Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Renault Captur TCe 130 Intens EDC | TEST

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

W Magene Kombi jest więcej miejsca na szerokość na nogi jest podobnie, ale już na wysokość captur wygrywa. No i mimo wszystko megane kombi bagażnikiem wygrywa w przedbiegach ale podobna konfiguracja jak Captur i w zasadzie słabsza obecnie przed liftem tzn bez aktywnych asystentów lepszego infotaiment itd wyjdzie drożej.

Megane Hatch nie ma co porównywać bo jest jednym z najciaśniejszych w klasie.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

We wczorajszym motorze porównanie PUMA/Captur/T-Cross i co ciekawe test z przekładu Niemieckiego i wyniki są wg mnie wcale nie zaskakujące a w końcu realne i sprawiedliwe.

https://previews.dropbox.com/p/thumb...ue&size_mode=5

Awatar Rules

Domyślnie

Masakra, nie pamiętam kiedy ostatnio miałem "Motor" w ręce, a był czas, że kupowałem całkiem regularnie.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

No ja w zasadzie kupiłem ze względu na test owych aut.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Dzisiaj miałem okazję latać Capturem Intense 1.0TCE manual. Dynamika jest zadowalająca i tylko tyle. Na autostradzie powyżej 120 auto puchnie. Ale da się tym przelotowo lecieć 130/140. Wyciszenie jest bardzo fajne jak na tą klasę. Wielkość samego auta i komfort w środku wraz z pozycją itd bardzo dobra, ergonomia również. Pochwalę Easy Link z AA bardzo dobrze działa. Jedyne co do mnie nie do końca przemawia to troszkę zbyt sztywny zawias mimo opon o profilu 60 i 17 calowych felg. I nie wiem czy zauważyliście to samo w teście czy mój egzemplarz miał może źle napompowane opony lub jakiś problem. Ale podczas pokonywania łuku gdy pojawi się poprzeczna nierówność auto potrafi przeskoczyć delikatnie tracąc przyczepność, nie jest to fajne i bezpieczne uczucie. W ogólnym rozrachunku i całokształcie świetny samochód. Ale nie z tym 1.0 TCE

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

też jeździłem takim (całkiem sensowna akcja Renault z użytkowaniem samochodu przez 24h) - co do prowadzenia na łuku w momencie natrafienia na poprzeczne nierówności - tak mają auta z belką z tyłu - generalnie jak diabelnie nie przesadzisz z prędkością na łuku to nic się nie dzieje - przestawia Ci delikatnie tył i tyle, auto dalej trzyma się asfaltu
    Natomiast po odstawieniu Captura i przesiadce do 308 doszedłem do wniosku, że 308 to fajne auto
    Natomiast z palety Renault wolałbym jednak Clio - sporo tańsze, przy silniku 1,0 jednak znacznie lepiej się odpycha niż Captur.
    I w sumie w cenie ok. 55-57 tys. opcja Clio Zen 1,0 +LPG to generalnie świetny i rozsądny wybór - jak ktoś nie potrzebuje wozić więcej niż 2 osób to nie ma sensu dopłacać do Captura...

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Mam Lagunę II z belką z tyłu i aż tak nie przeskakuje jak Captur a wolno nią nie latam w końcu 2.0T swoje umie xD. Może to ze względu na dużo twardsze zawieszenie i tu przeskakiwał przód a nie tył i to znacząco. Nie miałem takiego efektu w żadnych aucie którym jeździłem czy to z belką czy bez, dopiero teraz w capturze. Clio było dużo lepsze pod tym względem. I również uważam że Clio jest lepsze, bardziej komfortowe mimo zwartego zawieszenia i jeszcze przyjemniejsze w prowadzeniu. Captur dla kogoś z dziećmi itd jak najbardziej w innej opcji bez sensu. Tym bardziej że tracimy na komforcie i to znacząco. Co poniekąd powiela się z testami.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Captur ma lzejszy tyl.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Captura widuje codziennie i w tym złotym kolorze ze światłami w kształcie litery C faktycznie robi wrażenie. Muszę przyznać, ale to też pewnie efekt nowości. Problem polega na tym, że urósł, a co za tym się wiąże po pierwsze podnieśli cenę i po drugie IMO nie ma już tego uroku co poprzednik. :/
    Captur to nadal mieszczuch, typowy przedstawicie podwyższonych samochodów segmentu B i rozmiary poprzednika powodowały, że łatwo go było wyczuć, prawie wszędzie można było nim zaparkować, z zewnątrz sprawiał wrażenia pchełki, która wszędzie się wciśnie. Podejrzewam, że to też jeden z powodów jego dobrej sprzedaży. Reszta przyczyn to oczywiście fakt, że się nim przyjemnie "fruwało".
    Nowa generacja straciła ten charakter, bez kamer i czujników to nawet nie próbuj gdziekolwiek go stawiać. Większy bagażnik czy większa przestrzeń, jak i tak większość swojego życia spędzi w mieście pewnie mało kogo będzie rajcowało. Zawsze jak ktoś więcej jeździ w trasie to na logikę kupi auto wyższego segmentu. Według mnie pod tym względem zepsuli ten model i już takiego sukcesu podejrzewam nie osiągnie.
    Zastępuje również Clio GrandTour dlatego jest większy? Ok, ale pytanie po co zastępuje? Czemu wycofali to małe kombi? Sprzedaż? Nie opieram się na statystykach sprzedaży (może się mylę), ale w mojej okolicy czyli Trójmiasto, Lębork, Słupsk to poprzednie Clio najczęściej widzę w kombi. Oczywiście większość poobklejana bo rewelacyjna na firmówki (prywatnych jest też trochę), Żabka ostatnio musiała ich mnóstwo zamówić, tak jak niedawno Fabie kombi. Uważam, że jest jeszcze miejsce na takie małe kombiaki właśnie dla firm, tymbardziej teraz kiedy inni się z tego wycofują, chyba Skoda już pozostała na placu boju? Ba! Uważam, że Clio poprzednie lepiej prezentowało się w kombiaku, szkoda.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

każdy chwali to auto, a mam wrażenie, że na ulicach brak.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Uprawnienia umieszczania postów