Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Skoda Octavia II 1.4 TSI z przebiegiem 256 600 km | UŻYWANE

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

To nie są dziwne problemy tylko to są śmieszne problemy u tak dużego popularnego i uważanego za dobrego i solidnego producenta. To ja już wolę strzelającą fochy Renault czy innego Francuza niż 10 letni Niemiecki super wóz który koroduje.

To auto by miało więcej sensu z 1.6 MPI LPG

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Obstawiam że na tylnej części karoserii była dokonywana likwidacja szkody blacharskiej. Inaczej ciężko mi sobie wyobrazić by 10-letnie auto już gniło.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Ta korozja w samochodzie w tym wieku to niedopuszczalne i śmieszne... Reszta no ciężko się przyczepić.
    Korozja występuje tylko w miejscach "ruszonych" - tylna klapa. Reszta jest powierzchowna i raczej normalna dla większości aut.
    Lakier - to auto garażu nigdy nie widziało, eksploatacja w W-wie i okolicach, oba boki przerysowane jakimś kluczem, ze 3-4 obcierki parkingowe oczywiście z ucieczką sprawcy etc. Można by było go dać na polerkę i by wyglądał jak nowy.

Wnętrze: tak, w zasadzie to Maciek dostał go bez większego sprzątania a dwa owczarki i jeden bokser zrobiły tam swoje zarówno z bałaganem jak i zarysowaniami plastików.

Gumy w zawieszeniu to mnie i ojca lekko zaskoczyły - dosłownie kilka tygodni wcześniej auto przeszło przegląd techniczny. Bez "załatwiania".

Kierownica miała ten skórzany pokrowiec praktycznie od nowości.

Auto woziło lekko 300-400 kg w bagażniku przez jakieś 8 lat NON STOP. To typowy wózek roboczy, przy zakupie ważne były trzy rzeczy: kombi, klima, radio. I jak najniższa cena.

Ja mam inne zastrzeżenie do tego auta. Fotele. Są dla jednych bardzo wygodne a dla innych koszmarne. Mój ojciec się w nich świetnie odnajduje. Ja, niezależnie czy usiądę z przodu czy z tyłu po dosłownie kilku kilometrach mam ból pleców.

I druga wada istotna dla mnie: w zimie nagrzewa się to jak diesel. Potwornie wolno. 10 km? Nadal w kabinie chłodno.

Co ważne, auto NIGDY nie nawaliło. Mechanicznie wszystko zawsze na bieżąco a wygląd? Nie dla każdego jest istotny.

Dlaczego nie 1.6 MPI? Bo było wiadomo ile to auto będzie kilogramów targało. Rozważany był jeszcze diesel, ale ówczesna dopłata przekraczała, o ile dobrze pamiętam, 20'000 PLN.

Spalanie: między 6 a 9 litrów. Bez żadnego eko drivingu.

Autostrada pod moją nogą: 8,5-9 litrów.

W czwartek auto przekroczyło 257k km, także jak widzicie przestało jeździć - nie pamiętam, kiedy Maciek brał na test, ale było to już jakiś czas temu.

Nowe auto będzie miało już lżej.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

To fakt, też kiedyś pisałem na forum - fotele w oktawi 2 są beznadziejne, po godzinie już ma się dosyć jazdy.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Auto
    VW Arteon 2.0TDI 190KM

Domyślnie

Ja przez 9 lat użytkowałem Seata Leona II FL 1.4 TSI - przebieg na dzień dzisiejszy to 200.000 km. Również został w rodzinie. Złego słowa nie powiem na silnik - dynamiczny, spalanie średnie około 7l/100km - nie bierze oleju od wymiany do wymiany (od nowości co 15.000 km). Jedyna wada to rozrząd na łańcuchu wymieniany dwukrotnie. Raz podczas gwarancji przy przebiegu około 90.000km i drugi raz na swój koszt przy 160.000 km. I nadal terkocze przy porannym odpaleniu

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

To jak już tak sprawdzacie głównie VAGi, to może chcecie do testu mojego Golfa z nieśmiertelnym 1.6 mpi i elpidżi? Jest dowodem na to, że nawet auto z małym przebiegiem może być dość mocno podniszczone

Co do rdzy - normą we wszystkich VW, Skodach, Seatach i Audi z tych lat jest korozja przednich błotników. Wygłuszające gąbki chłoną wodę i potem wszystko pięknie kwitnie. Dodatkowo, progi mają jakiś dziwny kształt, który pomaga brudowi w nich siedzieć, zamiast wypaść. Sam ostatnio wygrzebałem kilka garści liści i ziemi zza chlapaczy.

Co do tylnego zawieszenia - z tego co widzę, słyszę od ludzi i czytam, tylne sprężyny w tych autach (Golf, Jetta, Octavia, Toledo, Leon, A3 etc.) mają tendencję do szybkiego "leżenia". Chodzi mi o to, że jak raz porządnie załadujemy bagażnik auta to cały tył idzie w dół, a potem już nie wstaje, albo robi to baaaardzo długo. Mój Golf ostatnio dostał jakieś 150kg, usiadł jakby dostał pińcet i dopiero po tygodniu wrócił do w miarę normalnej wysokości. Jetta miała dokładnie to samo, ale już dawno dostała nowe Kayaby na tył i grubsze podkładki, więc siedzi jak fabryka przewidziała.

Awatar slk_girl
    Auto
    Audi A8, Abarth 124 Spider

Domyślnie

Tesc ma 20 letnia Octavie od nowosci i nic sie nie poposulo. Przebieg ponad 300K km. Jego auto nie wozilo ciezarow i wyglada w srodku i na zewnatrz jak nowe. W 2000r kosztowalo 72tys zl z dodatkowymi opcjami, silnik 90KM bez DPF. Moj kolega od lat kupuje poleasingowe 3 letnie Octavie i Superby z przebiegami od 70K do 110K, dociaga do 250K km i zmienia na kolejne. Nie wiem przez ile egzemplarzy juz przeszedl, wszystkie diesle.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dznx88 Zobacz posta
    Ja przez 9 lat użytkowałem Seata Leona II FL 1.4 TSI - przebieg na dzień dzisiejszy to 200.000 km. Również został w rodzinie. Złego słowa nie powiem na silnik - dynamiczny, spalanie średnie około 7l/100km - nie bierze oleju od wymiany do wymiany (od nowości co 15.000 km). Jedyna wada to rozrząd na łańcuchu wymieniany dwukrotnie. Raz podczas gwarancji przy przebiegu około 90.000km i drugi raz na swój koszt przy 160.000 km. I nadal terkocze przy porannym odpaleniu
    Jeżeli terkocze przy rozruchu i na zimnym, to jest ok. Ja też miałem wymieniony na nowy razem z napinaczami (bo to one były wadliwe). Obecnie 175 kkm i chyba jest wszystko ok.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Uprawnienia umieszczania postów