Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X AWD | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X AWD | TEST

Zapraszam Was do dyskusji na temat testu: Mazda CX-30 2.0 SkyACTIV-X. Kawał dopracowanego auta.

#drivetastefully

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

No ciekawy test, chętnie bym się przejechał tą CX-30.
    Dwa razy przymierzałem sie do Mazdy- 3 dla siebie i CX-3 dla żony, ale dynamika jazdy skutecznie mnie zniechęciła i padło na inne marki. Ciekawe jak by było tutaj...

Auto
    Toyota Rav4 Hybrid '17

Domyślnie

Ja mam dilera Mazdy koło domu, ale gdy zastanawiałem się nad rywalem dla Toyoty Rav4 czyli CX-5 (a było to z pięć lat temu) to czas od zamówienia do odbioru nowego auta wynosił pół roku - jak dla mnie za długo...
    Mazda jako firma idzie środkiem między autami premium a zwykłymi. Pytanie czy to wystarczy by przekonać do siebie klientów.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Mazda idzie środkiem ale ma wkurzające rzeczy które irytują niezależnie od segmentu np.:
    - słaby system inforozrywki
    - ciasne ciemne wnętrze z bardzo słabą widocznością we wszystkich kierunkach
    - mułowate jednostki napędowe na tle turbokonkurencji (co kompletnie nie pasuje do wyglądu czy właściwości zawieszenia)
    - zerowa elastyczność w kwestii wyposażenia dodatkowego. Na przykładzie trójki (sorry, nie chciało mi się wertować cennika CX-30) - żeby mieć regulację podparcia lędźwiowego fotela kierowcy trzeba kupić trzecią najwyższą (z czterech!) wersję wyposażenia żeby ... móc dokupić pakiet rozszerzonej regulacji fotela. I to ma być premium? To samo z estetyką - wnętrze jest wyłącznie czarno czarne, kolorowa wstawka jest dostępna tylko w najwyższej wersji wyposażenia, a i tak jest na sztywno przypisana do rodzaju nadwozia. W segmencie premium możesz wybierać dowoli, a w popularnych VAGach (bo głównie VAG daje taką opcję) jasne wnętrze jest z reguły bezpłatną opcją.
    - zerowa elastyczność jest też w kwestii cen/rabatów/finansowania, tu Mazdę rozkładają wszyscy.

Cytat Zamieszczone przez vonski Zobacz posta
    No ciekawy test, chętnie bym się przejechał tą CX-30.
    Dwa razy przymierzałem sie do Mazdy- 3 dla siebie i CX-3 dla żony, ale dynamika jazdy skutecznie mnie zniechęciła i padło na inne marki. Ciekawe jak by było tutaj...
    Jeszcze gorzej bo silnik ten sam a auto większe. Skyactiv-X tu nie pomaga bo ma ten sam moment przy wysokich obrotach. Większa moc jest tylko na papierze, ten silnik ma wybitnie wysokoobrotową charakterystykę, krzywa mocy zaczyna rosnąć dopiero od 4700-4900 obrotów, wcześniej jest dość płaska i nic się nie dzieje.

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

penguino,
    dobrze wypunktowałeś wady produktów Mazdy. Samochody tej marki mają największy sens, gdy zamawiamy najbogatszą wersję wyposażenia i wtedy wychodzą korzystnie cenowo względem aut marek premium. Warto też pamiętać, że w markach premium przy doposażeniu auta można wywalczyć dwucyfrowy rabat i to nieraz z dwójką z przodu, a w tym wypadku, czym Mazda chce walczyć o klienta? Ocynkiem, a może stawką AC? No cóż, gdybym szukał kompaktu to zastanowiłbym się nad 3, ale przede wszystkim czekam na nową 6...

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

W ogóle zamykanie wyposażenia w konkretnych wersjach wyposażeniowych bez możliwości doboru opcji jest bezsensowne. Pod tym kątem Niemcy zawsze wygrywają i to u nich lubię.

A co do multimediów - to Mazda 3/CX-30 ma całkowicie nowy system i jest on jednym z najlepszych na rynku. Piekielnie szybki, intuicyjny, obsługiwany pokrętłem a'la iDrive, z piękną grafiką - bomba!
    #drivetastefully

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 2.0 skyactive / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

penguino - Brak możliwości pełnej konfiguracji to akurat normalka u Japończyków . A co do kupowania głupich pakietów to akurat chyba wszyscy to mają . Nawet niemieckie premium .
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Ale Mazda robi się na pół-premium, wypadałoby się nieco dostosować do rynku. Co do pakietów to nie wszyscy to mają, chodzi mi o to że nie dość że za dość oczywistą rzecz trzeba kupić cały pakiet, to jeszcze jest on dostępny tylko w wysokiej wersji wyposażenia. U konkurencji możesz dokupić niemal wszystko do praktycznie każdej wersji. Ba - ABM w zasadzie nie mają wersji wyposażenia, wybierasz podstawę i doposażasz jak chcesz.

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 2.0 skyactive / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Owszem pole wyboru jest w Niemczech większe ale też jest dużo bezsensów . Wystarczy kilka minut na konfiguratorze żeby znaleźć niezłe kwiatki . Z resztą o czym tu mowa . Ktoś kto myśli o zakupie BMW nie spogląda raczej w stronę Mazdy .
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Niby tak, ale jak zaglądasz za serią 1 lub A klasą i przypadkiem wstąpisz do salonu mazdy i zobaczysz taką nową trójeczkę w wersji Enso z czerwonymi skórami to można zwątpić w niemieckie premium, bo w A klasie masz piano black na desce nawet w wersji 45 AMG

Problem w tym, że wersja Enso z automatem to już 165 tysiecy, a auto jeździ jak 150-konny turbobenzyniak. W Mercedesie i BMW skonfiguruję podobne auto na blisko 200 tysięcy i po rabacie wyjdzie podobnie. Wszystkie te wannabe premium, jak Mazda, Alfa Romeo, Kia (Stinger), czy Peugeot/DS wyglądają korzystnie cenowo na papierze, ale jak się zorientujesz, że w salonie AMB dostaniesz rabat 10-20%, a w wannabe premium 1-5% to różnica się zaciera...

Kierunek designerski i wizja na markę są moim zdaniem dobre, tylko przydałaby się większa dowolność konfiguracji, silniki hybrydowe lub turbodoładowane i nowoczesna skrzynia automatyczna, a wtedy byłoby naprawdę bardzo dobrze. Mazda to mały producent i musi znaleźć dla siebie niszę w segmencie. Myślę, że MX-5, CX-5, 3, CX-30 to kroki w dobrą stronę i stali klienci marki są zadowoleni z kierunku rozwoju ich samochodów.

PS: Czy redakcja planuje zbadać temat wycofania się marki Nissan z Europy?
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 07-05-2020 o 11:27

Uprawnienia umieszczania postów