Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Kia Proceed GT 1.6T

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie Kia Proceed GT 1.6T

Hej

nadszedł ten moment, kiedy mogę pochwalić się nowym nabytkiem

Proceed 1.6 T 204km 7DCT
    Kolor: Blue flame
    Wyposażenie: wszystko z wyjątkiem panoramy
    Cena: 129 000 zł

Decyzja o zakupie zapadła już dawno temu w zasadzie zaraz po oficjalnej prezentacji tego samochodu i przedstawieniu cenników natomiast początkowo myślałem o wersji 1.4T. Jak już wspominałem w innych wątkach miałem okazję jeździć ceedem hatchback z tym silnikiem i zachęcające dane techniczne mijały się z odczuciami podczas jazdy dlatego też padło na GT.

Chciałem oczywiście spróbować jeszcze innych samochodów i jeździłem octavią 2.0 190km oraz golfem 1.5 tsi. Octavia sprawiała wrażenie bardzo ospałej podczas normalnej jazdy, a po wciśnięciu stawała się bardzo brutalna (ciężko było ją wyczuć), zawieszenie bardzo miękkie co nie grało z mocą, a do tego bryła, która już zdążyła się opatrzeć sprawiły, że nawet niższa cena w tym samym wyposażeniu nie zachęciła do wyboru (dawali mega rabaty bo model schodzący). Golf też tańszy podobnie wyposażony, ale 1.5 tsi podobnie jak 1.4T w Ceedzie nie był wystarczający.
    Oglądałem jeszcze focusa i astrę, ale tam już same plastiki na tyle wystraszyły, że nie było ochoty na jazdę.

W tej chwili przejechane mam niecałe 800km więc o tym jak się sprawuje na razie pisać nie mogę, ale myślę, że co jakiś czas będę wrzucać jakieś info.

Z ciekawostek na razie odkrytych
    - JBL byłem krótko mówiąc zawiedziony podczas pierwszych jazd słuchając radia DAB - jeździłem wcześniej wypożyczonym na weekend Proceedem ze zwykłym audio i grało to lepiej natomiast jak się okazało wszystko zmienia się po podpięciu android auto czy muzyki prze BT nagle dźwięk uzyskuje głębię i gra bardzo przyzwoicie (nie jest to poziom harman kardon z optimy), ale jest naprawdę przyjemnie. Zastanawiam się czy tak już ma być czy jest to jakiś błąd.

- Lane assist jest bardzo wrażliwy i z chęcią szarpie kierownicą, a dodatkowo gubi się w połowie zakrętów... Natomiast sytuacja zmienia się podczas włączenia aktywnego tempomatu i ustawienia się za samochodem, wtedy jakby te 2 systemy zaczynają współpracować i jeździ (prawie) bezbłędnie.

- Spalanie - podczas pierwszych jazd traktując samochód bardzo delikatnie było to 7,5 - 8 litrów. Przy normalnej jeździe bez szaleństw w warunkach mieszanych z przewagą miasta około 10 litrów - takie wartości mnie nie przerażają, natomiast przeraża zasięg. Miałem tego świadomość ale 500km na baku w praktyce jest niezbyt praktyczne. Czemu nie wsadzili tu w opcji czegoś większego?????

- Zawieszenie - naczytałem się na grupie proceedów na FB że jest bardzo twardo w stosunku do zwykłych wersji i część z osób zrezygnowała z zakupu właśnie z tego powodu. Wypożyczyłem wspomnianego proceeda na weekend i sprawdziłem m.in. to żeby się nie rozczarować (bo jazda próbna trwała z 30 minut) dla mnie jest w porządku, nie odczuwam dyskomfortu powiedziałbym, że spodziewałem się większych twardości (a nie jeździłem nigdy dłużej niczym sportowym, a poprzednie auto to ceed 2 na balonach profil 65)

- Hałas - dla mnie w trybie zwykłym jest dosyć cicho może to dlatego, że zawsze dieslami jeździłem, natomiast w trybie sport robi się wyraźnie głośniej, ale przyjemnie i potrafi strzelić delikatnie z wydechu.

I to chyba tyle na teraz zobaczymy co przyniesie czas, z wyboru jestem zadowolony, autko cieszy oko i bardzo przyjemnie spędza się w nim czas

Wrzucam linki do foto bo nie wiem jak wrzucać
    https://zapodaj.net/769787f053592.jpg.html
    https://zapodaj.net/7f9b6f4dbc7cb.jpg.html
    https://zapodaj.net/475859ad888bc.jpg.html
    https://zapodaj.net/d048d29a5990f.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez MCL ; 29-03-2020 o 12:40

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Piękny. Życzę żeby był tak bezawaryjny jak mój GT

Tapatalk @ Galaxy S10e

Awatar Rules

Domyślnie

Bardzo ładny samochód. Pod maską też konkretnie. Szerokiej drogi.

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie Proca GT 1.6T

Pogratulować zakupu, piękne auto. Był przeze mnie ProCeed poważnie rozważany. Byłem na jeździe próbnej, też chciałem koniecznie porównać 1.4 i 1.6 - ten pierwszy wg mnie wystarczający, ale niestety tylko wystarczający. GT naprawdę fajnie się odpycha, i to jest minimum do tego auta, żeby osiągi nadążały za wyglądem

Również naczytałem się że jest bardzo twardy i ma głośny wydech. Nie potwierdzam, wg mnie było bardzo optymalnie, da się tym również spokojnie i komfortowo podróżować.

JBL przez BT i CarPlay natomiast mnie rozczarował, to już drugie po RAV4 auto, którym miałem przyjemność jeździć, gdzie audio sygnowane przez JBL grało wg mnie jak dobre standardowe audio. Gorzej niż BOSE w Renault, Canton w Superbie, porównywalnie jak krytykowany bardzo Focal w 508.

Dla mnie odpadł ze względu na zbyt małą przestronność. Bagażnik mnóstwo litrów na papierze, a bardzo niski do rolety, daleko mu do jakiegokolwiek kombi. No i co gorsze, nawet w wersji bez panoramy dotykałem głową podsufitki, a przy 185 wzrostu nie należę do wybitnie wysokich. Za mną miejsca z tylu też nie za wiele.

Szerokości!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Dobry zakup, gratulacje!

Pozwoliłem sobie poprawić tytuł wątku, aby był spójny z innymi
    #drivetastefully

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Gratulacje. Z perspektywy prawie roku z tym autem polecam szczerze zabezpieczyć piękny lakier jakąś ceramiką oraz piano black w środku jakąś folią. Ja zrobiłem tylko to pierwsze i się cieszę stanem lakieru, za to w środku w oczy kłują porysowane piano black - w tym roku jak się wirus uspokoi, zamierzam to okleić, tylko że teraz już folia bezbarwna odpada. Pozdrawiam, zadowolony posiadacz 1.4T i przebiegiem 23tys km po 10 miesiącach.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Graulacje z nowego autka! Troche sie tych ProCeedow namnozylo
    Ladny kolor i calkiem rozsadna cena jak na 200 koni z automatem.

Jak Kia wypada pod katem kosztu przegladow?

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta

Dla mnie odpadł ze względu na zbyt małą przestronność. Bagażnik mnóstwo litrów na papierze, a bardzo niski do rolety, daleko mu do jakiegokolwiek kombi. No i co gorsze, nawet w wersji bez panoramy dotykałem głową podsufitki, a przy 185 wzrostu nie należę do wybitnie wysokich. Za mną miejsca z tylu też nie za wiele.

Szerokości!
    Nie ma aż takiej tragedii jeżeli chodzi o bagażnik przynajmniej na moje potrzeby w tej chwili, a jestem niższy więc w środku też lepiej
    Bagażnik ma podstawową zaletę taką, że te wszystkie przegrody można łatwo usunąć i mamy na głębokość +20 może 25cm dodatkowo, więc w razie potrzeby można coś tam pokombinować natomiast jedyne co mi przeszkadza to wysoki próg.

Gratulacje. Z perspektywy prawie roku z tym autem polecam szczerze zabezpieczyć piękny lakier jakąś ceramiką oraz piano black w środku jakąś folią. Ja zrobiłem tylko to pierwsze i się cieszę stanem lakieru, za to w środku w oczy kłują porysowane piano black - w tym roku jak się wirus uspokoi, zamierzam to okleić, tylko że teraz już folia bezbarwna odpada. Pozdrawiam, zadowolony posiadacz 1.4T i przebiegiem 23tys km po 10 miesiącach.
    Na zewnątrz muszę dać twardy wosk bo z doświadczenia wiem jak słabe są lakiery w Kii natomiast w środku widziałem na grupie, że ktoś bardzo ładnie to oklejał imitacją aluminium - zobaczymy też z doświadczenia wiem, że rysuje się od patrzenia.

Dobry zakup, gratulacje!

Pozwoliłem sobie poprawić tytuł wątku, aby był spójny z innymi
    Tak myślałem, że tak to się skończy

Graulacje z nowego autka! Troche sie tych ProCeedow namnozylo
    Ladny kolor i calkiem rozsadna cena jak na 200 koni z automatem.

Jak Kia wypada pod katem kosztu przegladow?
    Nie przytoczę konkretnych cen ale przy C2 z dieslem było bardzo rozsądnie tyle że wymieniałem olej co 15 tys km a nie jak zalecają co 30 tysięcy więc te kilka stów płaciłem dodatkowo (bo w ASO).

Auto
    Rower i 20% dobrze trzymającego się włoskiego staruszka

Domyślnie

Gratuluje samochodu, jeden z fajniejszych na rynku. W weekend byłem na jazdach testowych, wspomóc znajomą, która się zastanawia. Mieliśmy najpierw XCeeda w 1.6T który przegrywał zarówno jakością wnętrza, jak i tym że przy wykorzystaniu mocy silnika czuć było, że przednie koła nie mają pełnej przyczepności. Mieliśmy też wrażenie, że trochę bardziej ospale skrzynia działa - ale to raczej tylko wrażenie, bo jest taka sama jak w Proceedzie. Ale niestety, wersje 1.6T odrzucone z powodu do którego Bartek nawiązywał.

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta

Również naczytałem się że jest bardzo twardy i ma głośny wydech. Nie potwierdzam, wg mnie było bardzo optymalnie, da się tym również spokojnie i komfortowo podróżować.
    Mieliśmy bardzo zróżnicowaną trasę (kocie łby, progi, autostrada, ronda, małe uliczki etc) i niestety twardość było bardzo mocno czuć - aż wibrował żołądek w niektórych miejscach W XCeedzie przy 140 też duży szum powietrza, w Proceedzie trochę mniejszy ale dźwięk silnika na długich trasach byłby męczący.
    Czy jeździłeś może też 1.4T i jak oceniasz twardość zawieszenia i głośność? Może tomash_k albo Arrival jeździli 1.6T i mogą porównać? Niestety nie ma w Warszawie testówki z 1.4T.

A potem przejechaliśmy się Stingerem GT, i znajoma próbuje zebrać pieniądze przynajniej na wersję 2.0 L. Poezja

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Jak ma budżet na stingera to bym się nie zastanawiał, dla mnie to 2.0 tam jest w pełni wystarczające i dziwię się połowie recenzujących, którzy mówią, że albo Stinger V6 albo w ogóle.
    Ja jedynie jeździłem Ceedem 1.4, także trudno się odnieść - z ponad 5 tysięcy kilometrów przejechanych obecnie wysuwam opinię, że jest twardy, ale do przyjęcia i nigdy mi to nie przeszkadza (subiektywna opinia) natomiast pod względem hałasu do 140km'h jest okey można rozmawiać bez podnoszenia głosu, powyżej robi się głośno i trochę nad tym ubolewam - natomiast odnoszę wrażenie, że to szum powietrza, a nie silnik.

Uprawnienia umieszczania postów