Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Hyundai i30 1.5 DPI Comfort Plus i i30 1.6 CRDi Wagon Comfort Plus | TEST

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vonski Zobacz posta
    Całe życie się człowiek uczy, a i tak głupi umiera.
    Ja się dzisiaj dowiedziałem, że 5-cio biegowa skrzynia jest lepsza niż 6

o_0

Tapatalk @ Huawei P30
    Jak 5b jest w golfie a 6 w hyundai'u to wiadomo ze 5b lepsza ��

Auto
    Volvo V50

Domyślnie

Jakiś czas temu oglądałem poliftowego i30 - zianiteresowałem się nim tylko dla tego, że w mojej firmie była promocja na ten model w leasingu pracowniczym.

Niestety nie jest to auto dla mnie - jakość wykonania wnętrza bardziej przypomina mi mix nowego Dustera i przeliftowego Aurisa II, niż konkurenta dla współczesnych kompaktów. Najbardziej zapadł mi w pamięci tunel środkowy, który jest chyba jednolitym odlewem wraz ze schowkiem w podłokietniku przez co wygląda tanio i zostawia widoczne, brzydkie ślady łączenia form i ostre krawędzie (bardzo widać to po otwarciu schowka). Panel klimatyzacji był luźno zamontowany, aż strach go było dotykać. Pozycja za kierownicą niestety nie dla człowieka powyżej 190cm.
    Prowadzenie ot poprawne, ale nie zapadające w pamięci, jak to zwykle bywa w nowych autach zbyt silne wspomaganie kierownicy.

No i ten zapaszek, tak to nawet Dacie nie śmierdzą.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Jedynym kawałkiem miękkiego plastiku w i30 jest jeden panel na samym szczycie deski. Reszta to paździerzowy twardy plastik. Prowadzenie jest poprawne dopóki nie ma wiatru - Hyundai jest bardzo podatny na boczne podmuchy.
    Cytat Zamieszczone przez vonski Zobacz posta
    Całe życie się człowiek uczy, a i tak głupi umiera.
    Ja się dzisiaj dowiedziałem, że 5-cio biegowa skrzynia jest lepsza niż 6
    Wszystko zależy od przełożeń. cyferka nic nie znaczy. Inaczej ciężarówki byłyby ideałami prowadzenia.
    Cytat Zamieszczone przez niktoś Zobacz posta
    Też wolę 6-biegowe skrzynie, ale rozumiem, co penguino może mieć na myśli.
    Jeździłem sporo Megankami III z 1.5 dCi, gdzie zależnie od wariantu występowały skrzynie 5 i 6 biegowe. Ta z większą ilością biegów była tak krótka, że nie miała przewagi w trasie, natomiast w mieście była bardziej irytująca niż 5-biegowa.

Tylko nie wiem, czy taka sytuacja ma również tutaj miejsce..?
    Ma tutaj miejsce, przy autostradowych 140km/h i na szóstym biegu silnik w Hyundaiu ma tuż pod 4000 obrotów. To więcej niż litrowe Aygo. Pięciobiegowy Golf - 3000 obrotów. Przy owych 3000 obrotów i30 jedzie zaledwie 105 km/h. To duża różnica.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Navi każdy ma w telefonie, wyświetlone na ekranie systemu inforozrywki przez Android Auto/Apple CarPlay i jest to rozwiązanie o lata świetlne lepsze niż zintegrowane padło serwowane przez producentów samochodów.
    Masz rację, ale nie każdy lubi/chce podpinać za każdym razem telefon pod kabel. Mimo wszystko jest sporo ludzi, którzy korzystają z fabrycznej navi. Często jest to wygodniejsze, szczególnie jak fabryczna nawigacja bez problemu ogarnie "gdzie jedziesz".

Cytat Zamieszczone przez penguino
    Ford za wejście do salonu daje takie rabaty, że Hyundai może się schować, u koreańczyków jak zrobią ci łaskę i sprzedadzą auto to może dostaniesz dodatkowe dywaniki.
    Nieprawda, Hyundai też normalnie daje rabaty... Nie tak jak Ford, ale cennikowo jest tańszy. Poza tym jakość nowego Focusa jest mocno dyskusyjna.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Fabryczna navi mało kiedy ogarnia. Do tego coraz częściej łączność z telefonem jest bezprzewodowa, a oprócz najlepszej nawigacji telefon daje dostęp do muzyki, kontaktów/połączeń, wiadomości itp.

Jakośc nowego Focusa jest nie najgorsza i na pewno nie gorsza niż Hyundaia. A na auta z placu Ford potrafi dać ponad 10 tys. żł zniżki, Hyundai aż tak hojny nie jest.

Auto
    Rower i 20% dobrze trzymającego się włoskiego staruszka

Domyślnie

Ze zdziwiniem czytam niektóre wypowiedzi w tym wątku. Wyjechałem w sierpniu nowym i30 z salonu (przedliftowym, zakup nie dla siebie). Zapachu nie było, a samochód jest stabilny przy podmuchach wiatru. 1.4 100km rzeczywiście daje prawie 4000 obrotów przy 140, ale w samochodzie było ciszej niż np. w Proceedzie (choć tam może kwestia sportowego wydechu), a realne zużycie z jazdy po Niemczech to 6.2 przy autostradowych prędkościach. Wnętrze nie zachwyca, ale jest bardzo dobrze spasowane.

Mam porónanie z wieloma innymi kompatkami (Astra, Golf, Auris, Megane, Focus) i i30 jest bardzo przyzwoite. Choć wolę Astrę za całokształt i Focusa za prowadzenie.

Co do rabatów, to dostaliśmy ponad 13% na drugą od dołu wersję (czyli bardzo przeciętnie wyposażony) - z dodatkami to rownowartość 10k od kwoty 72k - na grupę zawodową.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Fabryczna navi mało kiedy ogarnia. Do tego coraz częściej łączność z telefonem jest bezprzewodowa, a oprócz najlepszej nawigacji telefon daje dostęp do muzyki, kontaktów/połączeń, wiadomości itp.
    Coraz częściej, ale nie jest to jeszcze powszechne rozwiązanie. Na ten moment większość samochodów nie ma bezprzewodowego CP/AA. Do muzyki, kontaktów i połączeń jest BT. W każdym razie, ludzie mają różne upodobania i to nie jest tak, że wszyscy mają wywalone na fabryczne navi bo "mam telefon to sobie podepne". Wyposażenie porównywać trzeba obiektywnie, w przeciwnym wypadku każdy element możesz podciągnąć pod siebie.

Jakośc nowego Focusa jest nie najgorsza i na pewno nie gorsza niż Hyundaia.
    To sobie poczytaj co się dzieje z nowymi Focusami... Może ma lepsze materiały i wyciszenie, lepiej się prowadzi, ale spasowanie elementów i awaryjność pozostawia wiele do życzenia.

A na auta z placu Ford potrafi dać ponad 10 tys. żł zniżki, Hyundai aż tak hojny nie jest.
    Ty kupujesz rabat, czy samochód? Liczy się cena końcowa, a nie wysokość rabatu. Focus ma wyższe ceny wyjściowe przy podobnym wyposażeniu.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wooky Zobacz posta
    1.4 100km rzeczywiście daje prawie 4000 obrotów przy 140, ale w samochodzie było ciszej niż np. w Proceedzie (choć tam może kwestia sportowego wydechu), a realne zużycie z jazdy po Niemczech to 6.2 przy autostradowych prędkościach.
    Bez przesady. Zaraz się dowiem, że paliwo produkuje, a nie zużywa. Taki wynik na autostradzie, to chyba za tirem i przy robotach drogowych. 140 km/h, 4000 obrotów (przy 120km/h i tak pewnie ponad 3000 obrotów) i 6.2 l/100 w benzynie ? Sorry, ale nie uwierzę. Żaden kompakt nie pali tak mało (nawet vagi 1.5 tsi z odłączaniem cylindrów). Ba, przy 140 km/h, to nie każdy diesel zejdzie do niskich sześciu litrów.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Bez przesady. Zaraz się dowiem, że paliwo produkuje, a nie zużywa. Taki wynik na autostradzie, to chyba za tirem i przy robotach drogowych. 140 km/h, 4000 obrotów (przy 120km/h i tak pewnie ponad 3000 obrotów) i 6.2 l/100 w benzynie ? Sorry, ale nie uwierzę. Żaden kompakt nie pali tak mało (nawet vagi 1.5 tsi z odłączaniem cylindrów). Ba, przy 140 km/h, to nie każdy diesel zejdzie do niskich sześciu litrów.
    Ale autostrada "140", to w praktyce uśredniając z całej trasy dużo mniejsza średnia, bo tu się tiry wyprzedzają, tam jest jakieś zwężenie, itp. I te 6.2 to pewnie z takiej jazdy z docelową 140, a nie chwilowe przy tej prędkości i to jest jak najbardziej realne.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Owszem, tylko zawsze trzeba potem znowu przyspieszyć itd. Wolnossące 100KM w (dzisiejszym) kompakcie, to jest mało na trasę (raptem 134Nm, co też jest istotne przy zmianach prędkości). Takie auto przy prędkościach 100+km/h już nie chce się za bardzo rozpędzać, a jak już to trzeba je deptać. Sorry, ale ja w takie spalania nie wierzę. Chyba, że ktoś za jazdę autostradową uznaje prędkości 110-120 km/h (czyli raczej ekspresowe, nie autostradowe), a te 140 to osiągnął raz i to przez przypadek, bo się zagapił.

Uprawnienia umieszczania postów