Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: BMW E60

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie BMW E60

Witam,chciałbym poznać Wasze opinie nt BMW E60.Planuję zakupić taki model i stąd pytanie na co zwrócić uwagę?I jaki silnik będzie najmniej awaryjny a zapewni odpowiednie osiągi.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

MCL Ci napisze co i jak bo ma

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / E46 318d

Domyślnie

Najlepszy będzie 3.0d, w e60 jeszcze na żeliwnym bloku, najtrwalszy i najlepiej znosi chipy, ale przy tym modelu w zasadzie lepiej patrzeć na stan niż silniki, każdy ma wystarczającą moc, choć chyba wysokoprężne są lepszym kompromisem w tym modelu. Benzyny są ok, ale nie ma wersji, do których nie ma się co przyczepić. Problem to rozstrzał cenowy, złomy za 15k i "perełki" w cenie F10 albo F30 - bez sensu.

Awatar Rules

Domyślnie

Parę lat temu jechałem bardzo zadbaną E60 2,0d 163KM z przebiegiem ok 130tyś km autostradą A1, nagle samochód zaczął dymić na biało i szarpać. Zjechałem na bok, laweta, warsztat. Diagnoza, wtryskiwacz zablokował się w pozycji otwartej, co doprowadziło do wypalenia dziury w tłoku. Silnik do wymiany. Od tego czasu nie podoba mi się już żadna E60, obojętnie z jakim silnikiem. Natomiast jeśli chcesz ten model, to na pewno nie 2,0d.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Dobry silnik to m54b30 taki jak u mnie w e39 w modelu 530i z początku produkcji. Najlepszy kompromis między osiągami a kosztami, dobry pod lpg. Następca n52 jest też znośny ale już bardziej wymagający. Więcej potencjalnych problemów. Świetny jest diesel m57 ale tu już trzeba uważać mocno co się kupuje... poza tym trzeba mieć solidny zapas gotówki żeby tym jeździć bo auto jest skomplikowane i zawsze coś lubi się wysypać.

Domyślnie

Z jednej strony to ostatnie znośne BMW jeśli chodzi o awaryjność i koszty utrzymania, a z drugiej strony ciężko coś kupić. Z doświadczenia powiem tyle, że ja szukając tego modelu pojechałbym do Niemiec i raczej szukał drożej niż taniej - dlaczego? Jest spora szansa na zakup takiego samochodu od kogoś, kogo było stać na jego serwis i robił to do końca w ASO. To co jest u nas, to powiem szczerze - przeważnie tragedia.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 2.0 skyactive / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

U nas w rodzienie było E60 i dawno takiej tragedii nie widziałem . W tym samochodzie łatwiej wymienić co się nie zepsuło . Po tym jak padło już nawet pokrętło od iDrive miarka się przebrała i auto poszło na sprzedaż .
    Zresztą nawet dostało mu się tytuł najgorszego auta używanego : https://www.auto-swiat.pl/uzywane/co...qlw65#slajd-50
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Dzięki wszystkim za odp,chyba się wyleczyłem z pomysłu o E60.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Uprawnienia umieszczania postów