Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Kompakt do 65k, nowy

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

tu nie chodzi pewnie tylko o wyciszenie - 4 cylindry po prostu lepiej brzmią niż 3

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

No to plus dla Astry za 4 cylindry
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    Rower i 20% dobrze trzymającego się włoskiego staruszka

Domyślnie

Cześć,
    to z pewnym opóźnieniem. Dzięki za dyskusję Skończylo się na i30 kombi 1.4 100km, w wersji Business+Comfort czy jakoś tak. Astry mocno kusiły, ale byłyby roczne, droższe i była zabawa z zamówieniem dodatkowej gwarancji, wbiciem przeglądu od razu etc. W ogóle wizyty w salonach potwierdziły moja spostrzeżenia sprzed 10 lat - bardzo przeciętne obsługa. Akcje w stylu: wysyłka dwóch ofet, dzwonię aby de facto zamówić jeden z samochodów, a pan przerażony twierdzi że przecież ta oferta na hatchbacka to jest z kredytem (a nie gotówkowa, wtedy 2k drożej), a ta na kombi to gotówką. Albo nieumięjętność wysłania całej ofety którą mają. Albo... no móglbym wymieniać.

i30 od razu wzięty w obroty, bo po 3 tygodniach miał 6500km z powodu wakacji w Szwajcarii. Więc jest trochę wrażeń z jazdy we wszystkich warunkach.

Z zalet:
    * rewelacyjna relacja ceny (62500) do tego co samochód prezentuje. W hb dał się wyrwać nawet za 58k. Ok, są braki w wyposażeniu (np. system multimedialny) ale wolałbym od chyba każdego klasy B w podobnej cenie.
    * to taki koreański Golf - wszystko przemyślane, jasno rozplanowane etc.
    * dobre wyciszenie (szczególnie z przodu, z tyłu troszkę od bagażnika słychać) i wygodne fotele - zrobliśmy 1100 km jednego dnia wracając bez narzekań
    * spalanie jest mocnym zaskoczeniem - przy mojej jeździe zużywał (realne) 6.2 do max 6.4 przy prędkościach autostradowych w PL i DE, oraz koło 5.8 w CH. Z samej Szwajcarii (dużo gór, autostrady do 120, do 10% miasta) wychodziło koło 5.7-5.8. Rodzic "mistrz kropelki", który zaczął de facto jeździć dopiero w Polsce raportuje 4.6-4.8 przy trasach krajowych.
    * mnie zaskoczył na plus system utrzymywania pasa ruchu, tzn. dodatkowy komfort któy wprowadza w jeździe po autostradzie. Widziałem że Seth uznał czasami za nadaktywny - dla mnie głównym problemem było to, że często uznawał, że nie trzymam rąk na kierownicy - ale poza tym mocno na plus
    * ładowność - duży bagażnik i system schowków pod podłogą

Z wad:
    * no nie jest to zbyt ciekawy samochód, prymus poprawności, ale bez emocji.
    * silnik - tzn. przetestowałem, więc wiedzieliśmy na co się piszemy (albo dokładniej, wiedziałem na co Tato sie pisze). Przy 140 ma 4000 obrotów, ale bez problemu utrzymuje prędkości autostradowe. Problemem jest gdy na ograniczeniu zostanie się na lewym pasie, potem jednak trochę wstyd tak wolno przyśpieszać z 80 do 130
    * czujniki parkowanie z tyłu - dodali w ramach "negocjacji cenowych" - niestety piszczą na powietrze często.

Tak porównując (bo wieloma kompatkami jeździłem z wypożyczalni). Za całoksztł bardziej lubię Astrę niż i30. Focusa III uwielbiam za prowadzenie (ale nie podoba mi się wygląd, deska i szczegóły wykończenia). Golf jest chyba najbardziej podobny. Auris dużo gorszy, Megane chyba też.

Uprawnienia umieszczania postów