Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: BMW Z4 M40i | TEST

Awatar slk_girl
    Auto
    Abarth 124 Spider

Domyślnie

Jazda probna byla, ale taka kiepska, bo w miescie. Zeby tylko sprawdzic czy samochod nie jest straszny. W sumie, jedyne zamowione auto bez jazdy probnej to Formentor. Jazda probna byla pare tygodni pozniej, jak dostali pierwsze demo i auto wydalo mi sie powolne. A8 nie testowalam, bo przesiadalam sie z S8, wiec wiedzialam co mnie czeka. Reszte aut testowalam albo przed kupnem, albo przed leasingiem i jazdy probne byly rozne, od godzinnych do kilku godzin, a raz nawet konkretny model z wypozyczalni.

Bylam dzisiaj u dealera po czesci do wind deflectora i widzialam tam czerwone Z4. Dobrze, ze skonczylam z bialym, bo ten czerwony byl taki sobie. Przez to, ze nie bylo wind deflectora w standardzie, to musialam go dokupic plus alternatywne plastiki na zaglowki, zeby bylo go gdzie wsunac. Drozej, niz zamowic opcje z fabryki, ale co zrobic. Bez niego za bardzo wieje.

Zimowki zalozone wczoraj, nawet weszly 3 do samochodu, wiec tylko jedna opone musialam zaniesc na piechote. Byla szybka jazda testowa, chyba jest ciszej niz na letnich. W niedziele ruszam do PL. Na pewno bede "leciec" A2, ale mam zamiar odwiedzic rozne rejony PL.

A, ten wlaczony zaplon caly czas jest irytujacy. Wczoraj, podczas zmiany opon cala elektryka byla wlaczona przez godzine, bo auto nie bylo zamkniete na kluczyk.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Też mi będzie wpisów SLK GIRL brakować

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 2.0 skyactive / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Dokładnie . Dziewczyna się marnuje . Powinna robić testy samochodów .
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Auto
    Rower i 20% dobrze trzymającego się włoskiego staruszka

Domyślnie

Dołączam się z pochwałami - z dużym zainteresowaniem czytałem Twoje recenzje!

Będę machał w Wawie jakbym zobaczył na ulicy ;]

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Ej, spokojnie, wszystko jeszcze działa (i będzie działać)
    #drivetastefully

Awatar slk_girl
    Auto
    Abarth 124 Spider

Domyślnie

To forum jednak bedzie zyc? Wtedy moze jest sens zalozyc nowy watek w Naszych Furach. Nawet udalo mi sie zalogowac z marszu.

W miedzyczasie, moge napisac, ze Z4 nie lubi nierownych, polatanych drog, kolein jeszcze bardziej, a koleiny i deszcz to najgorsza kombinacja. Walka z kierownica przez te szerokie kola i krotki rozstaw osi. W A8 mialam opony 285 i zero problemow.

Pokrecilam sie juz po Kujawach, okolicach Zgierza, Mazurach i oczywiscie w Warszawie. Najgorsza droga byla miedzy Pikutkowem i Lubrancem, jak ktos zna. Na Mazury w tym roku bylo lepiej, bo zapytalam sie w hotelu, ktora trase wybrac. Odrylam, ze buduja droge szybkiego ruchu S61, wiec w przyszlosci bedzie latwiej. Nawigacja w BMW ma juz te droge na mapie i koniecznie chciala wyslac mnie na odcinki, ktore nie istnieja lub nie sa jeszcze otwarte.

Wielkosc bagaznika sie sprawdza, moja podreczna szafa i przechowalnia rzeczy.

Ciagle irytuje mnie, ze zaplon jest wlaczony po otwarciu z kluczyka. Nawet widzialam, ze kamera byla wlaczona po zamknieciu samochodu. Zaczelam odlaczac kamere po przyjezdzie na miejsce, a potem zapominam podpiac kabla z powrotem i jezdze bez.

Dodalam pare zdjec jesiennych do oryginalnego albumu. https://photos.app.goo.gl/jHTWqsEaamagJmKAA
    Ostatnio edytowane przez slk_girl ; 14-10-2021 o 14:52

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

O! A co Cię sprowadziło w okolice Zgierza?

Awatar slk_girl
    Auto
    Abarth 124 Spider

Domyślnie

Rodzina, znajomi, dzialki, itp. Objechalam troche Polske. W sumie wycieczka 3500mil /5550 km. Poczytalam wiecej o problemie z zachowaniem BMW na nierownych drogach, po angielsku, nazywa sie to tramlining, czyli jazda przez koleiny jak po szynach. Zjawisko czesto wystepujace w BMW i paru innych markach. Nie zdarzylo mi sie to wczesniej, wiec nie znalam angielskiego okreslenia na to. W UK nie mam takich drog z koleinami, wiec pewnie nie bedzie problemu.

Poczytalam wiecej o tym, ze gniazdo 12V jest wlaczone 10 minut po zamknieciu samochodu, chociaz z tego co widzialam na forach, to w innych modelach, jest wlaczone zawsze. Musze przetestowac na kamerze, czy faktycznie wylacza sie po 10 minutach.

Spalanie srednie z calego przejazdu wyszlo 6.3l/100km. W trasie czasami nawet 5.5l/100km, a w Warszawie 9l.

Wsiadlam do Formentora po powrocie, zeby go przeparkowac, to nie moglam sie odnalezc przez chwile, a potem nacisnelam pedal gazu za mocno, bo w BMW jest opor, a w Formentorze nie. Musialam pilnowac sie potem, zeby nie zostac kierowca rajdowym przypadkiem ;-) Z4 5 tygodni w moich rekach - 4000 mil na liczniku. Cupra Formentor 7 miesiecy - 4500 mil. Musze wyrownac troche przebieg miedzy autami.

Uprawnienia umieszczania postów