Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Przyszłość forum

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie Przyszłość forum

zadam bardzo poważnie to pytanie... może jakaś zbiórka na ten cel??

Chętnie wpłacę...

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Pozwoliłem sobie wydzielić nowy wątek, aby temat był przez Was na bieżąco monitorowany.

A więc - nie ukrywamy, że COVID kopnął nas w tyłek. Małym firmom z jednej strony łatwiej jest się prześlizgnąć przez ten głupi okres, ale ma to też swoje słabe strony. Wszystkie domy mediowe i inni partnerzy po prostu zamrozili swoje budżety, a jeśli je odblokowują, to kasa wędruje tam, gdzie "return of investment" jest najlepszy - czyli do największych portali. To zrozumiałe.

Dla nas to jednak spore wyzwanie. Zainwestowaliśmy czas, ogromne pieniądze i przede wszystkim nasze nerwy w to, aby strona "na nowo" stanęła. I to faktycznie przyniosło oczekiwane efekty, gdyż ruch na witrynie wzrósł ponad dwukrotnie, mamy więcej unikalnych użytkowników, a marka jest coraz bardziej rozpoznawalna. Wciąż jednak tworzymy to w zespole składającym się z Marcina (związanego z aG najdłużej z nas wszystkich), Dominika i mnie. Administrację prowadzi moja żona, mamy też Drivera (Michał), który wspiera nas w niektórych materiałach swoim naprawdę wnikliwym okiem i bardzo przyjemnym językiem. I tak to się turla.

Forum to jednak największe wyzwanie w tej chwili. Odkładaliśmy jego odświeżenie mniej więcej na połowę 2020 roku, aby odbić się po ubiegłorocznych wydatkach. No i wjechał COVID, dlatego wciąż widzicie stare logo i pomarańczową skórkę (jak ja jej nie znoszę). Silnik forum ma ponad 12 lat i absolutnie nie wyrabia na zakrętach. Trzeba więc wykupić nowy silnik, przenieść to wszystko i uporządkować. A do tego dochodzą jeszcze inne kwestie, które trzeba by zrobić przy tej części strony (tutaj już zakres prawny wchodzi).

Dlaczego rozważamy zamknięcie forum?

Tu kluczowe są dwie kwestie. Po pierwsze - liczba nowych użytkowników raczej nie przyrośnie i nie wróci do złotych czasów. Nie ukrywajmy - social media tłuką fora. Ludzie są coraz bardziej leniwi i chcą mieć wszystko w jednym miejscu, co rozumiem. Zresztą pracujemy nad grupą, którą stopniowo rozwijamy. Tych, którzy są na "twarzoksiążce" serdecznie tam zapraszam - pomóżcie nam rozkręcić dyskusję

https://www.facebook.com/groups/1940190576248206/

Drugą stroną medalu jest czas, który trzeba poświęcić na prowadzenie forum. Wbrew pozorom wrzucenie wątku to nie jest takie kilka sekund, a przy innych obowiązkach (ja przez covid wiszę w zasadzie na czterech robotach) stanowi to wyzwanie. Ale wszystko tutaj można zawsze dopracować. Proponowane przez wielu "spięcie" forum i strony nie działa. Po pierwsze wymaga to naprawdę sporego nakładu czasu na kodowanie (drogo), po drugie i tak potrafi wypluć błąd ze względu na bardzo specyficzną formę, w której zbudowaliśmy stronę.

Dlaczego nie chcemy zamykać forum?

Oczywiście są też argumenty przeciwko zamknięciu forum. Najważniejsze to: historia i baza danych. SEO jest tutaj bardzo mocne, a stare posty regularnie wpadają w oko odwiedzających.

Rozważałem jeszcze opcję zamknięcia forum do czasu odpalenia nowej wersji, ale nie wiem, czy byłyby to dwa miesiące, czy 11, czy dwa lata. W tej chwili ciężko jest nam cokolwiek określić, a ja już naprawdę wychodzę z siebie i staję obok, aby tę naszą żaglówkę utrzymać na wzburzonym sztormowym morzu.

Niestety fakapów technicznych (ze względu na wiek) na forum jest coraz więcej. Od sierpnia zablokowana jest rejestracja nowych użytkowników - dziennie mamy atak ok. 10 000 botów, którego nie da się zatrzymać klasycznymi rozwiązaniami. Jedyną opcją są właśnie nowe zabezpieczenia i całkowicie nowy, aktualny i dopasowany do obecnych standardów internetu silnik strony.
    #drivetastefully

Awatar 307_big_fan
    Auto
    R53 S `06

Domyślnie

Panowie, a zbiórka?
    Mi na tym forum jutro minie 15 lat! Dłużej żyję zarejestrowany na aG niż nie
    Czasem czytam, czasem coś napiszę, ale nie wyobrażam sobie, że znika przestrzeń, gdzie 15 lat temu zaczęła się moja przygoda z motoryzacją w internecie, co bezpośrednio wpłynęło na miejsce, w którym obecnie jestem.
    www.szymonp.digart.pl- kilka moich zdjęć

Auto
    Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

Myślę, że kwota niezbędnych inwestycji znacząco przekroczy możliwości zbiórki czy jakiś regularnych drobnych wpłat od sympatyków.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Wiecie, to nie jest tak, że jesteśmy z dziurą w portfelu. Fakt faktem są inne rzeczy na które musi iść kasa (ot, chociażby regularne poprawki strony). W każdym razie jak po covidzie się odbijemy, to na pewno postawimy forum. Zbiórka... myśleliśmy o tym, ale mamy wewnętrzne opory przed takim działaniem.
    #drivetastefully

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Jeśli byłaby jakaś zbiórka - You have my sword!

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

And my axe!

Auto
    Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

https://youtu.be/VO0x7vL2T90

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Auto