Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Skoda Octavia 1.5 TSI | TEST

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Układ kierowniczy jest "vagowski" po prostu a żeby tył uciekł to serio trzeba się postarać.
    Stabilność i pewność prowadzenia jest na bardzo wysokim poziomie.

Ekran dotykowy: dla mnie to nie jest problem chociażby z uwagi na fakt, że z klimatyzacji korzystam głównie w opcji AUTO na określonej temperaturze. Nie zmieniam tego zwłaszcza w trakcie jazdy.

116k za nieźle wyposażone auto tej wielkości to nie jest zła cena obecnie (czytaj: przy abstrakcyjnych cenach aut obecnie, zwłaszcza SUV / crossover). Teraz mam T-Crossa z tym samym silnikiem i DSG7 który kosztuje wg katalogu 122k... Przy nim, cena Octavii jest rewelacyjna.

Auto
    Skoda Fabia I

Domyślnie

Z tym kopiuj-wklej jak napisaliście w teście, jest w tym trochę prawdy. Wnętrze Fabii II i Roomstera, jest takie samo, Octavii III i Rapida też. Tylko że Rapid miał gorsze plastiki

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

hmm z zewnątrz wygląda jak Fiat Tipo
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Ostatnio u zachara oglądałem test tego auta. No ładnie je zaprezentował, dobre materiały, wyposażenie, bajery... aż wspomniał o cenie... 130 tys zł. DRAMAT.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

przyzwyczajaj się - 130 tyś to nie jest dużo obecnie za takie auto.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Na luźno moje wrażenia z trasy Octavią i nie tylko

Zacznę od wielkości. Przy moich 190 cm wzrostu 4 osoby takie jak ja w zasadzie z dowolnymi bagażami dojadą wszędzie a w dodatku wygodnie. Co ciekawe, pozycja za kierownicą jest lepsza niż w Superb po lifcie! Ok, w Octavii da się przekładać nóg jak Sharon Stone w Nagim Instynkcie ale czy na pewno tego potrzeba w samochodzie?

We wnętrzu mam zastrzeżenia do cyfrowych zegarów. Po pierwsze są cyfrowe (nie lubię). Po drugie po bogach mają dziwne, oddzielne wskaźniki od poziomu paliwa i temperatury cieczy chłodzącej. Po trzecie wskazania z Apple CarPlay nie mogą być wyświetlane na nich. Jako plus - wyglądają lepiej niż analogowe skodowskie zegary.
    Poza tym jest bardzo ok - miejsca dużo, rozplanowanie ok, obsługa intuicyjna. No i trafiło się jasne wnętrze - wygląda dobrze! Kierownica również fajna, designerska ALE. Tam, gdzie na kole by było trzecie ramię jest plastikowa (piano black!) zaślepka. Która raz mi wypadła.

Komfort jazdy. Jest. Doskonały. Auto jest świetnie wyciszone - przy prędkościach autostradowych również. Nawet tych niemieckich. Do tego bardzo miękko ustawione zawieszenie - coś, co występuje obecnie bardzo rzadko w samochodach. Większość nierówności jest niwelowana praktycznie do zera. Ok, zakręty nie są domeną tego modelu, ale to zaleta a nie wada. Istotne jest to, że nawet przy prędkościach 200+ auto jest stabilne, nie pływa i prowadzi się bardzo pewnie.

Dynamika jest również niezła. Mimo, że to tylko turbobenzyna o pojemności półtora kartonu mleka i mocy 150 KM osiągi są dobre. Wyprzedzanie? Bezproblemowe. Ok, trzeba zredukować o jeden bieg. Trzeba też wziąć poprawkę na lekką turbodziurę (WLTP?) ale jak już zacznie jechać to jedzie adekwatnie do tego co ma pod maską. Największym zaskoczeniem okazała się prędkość maksymalna Prędkości 220-230 km/h nie są problemem. Maksymalnie z lekkiej górki poszła 241 km/h. I gdyby jegomość na prawym wiedział, do czego są lusterka to może by było więcej.
    Hamulce - ok. Zastrzeżenie pewne mam do skrzyni biegów. Nie lubi szybkich zmian (bardzo!) i potrafi zgubić precyzję wtedy.

Spalanie - REWELACYJNE. Wyniki pomiarów macie w tabelce. Ode mnie: przy 180 km/h poniżej dychy. Z ponad 800 km raczej dobrym tempem (zrobione jednego dnia) poniżej 7,5 litra.

Podsumowując: jeżeli nie masz ciśnienia na wielkość Superba to poważnie rozważ Octavie. Wg mnie pod wieloma względami jest to lepsze auto. Napiszę więcej - bliżej Octavii do Passata niż Superbowi w moim prywatnym rankingu.

PS jako ciekawostka - Apple CarPlay już nie działa w Octavii na iPhone 6s a na iPhone 7 (potwornie grzeje i potrafi przywiesić telefon).

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Maksymalnie z lekkiej górki poszła 241 km/h. I gdyby jegomość na prawym wiedział, do czego są lusterka to może by było więcej.
    No tak, bo to normalne że wszyscy suną 241 km/h lewym pasem, jak on w ogóle śmiał wyjechać.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Nie napisałem tego tak
    Raczej bym podkreślił, że Octavia ma niezłe hamulce które przy mocnym dohamowaniu z 240 do 120 nie zagotowały się a auto jest stabilne i prewidywalne

Auto
    Lexus NX 200t Elegance AWD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta

PS jako ciekawostka - Apple CarPlay już nie działa w Octavii na iPhone 6s a na iPhone 7 (potwornie grzeje i potrafi przywiesić telefon).
    Dziwne. U mojego kolegi iPhone SE działa bez zawieszeń, a to praktycznie te same parametry

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

może kwestia wielkości ekranu?
    nie działał i już
    XS ruszył bez zająknięcia, sprawdzałem też dwa oryginalne kable.

Uprawnienia umieszczania postów