Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Bmw e39 530i

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

LPG i żółte blachy to u niejednego wywoła ból dupy
    Nie neguję zakupu, rzecz gustu, ale w tych pieniądzach szukał bym pewnie e39 v8 lub e38. Chociaż w tych samych cenach są e60 i e65. Z Bawarkami jest jak z winem, im starsze tym droższe.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

U handlarza gdzie kupiłem były jeszcze dwie e39 i jedna e60 530d. E60, która teoretycznie powinna być droższa bo nowsza i lepiej wyposażona kosztowała 15 tys. czyli prawie to samo co moja. Nawet na nią nie spojrzałem. Po zakupie trzeba by było wsadzić w zestaw startowy dwa razy więcej. Poza tym wygląd do mnie nie przemawia. E65 to w ogóle kosmos. Kiedyś pamiętam jak klient do mnie jedną przyprowadził na wyczyszczenie wnętrza. Po odpaleniu pojawiła się litania błędów. Pokazywały się jeden za drugim. Naliczyłem ich chyba 13. Tak jak byłem napalony na ten samochód to potem szybko mi przeszło. E38 też jest super ale środkowe miejsce na kanapie z pasem dwupunktowym eliminuje je jako auto 5 pięcioosobowe a takiego potrzebowałem. Poza tym jest duże i ciężkie a v8 to zawsze droższy silnik w eksploatacji. To co wybrałem było przemyślane. E39 jest na tyle zwinne że miło nim się tnie zakręty a jednocześnie na tyle duże i komfortowe że rodzina czuje się tam dobrze. 3l r6 to dobra jednostka dająca kompromis osiągów i kosztów. Kupiłem dobrą bazę którą trzeba doszlifować a takie niestety kosztują. Można kupić za podobne pieniądze inne, teoretycznie ciekawsze auta jednak zaraz może się okazać że zakup to tylko początkowa niewielka kwota, która trzeba będzie potroić.
    Ostatnio edytowane przez Robak ; 15-09-2020 o 20:47

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Fajny samochod dla pasjonata bo ma wiele cech ktorych juz nie zobaczymy we wspolczesnych i przyszlych samochodach, ale jako daily bym sie chyba nie zdecydowal.

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96 itp

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Nie doceniasz tego auta, to nie alfa 166. Za nią nawet 7 tys. bym nie dał.
    Będę bronił 166, bo jest dużo przyjemniejsze w prowadzeniu od E39, lżejsze, zwinniejsze. Najsłabszym jego punktem jest słaba dostępność części. I trochę nieprzemyślana konstrukcja, ale to już problem osoby która sama serwisuje auto lub mechanika.

Odpowiadając dalej: E60/E65 po zakupie będzie wymagało sporo większych nakładów niż analogiczne E39/E38 stąd podobne ceny mają uzasadnienie.
    '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring, '98 Skoda Pickup 1.9TD, '03 Mercedes S500L W220 / ex '93 Opel Frontera Sport, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD, '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra Caravan 1.6 16V

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Dla mnie w tych samochodach konstrukcyjnie sprzed okolo 3 dekad najgorsze jest to ze poziom bezpieczenstwa biernego bardzo odstaje od wspolczesnych standardow. Takie E39 bedzie rozprute na kawalki przez wspolczesny kompakt, nie wspominajac o wszedobylskich suvach nawet powstalych na bazie segmentu B. To taka troche zeby tego zle nie ujac trumna na kolach - bijesz i giniesz.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Skąd u ciebie takie bzdury się biorą to nie wiem. Tak samo z tym lpg kojarzonym z biedą. Te stereotypy chyba sam wymyślasz i puszczasz w świat. Przecież e39 wypadło w testach zderzeniowych NCAP dobrze dostało 4 gwiazdki na 5. Auto ma 6 poduszek, wszystkie systemy bezpieczeństwa jakie są w dzisiejszych kompaktach. Nowa kia c'eed ma podobny wynik. W testach amerykańskich IIHS też nie mieli nic do zarzucenia konstrukcji.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Tylko wyników testów z różnych lat nie można i nie powinno się porównywać, o czym pisze samo Euro NCAP, bo kryteria i przyznawanie punktacji się zmieniają. 3 gwiazdki z 2020 mogą oznaczać o wiele bezpieczniejsze auto niż 4/5 gwiazdek z początku wieku.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Skąd u ciebie takie bzdury się biorą to nie wiem. Tak samo z tym lpg kojarzonym z biedą. Te stereotypy chyba sam wymyślasz i puszczasz w świat. Przecież e39 wypadło w testach zderzeniowych NCAP dobrze dostało 4 gwiazdki na 5. Auto ma 6 poduszek, wszystkie systemy bezpieczeństwa jakie są w dzisiejszych kompaktach. Nowa kia c'eed ma podobny wynik. W testach amerykańskich IIHS też nie mieli nic do zarzucenia konstrukcji.
    Robak, osobiscie do LPG nic nie mam ale znam sporo osob ktore krzywia sie na samo slowo.

Co do bezpieczenstwa biernego to w ciagu ostatnich 20 lat zostal zrobiony przeogromny postep w konstrukcjach nadwozi. Nie tak dawno w tv bylo o czolowce ibizy z x-typem, zgadnij gdzie byly ofiary smiertelne.
    Nie ma sie co obrazac na swiat, ktory idzie do przodu.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Gratuluje Robak fajnej fury i niech Tobie służy jak najdłużej!

Przypomnę tylko, że euroncap testuje samochody przy 64 km/h. Oznacza to tyle, że taka nowa ibiza czy ceed ma może trochę wytrzymalsze nadwozie niż BMW, ale to się sprawdzi tylko do tej prędkości. Powyżej każde auto gniecie się podobnie, a BMW zapewnia więcej ochrony z racji ilości poduszek i systemów nawet po 20 latach. Jestem zdziwiony, że ktoś wierzy w te gwiazdki.

Mondeo przyrównujesz do BMW? E39 zakładam lepiej się zachowa konstrukcyjnie.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

A jakie to specjalne systemy ma takie BMW? 6 poduszek, to obecnie też standard, nawet w klasie B.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów