Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: kto powinien pokryć koszty?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie kto powinien pokryć koszty?

Hej,
    Dziwna sprawa, auto odstawiłem do ASO na serwis. Wg. książki serwisowej do wymiany są m.in. świece. Po 3 godzinach dzwoni do mnie ten sam serwisant, że jest problem, bo cewka do wymiany...
    Pytam o co chodzi, bo auto pracowało równo, a on na to, że świeca się zapiekła i ją uszkodziła.
    Nie wiem na ile to ma sens, ale moim zdaniem jeżeli coś się stało złego ze świecą, to wina raczej tego kto wkręcał, a wkręcał ten sam serwis. Czy to nie serwis powinien ponieść koszta nowej cewki w takim przypadku?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Rules

Domyślnie

Jaki samochód?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

No ale cewkę rozwalić wymieniając świece? Może za dużo płynu do dezynfekcji.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Jaki samochód?
    golf
    Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    No ale cewkę rozwalić wymieniając świece? Może za dużo płynu do dezynfekcji.
    no nie wiem właśnie, jaki mógł byś scenariusz
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Mają Ci pokazać tę rozwaloną cewkę. Może podczas demontażu/montażu coś uszkodzili.

Domyślnie

Zdarza się w cewkach praktycznie wszystkich marek oprócz tych, którzy stosują gumowe kapturki - np Opel. Czasami cewka potrafi się w czasie wymiany dosłownie rozsypać w rękach jeśli ma trochę lat. Znając życie, mógłby Ci założyć tą co jest, a za niedługo Cie będą holować bo zapiecze się gniazdo do końca i przestanie działać. Napewno niech Ci ją pokażą, ale w tym przypadku nie robiłbym jakiegoś problemu. Zdarza się.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Rules

Domyślnie

Jestem tego samego zdania co Vector, zobacz czy nie ma ewidentnych śladów mechanicznego uszkodzenia, ale tak się zdarza, że przy wymianie jednego elementu drugi który jest po drodze też się rozsypuje. Gdyby samochód stanął na drodze z powodu cewki np: za miesiąc miałbyś pretensje, że nie sprawdzili/wymienili tego przy okazji.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ile lat ma ten samochod? Ile przejechane?

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

"Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10"

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Jestem tego samego zdania co Vector, zobacz czy nie ma ewidentnych śladów mechanicznego uszkodzenia, ale tak się zdarza, że przy wymianie jednego elementu drugi który jest po drodze też się rozsypuje. Gdyby samochód stanął na drodze z powodu cewki np: za miesiąc miałbyś pretensje, że nie sprawdzili/wymienili tego przy okazji.
    Poziom usług ASO też często odbiega od jakichkolwiek standardów więc moim zdaniem nie ma co sprawy odpuszczać. Mogą przecież pokazać uszkodzoną cewkę - jeśli będzie w ogólnie złym stanie to nie widzę problemu, ale jak np. będzie np. rozwalone złącze albo wtyczka to trzeba walczyć o swoje.
    Nie wiem czy tam jest zespolona czy osobna ka każdy gar, ale skoro "ze starości" się posypała to pewnie inne też padną za chwilę.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Pytam o co chodzi, bo auto pracowało równo, a on na to, że świeca się zapiekła i ją uszkodziła.
    To też trochę dziwnie brzmi. Jak świeca się zapiekła i uszkodziła cewkę? Nie mogli wykręcić świecy i uszkodzili cewkę?

Znalazłem filmik, na którym chyba jest odpowiedź:
    https://www.youtube.com/watch?v=6iWXj4pVwvw

Osobna cewka na każdy gar, wymieniający mówi o przypadkach uszkodzenia podczas nieumiejętnego demontażu. Jest to prosta czynność serwisowa, która nie powinna wymagać zastosowania specjalistycznych narzędzi, jeśli jednak tak się dzieje to takie narzędzia ASO na pewno ma.
    Wychodzi na to, że serwisant nie popisał się umiejętnościami i po prostu ją uszkodził.

Uprawnienia umieszczania postów