Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Kompakt, najlepiej z gazem

Auto
    Rover 25 2.0 D 115KM

Domyślnie Kompakt, najlepiej z gazem

Cześć wszystkim!

Mój tato poszukuje następnego auta, które będzie dosyć tanie w utrzymaniu. Wymagań co do auta nie ma zbyt wiele, ale ograniczona go budżet, który wynosi 30-35 tysięcy.
    Obecnie jeździ Kią Vengą z podstawową benzyną. Ze względu na budżet najbardziej odpowiada mu klasa kompaktowa. Porusza się autem głównie po mieście, a od wiosny do jesieni często w weekendy około 200 km w jedna stronę. W związku z tym jest otwarty na różne rodzaje paliwa: benzyna, benzyna z gazem (gaz może zamontować sam) i nawet diesel.

Oto wymagania:
    - model, którego naprawy nie będą kosztować krocie
    - najlepiej jakby był od rocznika 2015
    - silnik, który jest w stanie pociągnąć przyczepkę (z powodu tylko 90 koni w minivanie trzyma drugie auto, które jest używane głównie do ciągnięcia przyczepki)
    - budżet do 35 tysięcy
    - najlepiej kompakt, ale możecie podawać inne propozycje, może coś go zainteresuje
    - jedynym wymaganiem co do wyposażenia jest posiadanie klimatyzacji

Z tego co wiem to jest zainteresowany Focusem III, do którego nie jest jeszcze przekonany i Astrą 4 z silnikiem 1.4 turbo.

Odnoście jeszcze Astry, jak to wyglada ze skrzynia w autach po modernizacji, czytałem kiedyś, ze są to już poprawione skrzynie. A jeśli taka Astrę kupić z automatem?

Będę wdzięczny ze wszelkie informacje!

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Zobaczcie Elantre z silnikiem MPI

Auto
    Rover 25 2.0 D 115KM

Domyślnie

Ciekawa opcja, ale niestety rocznik 2015 od 40k wzwyż, na biorąc pod uwagę Amerykańców

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Może Meganka 3?

Domyślnie

Raczej trzymałbym się Astry J - Megane III porownywalbym zdecydowanie z Astrą H. Skrzynia M32 po lifcie jest lepsza, ale nie idealna. Generalnie poza nieszczęsną skrzynią samochód jest udany.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Raczej trzymałbym się Astry J - Megane III porownywalbym zdecydowanie z Astrą H.
    Dlaczego? Nie żebym jakoś M3 bronił z racji że taką nabyłem ale w sumie lata produkcji bardziej wskazują na konkurowanie z J.
    Jak miałem okazję kiedyś jeździć Astrą H to wywarła na mnie znacznie gorsze wrażenie niż Meganka, no ale tez może dlatego że była w wersji golas.

Apropo M32, sam rozważałem Bravo i rozmawiałem z zaprzyjaźnionym mechanikiem, i pokazywał mi Deltę T-Jet swojego brata którą ma od nowości, samochód z przebiegiem 420kkm i problemy ze skrzynią dopiero teraz się pojawiają. Także może nie aż taki diabeł straszny jak go malują, ewentualnie w Lancii "to ten wzmocniony"

Domyślnie

Megane III jest lepsza od Astry H w takim samym zakresie jak jest gorsza od Astry J. Oczywiście to tylko moja opinia, dlatego jeśli ktoś ma kasę na Astre J to jest zdecydowanie lepszy i dojrzalszy samochód. Prowadzenie, fotele czy wykonanie pozycjonuje Megane między H i J.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Megane 3

Domyślnie

Rozumiem, z J-tką do czynienia nie miałem więc się nie wypowiem, choć stylistycznie samochód mi podchodzi.

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Megane III jest lepsza od Astry H w takim samym zakresie jak jest gorsza od Astry J. Oczywiście to tylko moja opinia, dlatego jeśli ktoś ma kasę na Astre J to jest zdecydowanie lepszy i dojrzalszy samochód. Prowadzenie, fotele czy wykonanie pozycjonuje Megane między H i J.
    Kolega miał Astrę IV, w tym czasie co ja miałem Megane III. Najeździłem się trochę tym autem, bo często jak jechaliśmy w trasę we dwóch, to raz moim, raz jego - nie wiem w czym ten samochód ma być lepszy, chyba że chodzi Ci o to że za te same pieniądze dostajemy więcej kg auta

Fotele - tu się zgodzę, chociaż bardziej niż sam fotel to w Astrze przyjemniejsza była pozycja, jak w normalnym kompakcie. Pozycja w Megane ma w sobie coś z busa. Prowadzenie - to ciężki kloc i to czuć, te zakręty, które przy 120km/h w Megane wchodziłem bez spiny, w Astrze w życiu bym tego nie zrobił. Plastiki w środku to porównywalny poziom, i w w Astrze jeszcze ten pierdyliard przycisków. Jak ktoś narzekał na obsługę Rlinka z tamtych lat to chyba w Oplu nie siedział. Osiągi i spalanie przy tej samej mocy, zdecydowanie na korzyść Renault - ale to znowu temat masy. Na korzyść Opla przemawia to że jak chcesz LPG, to że masz przyzwoite pod względem osiągów i trwałe 1.4T, a w Renault mułowate 1.6 16V

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Auto
    Rover 25 2.0 D 115KM

Domyślnie

Hmmm Astra ojcu tez chyba bardziej podchodzi.

A co powiecie o i30/Ceedzie? Jest coś wartego w tej cenie?

Uprawnienia umieszczania postów