Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Fiat 500X Sport | TEST

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

500X Sport dla mnie wygląda mega, najładniejszy crossover w tym segmencie! Środek też trafia w moje gusta.
    Co do materiałów, to się niestety nie zgodzę, moim zdaniem są dobrej jakości, w dodatku nic nie skrzypiało, ale ja tylko siedziałem w nowym egzemplarzu, nie jeździłem prasówką.
    Jeżeli chodzi o jazdę, no to nie miałem tej nieprzyjemności, ale faktycznie słyszałem, że jest twardy jak taczka i podskakuje - zestrojenie bez sensu. Jeżeli do tego dołożymy męczącą skrzynię i kiepski układ kierowniczy, to w ogóle mamy kiepski pakiet.
    Co do silnika, to jest jeszcze (na naszym rynku niestety nie) wersja 180 KM 4x4 AT9.
    Tak w ogóle, to realnie taką wersję można dostać poniżej stówy, więc myślę, że bardzo konkurencyjna cena.

Jeżeli miałbym porównać do np. T-Roca, którym przejeździłem przez weekend 200 km, to:
    - 500X sport jest zdecydowanie ładniejszy, T-Roc mógłby mieć znaczek Dacii
    - ma lepsze materiały w środku i ciekawszy projekt, czytelniejsze zegary (miałem analogowe)
    - 500X sport ma w tej chwili kompletne wyposażenie, podobnie jak T-Roc
    - nie wiem jak 500X jeździ, ale T-Roc też nie zachwyca, 1.5 TSI + DSG jest mocno zamulone, nie lubi wysokich obrotów (wtedy trzeszczą też plastiki), układ kierowniczy nijaki, zawieszenie twarde i czuć że jest po prostu ciężki
    - w obu jest mało miejsca i mają małe bagażniki, typowe auta do miasta
    - cena T-Roca jest zawsze dużo wyższa
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Co do materiałów, to się niestety nie zgodzę, moim zdaniem są dobrej jakości, w dodatku nic nie skrzypiało, ale ja tylko siedziałem w nowym egzemplarzu, nie jeździłem prasówką.
    Oj wierz mi, że skrzypi. Szczególnie uszczelki drzwi, poprawiane kilka razy przez ASO. Zimą dają koncert, który ciężko zagłuszyć nawet (marnym) audio.

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    - w obu jest mało miejsca i mają małe bagażniki, typowe auta do miasta
    No tu się nie zgodzę, z tą ilością miejsca w środku. 4 osoby nie mają problemu, nawet z długą trasą. Za to zupełnie inna sprawa to wygoda foteli, a w zasadzie jej brak.
    Ja mam 190cm, żona 176, dzieciaki 180 i 165. Zrobiliśmy tym autem ponad 15tys km po Europie (ok- 2 lata temu dzieci były mniejsze) i na miejsce nikt się nie skarżył. Choć na inne rzeczy tak

Awatar Żuczek
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Uważam,że Fiat błąd zrobił z to wersją Sport bo 500X to z założenia auto na dłuższe trasy w większym gronie, a nie do śmigania po torze. Powinni zrobić auto uniwersalne, świetnie się trzymało drogi, ale nie zabierało komfortu.
    Przecież mają cywilną wesję, która pod względem prowadzenia była niezła a komfort akceptowalny. Chodziło jednak o to, żeby zrobić samochód ze sportowym duchem ale w sensownych pieniądzach, tyle że bez szaleńczej mocy i oczywiście nie na tor.
    Miałem 3 Fiaty w wersji Sport - Pandę, Grande i Bravo. Wszystkie sztywne, bez wybitnego układu kierowniczego i bez super osiągów. Jazda nimi była jednak wciągająca bo pewnie pokonywały zakręty, wydawały się szybsze niż na papierze i wyglądały obłędnie.
    Ciekawy jestem czy 500X też taki jest, układ kierowniczy miał być ostrzejszy niż w zwykłym 500X a już tam tragedii nie było. Jeździłem kiedyś Seatem Aroną i do agresywnej jazdy to się nie nadaje bo się za bardzo przechyla i nie jest specjalnie pewna, jeśli w Fiacie 500X było by lepiej to komfort jestem w stanie poświęcić dla lepszego prowadzenia.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Żuczek Zobacz posta
    Dyskusja jest zbędna. Ten błyskotliwy test niezbicie wykazał, że 500X oprócz wyglądu nie ma zalet i jest najgorszym samochodem w swojej klasie.
    Słabe materiały - faktycznie Fiat ma wybitnie słabe materiały a konkurencja to po prostu mucha nie siada. W takim np T-Cross czy Aronie z koncernu VW w środku nie ma nawet centymetra miękkiego plastiku wewnątrz a w Fiacie miękkim materiałem wykończona jest cała góra deski i większość boczków w przednich drzwiach, chyba dlatego właśnie zasłużył na tak niską ocenę.

Wysoka cena - jest taka wysoka czy wysoka jak na Fiata? Podejrzewam tą drugą opcję.

Twarde zawieszenie - przecież to wersja Sport a tresowaliście ją jak zwykłą. W całym teście nie ma nawet zdania o tym jak ten samochód zachowuję się w zakrętach - jeśli buja się jak reszta klasowych rywali to zwracam honor. Wersje SPORT w Fiacie mają długą historię i chodzi w nich o to, żeby uzyskać lepszą kontrole nad autem nawet kosztem komfortu i przy niekoniecznie potężnej mocy. Nie zadaliście sobie trudu by stwierdzić, czy ten wóz prowadzi się pewniej niż większość klasowych konkurentów.

Za to wiele linijek poświęciliście "fatalnej skrzyni biegów". Dwusprzęgłówka w koncernie Fiata jest już prawie 10 lat i z tego co piszecie pracuje coraz gorzej... A może z wozem było coś nie tak lub nie zdążyła się zaadoptować do nowego kierowcy (ta skrzynia podobno tak robi).
    Nic nie piszecie oczywiście o trybie manualnym i czy skrzynia jest szybka czy wolna (po co, lepiej zmieszać ją z błotem).

Dużym błędem było testowanie tego modelu jak zwykłego crossovera - w wersji Sport chyba nie do końca chodzi o stworzenie najlepszego wozu w klasie tylko wyróżniającego się z tłumu wyglądem i prowadzeniem.
    Żuczku drogi - wiem, że bardzo nie lubisz krytyki włoskich aut. Uwielbiam Włochy, mieszkam częściowo we Florencji, kocham ich motoryzację, ale w pewnych sprawach trzeba być obiektywnym. Fiat 500X jest bardzo przeciętny, a wersja Sport trochę robi karykaturę z tego auta. To sztywne zawieszenie nie koresponduje z lepszym prowadzeniem. W zakrętach mamy podsterowność, wszystko tłucze jak szalone. Więcej irytacji niż radości.

Zamiast czepiać się literówek zapytałbym bym się piszącego artykuł, dlaczego mając taki samochód przez tydzień nie wybrał się nim na krętą drogę. Może tam utwardzone zwieszenie nabrało by sensu.
    Czytałem kilka testów Fiata 500X Sport ale żaden nie odpowiedział mi na pytanie czy ten model ma więcej sportowego ducha niż przeciętny Crossover. Widząc wasz test pomyślałem, że w końcu znajdę odpowiedz na moje pytanie. Niestety...
    Wokół Warszawy wielu zakrętów nie ma, ale mam swój ulubiony odcinek, gdzie da się nieco "przegonić" auto. Wciąż nie zmienia to mojej opinii.

Jeszcze tak w ramach plastików, o których wspomniałeś - jakby czytało się dokładnie testy innych aut, to zobaczyłbyś, że T-Roc czy T-Cross jest przez nas krytykowany od samego początku. Wnętrza. w tych autach to jakieś nieporozumienie.
    #drivetastefully

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Jeździłem kiedyś Seatem Aroną i do agresywnej jazdy to się nie nadaje bo się za bardzo przechyla i nie jest specjalnie pewna, jeśli w Fiacie 500X było by lepiej to komfort jestem w stanie poświęcić dla lepszego prowadzenia.
    Zwykły 500X kolebie się na zakrętach jak Szumowski na jachcie. Ma wszystkie negatywne cechy SUVów/crossoverów w kwestii przechyłów. Do tego fotele z oparciem jak deska nie trzymające kompletnie pleców.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Dostałem kiedyś przedliftową 500X 1.6 z wypożyczalni i samo auto nie zaskoczyło mnie niczym szczególnym ani na plus, ani na minus - prowadziło się w porządku, komfort, wykończenie też ok - spokojnie mógłbym jeździć takim autem na co dzień po mieście i okolicach, choć stylistyka ogólnie jest nie z mojej bajki.

Jedyne, co mnie mocno rozczarowało, to silnik - zarówno w kwestii osiągów, jak i spalania (średnio 8,4 l/100 km na Teneryfie / La Gomerze - żaden rental mi nigdy więcej nie spalił, nawet Mustang, ani Outlander 2.4, choć trzeba oddać Fiatowi, że miał mocno górzysty teren, z drugiej strony spokojnie jeżdżony i bez żadnych korków). Osiągi niestety w górach tragiczne - czasem musiałem piłować go kilometrami na dwójce, a i tak ledwo jechał. Ten FireFly pewnie by chociaż dzięki turbo jakoś sobie po tych górach radził, ale patrząc na spalanie, przydałby się w ofercie 1.6 / 2.0 JTD (kiedyś o ile dobrze pamiętam były takie dostępne).

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Mustang spalił Ci mniej niż 8,4??
    Mi na Majorce brał 13 oczywiście wersja 2.3.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vonski Zobacz posta
    Mustang spalił Ci mniej niż 8,4??
    Mi na Majorce brał 13 oczywiście wersja 2.3.
    Mustang 2.3 kabrio spalił mi średnio 7,8 l / 100 km na dystansie 4805 km po zachodniej Kanadzie (teren w sumie dość górzysty). Dużo z tego na tempomacie w okolicach 90-100 km/h, stąd taki wynik, ale jeździłem też z otwartym dachem, auto jest dość ciężkie, z klasycznym automatem, więc spalanie zaskoczyło mnie na plus. Mi ogólnie auta na wakacjach mało palą - Clio 1.5 dCi kombi w okolicach Bari przejechałem ponad 1000 km na jednym baku ze średnią 3,9 l / 100 km normalnie jeżdżąc z rodziną w środku i włączoną klimą w upały, tym bardziej ten 500X mnie negatywnie zaskoczył.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

No tak. Ja go miałem w sumie tylko 4 dni, więc używany był głównie do zabawy

Awatar Żuczek
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Żuczku drogi - wiem, że bardzo nie lubisz krytyki włoskich aut.
    Nie lubię jak kopie się leżącego

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Fiat 500X jest bardzo przeciętny, a wersja Sport trochę robi karykaturę z tego auta. To sztywne zawieszenie nie koresponduje z lepszym prowadzeniem. W zakrętach mamy podsterowność, wszystko tłucze jak szalone. Więcej irytacji niż radości.

Chcesz powiedzieć, że ta wersja nie prowadzi się lepiej niż przeciętny Crossover ? Jeśli zawieszenie jest obniżone i utwardzone a opony o niskim profilu to MUSI być stabilniejszy - nie ma innej opcji. W teście nie było o tym nawet słowa.
    Wykończenie 500X nie jest najgorsze w klasie a z testu można taki wniosek wysnuć.
    500X w wersji Sport nie konkuruje przecież z GTI a chyba pod takim kątem ją testowaliście - to ma być usportowiona wersja zwykłego samochodu - głównie chodzi o wygląd i prowadzenie nieco powyżej przeciętnej w klasie. To nie Abarth.

Uprawnienia umieszczania postów