierć miliona kilometrów - zrobione na koniec leasingu - które ma rzekomo tak ogromne wpadki jakościowe.

Ja nie twierdze że to są doskonałe auta, bo mają wady. Ale uważam że wiele opinii to powielane stereotypy, a stosunek cena jakość mają super

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ty fanboju renowek ty 😀. Nie znasz sie, bo Twoja megana skrzypi i trzeszczy i tego nie slyszysz po prostu 😀😀😀

Auto
    VW Passa B5

Domyślnie

Ten sam problem dotyczy też Laguny III

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Akurat LIII to potrafi trzeszczeć bardziej niż LII A mam porównanie LII do LI to LI jest tak złożona jeszcze sam osobiście po wielu latach sporo dokręciłem lekko poprawiłem że nie trzeszczy nic.

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie Renault Megane 1.3 TCe 160 KM EDC GT-Line | TEST

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Ty fanboju renowek ty . Nie znasz sie, bo Twoja megana skrzypi i trzeszczy i tego nie slyszysz po prostu

Fanbojem Renault mnie raczej nazwać nie można. Widzę wady tych aut, nie mam problemu przyznać, że poza wyglądem Talisman nie ma startu do Superba, Octavia jest bardziej przestronna od Megany i wiem że żadna dwusprzęgłówka (nawet TCT ) nie jest tak z....na jak EDC. Ale ile można czytać że Megana skrzypi i trzeszczy, a R-link nie działa i jest nieintuicyjny. Mi nic nie skrzypi, a nie obrażając nikogo, trzeba mieć lekkie upośledzenie żeby mieć jakiś problem z obsługą tego systemu, bo jest banalny. Za każdym razem jak daje auto na serwis biorę zastępcze, tam też nie ma takich problemów. Sąsiad ma Talismana, kumpel też Megane IV, ojciec Megane III - we wszystkich jest podobnie. Laguna III owszem to jest skrzypiące auto.

Ale z drugiej strony - byłem na jeździe próbnej ProCeedem - i akurat potrafił zatrzeszczeć na koleinie . System multimedialny w nowej 508 to jest dopiero dramat i jeszcze się grzeje cały ekran. A i30 w podstawowej wersji potrafił rok temu nie mieć BT. Po co tak te schematy powielać, jak to wszystko jest siebie warte, a Renault przynajmniej tanie i ładne (subiektywna opinia)

No i żeby ostatecznie zdementować bycie/nie bycie fanbojem jak się ta cała epidemia skończy będę brał się za wymianę obu aut i raczej żadne z nich to nie będzie Renault następca Megane, czyli oszczędny kompakt w kombi - niestety do premiery Megane V czekał nie będę a zmieniać to samo na to samo to bez sensu. A za Avensisa (czyli Giuliette) też już mam 2-3 faworytów

Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jezdzilem 8 lat LIII i moge powiedziec ze trzeszczal tyle ze 99% tego trzeszczenia usunalem w jedno popolidnie za pomoca 2m uszczelki EPDM o profilu D oraz rolki tasmy parcianej za 7zl. Poza tym trzeszczeniem zlego slowa nie powiem - dobrze wyciszony, mimo diesla cichutko w srodku. L3 jak rowniez inne renowki z tego okresu maja wade w postaci szybko padajacych poduszek silnika - tych po stronie rozrzadu. Te z pierwszego montazu wytrzymuja 5 lat i trzeba wymienic bo buczy. Koszt na szczescie to 350zl z robocizna i znow spokoj na okolo 3 lata. Co jest tez fajne w L3 to uklad kierowniczy - naprawde daje duzo informacji z drogi, teraz w mondku tego nie mam. Mimo identycznego rozmiaru kol w lagunie czulem na kierownicy np. koleiny czy to ze skrecam ostro lub za ostro - mondek po prostu skreca bezdusznie a kiera tak samo chodzi - duzo mniej angazuje w jazde i mam wrazenie ze jest mniej precyzyjny. Lagunie zawias byl sztywny ale za to w zakretach latala swietnie. Ech fajny samochod tylko troche malo pakowny.

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Jeżdżę od 4 lat Laguną 3 w wersji GT 204KM i zgadzam się z Buzzerem. Mało które auto w klasie dorównuje prowadzeniem mojej lagunie z 4 control, większość z nich ma dużo większe przełożenie układu kierowniczego. Machając kierownicą nawet w niewielkim stopniu, auto już reaguje, przy czym w samochodach konkurencji martwy punkt jest dość szeroki.
    Na minus, laguna w wersji GT z 18-calowymi kolami i belką skrętną z tyłu jest za twarde na wrocławskie drogi.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Na wrocławskie drogi każde auto jest za twarde w moim prywatnym rankingu Wrocław, Szczecin i jeszcze Kraków biją się o miano miasta z najgorszymi drogami w Polsce

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Auto
    Megane IV Grandtour 1,3 115 KM

Domyślnie

Megane IV oferuje dobre wyposażenie, ciekawy wygląd i rozsądne silniki, za niższe kwoty niż konkurencja. Natomiast jeśli ktoś przywiązuje dużą wagę do jakości wykonania, lepiej poszukać w innych markach.
    Moją megankę kupiłem, bo jestem zadowolony z posiadanego również od nowości Clio IV. Megane kupiłem rok temu i przejechałem do tej pory 12 tys. km.
    I przez ten okres nazbierało się kilka nieplanowanych wizyt w ASO:
    - poprawa zbieżności kół przednich,
    - niepokojące odgłosy z okolic skrzyni biegów,
    - pojawiająca się woda pod tapicerką drzwi (4 wizyty),
    - wymiana cieknącej pompki sprzęgła.
    Ponadto trzeszczy fotel kierowcy i klapa w kombi. Poza tym nie mam problemów z R-linkiem. Telefony łączą się bezproblemowo.
    Najgorsze w tym wszystkim są wizyty w ASO, gdzie słyszy się ciągle odpowiedzi w stylu TTTM i ma się wrażenie, że jest się intruzem (sprawdzone w 3 ASO).
    Mam porównanie z moją Astrą 3 (silnik 1,6 A16XER), którą też miałem od nowości. Tam po 7 latach eksploatacji i przebiegu ponad 70 tys. km też nie było różowo:
    - hacząca skrzynia biegów,
    - pojawiające się stuki z kół zmiennych faz rozrządu,
    - nieszczelna pokrywa zaworów,
    - pierwsze oznaki korozji na nadkolach i okolicy lusterek,
    - krzywo spasowane elementy nadwozia,
    - awaria napędu CD,
    - zawieszająca się manetka kierunkowskazu.
    Moje doświadczenia z nowymi autami pokazują, że albo trzeba mieć spore szczęście do egzemplarza, albo trzeba się pogodzić z tym, że coraz więcej w produkcji samochodów mają do powiedzenia księgowi.
    Wracając do tematu Megane - byłby to bardzo dobry samochód w swojej klasie, gdyby nie masa niedoróbek i zniechęcające podejście serwisu, który nawet nie próbuje ocieplić wizerunku marki.
    Pomimo wielu zalet, ten samochód jest tylko przeciętny.
    Decydując się na Renault, zawsze lepiej kupować wersje po liftingu. Wtedy jest szansa, że część niedoróbek będzie usunięta.
    Były: Seicento 0.9, Golf IV 2.0, Astra H 1.6, Insignia 1.8
    Jest: Clio IV 1.2 i Megane IV 1.33

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie Renault Megane 1.3 TCe 160 KM EDC GT-Line | TEST

Cytat Zamieszczone przez seimi Zobacz posta
    Natomiast jeśli ktoś przywiązuje dużą wagę do jakości wykonania, lepiej poszukać w innych markach.
    Tylko w których? Bo w segmencie C, jeździłem chyba wszystkim co jest dostępne na rynku i poza VAGiem, który nie każdemu pasuje i przy tym samym wyposażeniu i silniku jest zauważalnie droższy oraz markami „premium” nic się nie wyróżnia in plus. Opel, Hyundai, Kia, Ford, Peugeot, Mazda (poprzednia, nowej nie znam) - ten sam poziom imho. Myśle o zamianie Megane na Corollę, jak poszliśmy z żoną do salonu to wg nas obojga - wnętrze gorsze jakościowo.

- niepokojące odgłosy z okolic skrzyni biegów,
    Z tym to w ogóle akcja serwisowa jakaś była, kiedyś zastępczą trafiłem z tą przypadłością

Najgorsze w tym wszystkim są wizyty w ASO, gdzie słyszy się ciągle odpowiedzi w stylu TTTM i ma się wrażenie, że jest się intruzem (sprawdzone w 3 ASO).
    Jakbym siebie czytał z dwumasą jeździłem 7 razy. Samochód jeździł normalnie tylko jak na 1/2 biegu wcisnęło się sprzęgło to pojawiał się dźwięk jakby skrzynia miała zaraz wypaść. Oni nic nie słyszą. I tak 3 wizyty. Mówię że to moim zdaniem dwumas, ale ja się przecież nie znam. Patrzą jak na barana, kręcą głową na mój widok po raz kolejny. Za 4 razem ktoś bardziej empatyczny stwierdził że coś słyszy i wymienili poduszkę pod silnikiem. Nie pomogło, ale najlepsze było to że on twierdził że robi to dla świetego spokoju bo też nie widzi potrzeby nic robić. Za 5 razem poducha skrzyni, za szóstym coś tam jeszcze innego, bez efektu. 7 wizyta - diagnoza: dwumas. Serwis psuje opinie o tych autach. Wybitnie pozdrawiam ekipę z Puławskiej

A jakość wnętrza i plastików - ja nie wiem co wszyscy chcecie może to kwestia wersji - u mnie jest wszystko ładnie spasowane, gdzie trzeba to miękkie i żadnych niepokojących dźwięków (chyba że coś w zawieszeniu poleci)

Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Uprawnienia umieszczania postów