Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Toyota RAV4 Hybrid AWD-i | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Toyota RAV4 Hybrid AWD-i | TEST

Zapraszam Was do dyskusji na temat testu: Bez niespodzianek. Nowa Toyota RAV4 Hybrid to solidny SUV.

#drivetastefully

Auto
    Toyota Rav4 Hybrid '17

Domyślnie

Jako użytkownik poprzedniej generacji RAV4, która jako pierwsza miała wersję hybrydową mogę dodać, że w nowej ravce widać już, że napęd hybrydowy był planowany od początku prac nad tym modelem, dzięki czemu nie ma już takich "kwiatków" jak próg w bagażniku po złożeniu tylnych foteli. Najsłabszy punkt to multimedia - na szczęście wreszcie jest Android Auto i CarPlay (szkoda, że dopiero po 1,5 roku od rozpoczęcia produkcji). Z różnych testów wynika też, że opcja zastosowanego tu napędu na cztery koła nie jest warta dopłaty. Co do dostępnych kolorów to zgadzam się z testującym, że to Toyota mogłaby poprawić - na teraz nie ma z czego wybierać - pozostaje czarny

Auto
    Skoda Fabia I

Domyślnie

Miałem okazję obejrzeć Rav4. Miejsca w środku jest znacznie więcej niż w Hyundaiu Tucson i odchodzącym Fordzie Kuga. Jakość materiałów bardzo dobra

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez DanielKK Zobacz posta
    Z różnych testów wynika też, że opcja zastosowanego tu napędu na cztery koła nie jest warta dopłaty.
    Ten napęd jest wręcz konieczny.
    Kosztuje raptem 10 tys (5-6% wartości auta) i to są najlepiej wydane pieniądze (na dodatki).
    Nikt chyba nie zamierza uprawiać nią ekstremalnego offoadu a w codziennym użytkowaniu sprawdza się bardzo dobrze.
    Jego główną rolą jest lepsze rozłożenie (dość dużej) mocy dzięki czemu auto płynniej rusza - bez buksowania na skręconych kołach lub mniej przyczepnej nawierzchni.

Co do dostępnych kolorów to zgadzam się z testującym, że to Toyota mogłaby poprawić - na teraz nie ma z czego wybierać - pozostaje czarny
    O, a tu się zgadzam - Paleta skromna, faktycznie nie ma w czym wybierać.
    Wybraliśmy (żona wybrała) granatową z szarym wnętrzem.

Zapraszam na test długodystansowy (co najmniej 150 tys km) już od czerwca - Założę wątek w "naszych furach"
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Na to liczę - Twoje spostrzeżenia zawsze są bardzo ciekawe!
    #drivetastefully

Auto
    Skoda Fabia I

Domyślnie

W swoim poście wspomniałem o Kudze i Tucsonie, bo zaraz po prezentacji RAV 4 wybrałem się do salonu Hyundaia i Forda żeby je trochę porównać z RAV 4

Auto
    Toyota Rav4 Hybrid '17

Domyślnie

Jeszcze na temat napędu 4x4. Mój brak potrzeby napędu 4x4 w Rav4 wynika z faktu, że to drugie auto w domu, które służy do jazdy z dziećmi do szkoły i krótkich wyjazdów wokół miasta. Przy takich trasach 4x4 w wersji hybrydowej pomaga co najwyżej nie ruszać z piskiem przednich opon. To trochę mało jak na 10 000 zł dopłaty. Stąd mój prywatny wybór - napęd tylko na przód w hybrydzie.
    W góry jedziemy zawsze autem z 4x4.

Auto
    Skoda Fabia I

Domyślnie

Kilka tygodni temu w Motorze właśnie był test napędów 4x4, w tym teście była też Toyota RAV4. Ten napęd oceniony został pozytywnie

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Z mojego punktu widzenia taki funkcjonalny naped 4x4 jest najlepszy na codzien. U mnie oska ciezko ruszyc ostrzej bez buksowania. Z kolei 4x4 mechaniczne, nawet dolaczane, to zawsze wzrost spalania.
    Elektryk w tyle szalu nie robi, ale troche auto popchnie i w zimie tez sobie w miare poradzi.

Pytanie:
    Czy wersja 4x4 jakos lepiej odzyskuje energie? Czy ten tylny silnik nie sluzy jako generator?

Awatar kataryniarz
    Auto
    Renault Megane III Grandtour GT Line

Domyślnie

Zastanawiałem się mocno nad RAV4 ze względu na napęd, ale po jeździe testowej odpadła. Auto przestronne, wreszcie dobrze wykonane wnętrze, ale zawieszenie, układ kierowniczy i skrzynia niestety nie do zaakceptowania. Nie, nie "daje sobie rady w szybszych zakrętach", cała rodzina narzekała na bujanie, typowy ponton na drodze. Ale ja jestem uczulony na pracę zawieszenia, dla niedzielnych kierowców pewnie będzie OK.
    Co do możliwości 4x4: https://www.youtube.com/watch?v=sHodMNHpJA4

Uprawnienia umieszczania postów