Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Fajny samochód na trasy

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie Fajny samochód na trasy

Siema !
    Pany, sprawa jest.
    Codziennie (od poniedziałku do piątku) do mojej pracy marzeń latam 60km w jedną stronę, co bez znajomości całek daje nam już dość solidny przebieg. Dziennie spędzam około 2h w samochodzie. 80% to autostrada 120-140kmh, reszta to miasto o małym natężeniu ruchu.

Aktualnie latam Mini Cooperem R56 1.6HDI ze zrobionym softem na 130hp. Jeździ średnio ale spala śmieszne 3.8/100km.
    Mini ma już nalatane prawie 200kkm i za rok/dwa będę chciał szukać zamiennika. Najlepiej roczny, góra dwuletni przecinak ale biore też pod uwagę jakaś demowke.

Chcialbym na pewno aby furka była dość ekonomiczna i wygodna. Nie musi być super limuzynowata. Ma być przyjemna w prowadzeniu. Wymogiem są cztery miejsca siedzące w środku. Bagażnik nieistotny.
    Dość mam klekotu diesla ale liczę się z tym, że trudno będzie od niego uciec.

Do wydania 120-160k pln. Jesli bedzie coś super to dołożę ale taka górna granica to 200k pln. Czym taniej tym lepiej.

Moje propozycje :

1. Toyota Camry - nie klekocze i ponoć do 120kmh pali mało. Fajny, wygodny samochód ale trochę nudny

2. Kia Stinger GT-Line 2.0T - cudo ale nie wiem czy faktycznie na trasie ogarnie te 7L/100km na trasie co i tak już jest spalaniem w górnej granicy tego co zakładam.

3. AR Gulia/Stelvio 2.2 Diesel - samochody przepiękne, diesel ponoć świetny ale doczytałem, że spalanie to około 7L/100km ...jesli tak to nie wiem czy nie wole bramki numer 2

4. Lexus IS300h - taki trochę złoty środek. Hybryda o dynamicznej stylistyce.

5. Lexus ES - to samo co camry ale mniej nudy, a więcej wygody

6. Arteon 2.0TDI - klasyka bo TDI, minus bo to VW i średnio podoba się żonie Mi się podoba jako jedyny z całej gamy VW.

Na pewno odpada MB CLA - piękny ale totalnie babski samochód oraz wszelakie Skody - nie jestem w stanie się przekonać do stylistyki.

Czasami lubię pojechać dynamiczniej ale raczej jadąc do i z pracy zależy mi na spokojnej jeździe. Potrafię jeździć ekonomicznie i nie męczy mnie to jakoś bardzo

Moje typy znacie. Wszystki inne chętnie przedyskutuje

Dzieki !

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez vipek ; 30-09-2020 o 19:38
    Honda Accord CU1 R20A3 156hp 2009r.
    Peugeot 3008 2.0HDI 150hp 2010r.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vipek Zobacz posta
    Ma być przyjemna w prowadzeniu.
    Wg tego wskaźnika zostaje Gulia oraz Stinger z Twojej listy
    Za 160k to dorwiesz BMW 3er / 5er w 518d nawet nowe. Pali mało, 3-jka jeździ świetnie.

A przy okazji: jak zmieniać chcesz za rok/dwa to trochę za wcześnie szukasz po mojemu...

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

No to to między Stingerem, a Julka to chyba chyba jednak bardziej Stinger.
    Julka mega mi się podoba ale w wersji Veloce, a tu cena już jest spora. Dodatkowo 2.0 280hp chyba jednak więcej spala niż 2.0 w Stingerze.

BMW jakoś tak średnio.. pełno tego wszędzie

Mamy na forum kogoś kto ma Stingera lub powoził GT-Line ?

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Stinger nie da rady palić 7/100. Mój klient ma, ostatnio z nim nawet o tym rozmawiałem, bo mówił że czasem żałuję, że nie wziął GT z V6.
    Jemu pali 13-15 "jak zapierdala" i około dychy przy spokojnej jeździe.
    Ja testowałem ten silnik w Optimie GT i i30N. W żadnym nie udało mi się nawet zbliżyć do zejścia poniżej 10, choć jeżdżąc przez weekend i30N raczej nie myślałem o ekonomii

Tapatalk @ Huawei P30

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

Internetowe testery twierdzą, że na trasie 7 jest realne stąd moje zainteresowanie. Jesli by to miała być dycha no to niestety lipa

Domyślnie

Stinger 7l/100km Ci nie spali, nie ma takiej opcji nawet - skreśliłbym go też z uwagi na koszty utrzymania.

Robiąc 60km dziennie w większości autostradami skreśliłbym też Camry - serio będziesz jechał 120km/h żeby spalić mniej?

Z powyższych brałbym w trasę zdecydowanie VW, bo będzie dynamiczny, mało spali i dobrze się prowadzi. Generalnie dobry wybór do klasa średnia w dieslu.
    Ewentualnie jeśli wchodzi w grę 200 000zł, to może jakieś A4?

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Peugeot 508 będzie w budżecie, prowadzi się bardzo dobrze, stylem zabija całą resztę, 2.0 HDi przy spokojnej jeździe pali tyle co nic.

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Jakie robisz przebiegi, w jakim trybie i do jakiego przebiegu chcesz używać samochód?
    Stinger 7l/100km Ci nie spali, nie ma takiej opcji nawet - skreśliłbym go też z uwagi na koszty utrzymania.
    120km dziennie prze 5dni w tygodniu. Chcialbym kupić samochód nowy lub z nie większym przelotem niż 50kkm. Użytkowany pewnie prze 5 kolejnych lat.

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Peugeot 508 będzie w budżecie, prowadzi się bardzo dobrze, stylem zabija całą resztę, 2.0 HDi przy spokojnej jeździe pali tyle co nic.
    Ooo widzisz, nie brałem pod uwagę. Dzieki za trop !

Domyślnie

To bierz coś z gwarancją na 4-5 lat i 150 000km. VW ma coś takiego, zrobisz nim 150 000km bez większego wkładu, sprzedasz bez problemu za dobre pieniądze.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Uprawnienia umieszczania postów