Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Kia Proceed GT 1.6T

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Jak dla mnie Proceed GT był za głośny i za twardy względem GT-Line ale na forum Proceeda jestem w mniejszości z takim podejściem. Głównie GT dla mnie jednak odpadło przez zasięg. Już w 1.4 trzeba tankować co 550km, by unikać rezerwy, a w GT tankowanie wypada 100km częściej. No i miałem na auto wydać 100tys a do Proceeda nagiąłem budżet o 13tys w górę więc GT by jeszcze bardziej mi kryterium cenowe przekroczyło.

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Przeleciało ponad 11111 km więc robię wpis ponieważ nazbierało się trochę odczuć i tym podobnych.

Po pierwsze - niesamowite reakcje ludzi, kiedy tylko podjeżdżam na stację, podbiegają, zbijają piątki, zdarzyło się, że facet z wrażenia upuścił finlandię.

A tak naprawdę to nie Ale zawsze chciałem tak napisać, bo skoro golfiarze z 1.9 mogą na każdym filmiku na YT to czemu ja nie

Choć trzeba przyznać, że od czasu do czasu przyciągnie wzrok na ulicy. Nie mniej jednak zacznę od wad, które po tych paru miesiącach są już bardziej irytujące niż były wcześniej:

1) Punkt pierwszy najważniejszy zasięg. To jest niesamowicie uciążliwe, mam świadomość, że przy zasięgu 0km jestem w stanie zrobić jeszcze około 80-100 (raz przetestowałem i zdążyłem na stację), ale nie lubię tak jeździć, czuję dyskomfort więc przejeżdżam te 400-500km na baku i na stację.
    2) Wyciszenie powyżej 140kmh - robi się głośno i między 130 a 150 jest wyraźna różnica. Zastanawiam się czy w ASO robią wygłuszenia jakieś lub czy jeśli zrobię we własnym zakresie to gwarancja poleci.
    3) Miejsce na tylnej kanapie - mogłoby być odrobinę więcej, podejrzewam, że chcieli się wykazać pojemnością bagażnika i troszkę zmienili proporcje w stosunku do zwykłej wersji.

Zalety:
    1) Niesamowicie stabilne prowadzenie przy wysokich prędkościach autostradowych - takich niemieckich 190-200kmh brak reakcji na podmuchy wiatru, można się poczuć bardzo bezpiecznie.
    2) Dźwięk - mi pasuje oprócz krótkiego czasu zaraz po włączeniu rano na zimnym silniku, wtedy załącza się ssanie i brzmi jakby brakowało tłumika.
    3) System multimedialny - jak najbardziej na plus, wszystko działa sprawnie, szybko, AA też (z kabla, ale nie przeszkadza mi to).
    4) LEDY - super oświetlają drogę jak i pobocza, wcześniej korzystałem z halogenów w Ceed i ksenonów w Optimie - jest lepiej, natomiast wg opinii niektórych osób, które przesiadały się z innych marek są wyraźnie słabsze. Trudno mi tutaj coś powiedzieć bo nie mam dużego doświadczenia.

Rzeczy neutrealne
    1) Spalanie (95% osób wrzuci to do wad) natomiast tego się spodziewałem, choć czasem apetyt przerasta oczekiwania. Tak było po drodze z Rudy Śląskiej do trójmiasta gdzie średnia wyszła 16,1 L/100km. Dodam, że oczywiście jechałem przez Niemcy i zakres prędkości wynosił między 180 a 220km'h - raz udało się nawet zrobić 237km'h. Ruch był duży więc non stop hamowałem i przyspieszałem stąd taki wynik.
    2) Jedna wymiana gwarancyjna - manetka kierunkowskazu. Nie objawiało się to niczym oprócz cykania przy obrocie kierownicą na włączonym kierunkowskazie, ale zgłosiłem to do ASO i wymienili. Takie serwisy przy pierdółkach uważam za neutrealne bo ani mnie to nie kosztowało pieniędzy ani tak naprawdę czasu (20 minut).

Generalnie jestem wciąż zadowolony, natomiast na pewno rozważę w przyszłości jednak diesla lub hybrydę ze względu na zasięgi. Ostatnio miałem okazję jeździć E46 3.0 diesel zrobiony na 250km i do 100km'h mógłbym powalczyć myślę, że skutecznie nawet, ale powyżej to E46 szło jak złe, piękna sprawa (fakt faktem 550nm).

Podczas 2 tygodni urlopu na Podlasiu gdzie jeździliśmy całkiem sporo spalanie wynosiło około 8 litrów - tam totalnie nie ma ruchu i tak to wygląda, ale ja wiem, że mam ciężką nogę.

Z ciekawostek autko w międzyczasie zaliczyło już nawet podróż z parą młodą

Awatar Rules

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez filippo5050 Zobacz posta
    Po pierwsze - niesamowite reakcje ludzi, kiedy tylko podjeżdżam na stację, podbiegają, zbijają piątki, zdarzyło się, że facet z wrażenia upuścił finlandię.

A tak naprawdę to nie
    Hahahahahah, dobre😀

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 2.0 skyactive / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Hahahahahah, dobre��
    No to mnie też ubawiło
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Trafne spostrzeżenia. U mnie też okrągła wartość, bo 33333km w tym tygodniu. Za miesiąc mija mi połowa leasingu, utwierdzam się w tym, że wykupię go (40% wartości na koniec) i jeszcze 2,5 roku będę amortyzował w kosztach firmy, a nuż dociągniemy do 150tys i tym samym końca gwarancji.

PS czerwona dokładka przedniego zderzaka już przerysowana? Nie mogę się przyzwyczaić do tak niskiego przodu, a mam tylko GTLine - trochę wyżej zawieszony - i już 2 razy o coś zawadziłem, nawet tego nie wymieniam, nastawiam się na dalszy damage
    Pozdrawiam,
    Tomek

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tomash_k Zobacz posta
    PS czerwona dokładka przedniego zderzaka już przerysowana? Nie mogę się przyzwyczaić do tak niskiego przodu, a mam tylko GTLine - trochę wyżej zawieszony - i już 2 razy o coś zawadziłem, nawet tego nie wymieniam, nastawiam się na dalszy damage
    Nie lubię pisać takich rzeczy bo jak już napiszę to w ciągu tygodnia coś się wydarzy... ale nie porysowana, jestem wyczulony na tym punkcie i często zdarza mi się stawać nawet za daleko od krawężnika, ale i w 90% przypadków parkuję tyłem, tak jestem przyzwyczajony.
    Natomiast jedną felgę na pewno zdarzyło mi się drapnąć.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez filippo5050 Zobacz posta
    4) LEDY - super oświetlają drogę jak i pobocza, wcześniej korzystałem z halogenów w Ceed i ksenonów w Optimie - jest lepiej, natomiast wg opinii niektórych osób, które przesiadały się z innych marek są wyraźnie słabsze. Trudno mi tutaj coś powiedzieć bo nie mam dużego doświadczenia.
    Jeździsz z ustawieniem świateł na "0"? Odnoszę wrażenie, że LED-y w nowych Ceedach świecą za wysoko, przez co świecą całkiem dobrze.

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Jeździsz z ustawieniem świateł na "0"? Odnoszę wrażenie, że LED-y w nowych Ceedach świecą za wysoko, przez co świecą całkiem dobrze.
    Coś w tym jest, jeżdżę na 0, ale + 2 osoby w samochodzie i warto zmienić ustawienie bo inni zaczynają mrygać długimi.

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Na mnie mrugają już jak jeżdżę sam bez bagażu, a ważę 65kg. Nawet w salonie przy odbiorze auta zasugerowano, bym jeździł na 1 ustawieniu. Do tego włączam automatyczne długie i da się jechać, dopiero przy gorszych warunkach np krętej nocnej drodze przestawiam na 0.

Mam jeszcze w temacie świateł taką zachciankę by w mym GT-Line p-mgielne przód zmienić na LEDy, bo to jedyne tradycyjne żarówki jakie mi zostały w tym aucie i brakuje mi spójności w wyglądzie - czy jest to do zrobienia tak, by przy dociekliwej kontroli drogowej wszystko było cacy, a nie że brak homologacji itp? Trochę off topic, bo wiem, że w GT z przodu są otwory dla chłodzenia hamulców zamiast świateł, ale może będziecie znali odpowiedź.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Nie da się tego zrobić legalnie

Tapatalk @ Huawei P30

Uprawnienia umieszczania postów