Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65

Wątek: Następca Golfa

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Jeżeli 140 koni może być wystarczające, a według wielu osób jest to na prawdę wejdź do salonu Kii i zobacz z bliska XCeed albo nawet Sportage - do tej kwoty wyposażenie będzie ok bo tutaj w podstawie już ładnie doposażają.
    1.4 będzie palić podobnie jak samochody konkurencji, może nieznacznie więcej, dopiero przy 1.6 zaczyna się wir. Natomiast ciężko o lepszą jakościowo i wyposażeniowo propozycję przy podanych warunkach. Jest jeszcze stereotyp panujący w tym kraju na temat tej marki natomiast szybko się można wyleczyć oglądając z bliska.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Wg mnie CX-30 wygląda całkiem suvowato. Przy takim x-ceed, to nawet całkiem jak suv.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez filippo5050 Zobacz posta
    Jeżeli 140 koni może być wystarczające, a według wielu osób jest to na prawdę wejdź do salonu Kii i zobacz z bliska XCeed albo nawet Sportage - do tej kwoty wyposażenie będzie ok bo tutaj w podstawie już ładnie doposażają.
    1.4 będzie palić podobnie jak samochody konkurencji, może nieznacznie więcej, dopiero przy 1.6 zaczyna się wir. Natomiast ciężko o lepszą jakościowo i wyposażeniowo propozycję przy podanych warunkach. Jest jeszcze stereotyp panujący w tym kraju na temat tej marki natomiast szybko się można wyleczyć oglądając z bliska.
    Moim zdaniem KIA nie ma od ładnych paru lat się czego wstydzić.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Auto ma być generalnie rodzinne, xceed jest wręcz tego zaprzeczeniem - lekko podwyższony kompakt, trudno dostępne miejsca na tylnej kanapie (mały otwór drzwiowy, drzwi nie otwierają się zbyt szeroko, pozycja siedząca jak w kompakcie), trudno dostępne miejsce w bagażniku (mały, z dużym progiem załadunku), no i silnik (słabszy i wolniejszy, pewnie bardziej paliwożerny, bo auto cięższe). Wybór Xceed to byłby krok wstecz w stosunku do Golfa.
    Sportage jest po prostu brzydki, zarówno z zewnątrz jak i w środku - taka typowa Korea minionej epoki.
    Hyundai Tuscon jest zdecydowanie ładniejszy, ale znowóż 1.6 turbo benzyna... nie wiem, być może zostawię sobie go do sprawdzenia na koniec.
    Wpadł mi jeszcze pomysł Mazdy CX-5 2.0 AT 165.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Nie do końca rozumiem, jak można brać pod uwagę Tiguana, a o Xceedzie mówić że ma mały bagażnik. Też mam Golfa VI i jeśli mówisz, że Xceed to byłby krok wstecz pod kątem praktyczności - idź do salonu i przejedź się tym samochodem. Ja w praktyczności nie widziałem żadnej przewagi Tiguana (który bagażnik ma mikroskopijny) oraz niewielka przewagę Ateci. Czy silnik jest paliwożerny - znowu polecam się przejechać. Ja z jazdy na dystansie prawie 60km, gdzie 10km to miasto, 20km to droga krajowa (jazda powolna) i około 30km to autostrada (145 na tempomacie) miałem średnia 6.9l/100km. Ateca 1.5 TSI jeśli była oszczędniejsza, to nieznacznie - a przy tym gorzej wykonana, dużo twardsza i mniej komfortowa, a silnik dziwnie ospały.

Xceed się mocno broni przy kontakcie na żywo, a sprzedaje się wręcz na pieńku. Byłem 4 razy w salonie i za każdym razie ktoś podpisywał umowę na XCeeda - a to stosunkowo mały salon. Nie wiem jak będą wyglądać statystyki, ale wydaje się sprzedawać doskonale.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Każdy musi dobrać samochód pod siebie więc kupuje się subiektywnymi odczuciami, natomiast Hyundai niestety może rozczarować wykończeniem bo tam gorzej niż w Kii, co mnie od zawsze dziwi bo ceny temu zaprzeczają.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ok, a więc Kie i Hyundaie odpadają, żonie się w ogóle nie podobają (i faktycznie w środku są dość mroczne), xceed to po prostu spłaszczony i podwyższony kompakt, ładny, ale absolutnie niepraktyczny - tak jak stwierdziłem wcześniej krok wstecz do pudełkowatego Golfa.

Po jeździe testowej X-Trailem w wersji Tekna - mi się auto podoba, dobre materiały, dobrze zmontowany, z tyłu jest mega komfortowo i wysoko sie siedzi, szyby duże, więc widok niczym nie skrępowany. Do tego spory bagażnik, bardzo dobrze działa elektronika, kamery 360, dzięki oknu dachowemu pomimo czarnej skóry, to w środku jest jasno. Silnik i skrzynia działały wyśmienicie, skrzynia była szybka a przy tym nie szarpała. Dla mnie jedyny minus to brak aktywnego tempomatu.
    Żonie się niestety nie podoba, zbyt męski (?) i za duży.

Obecnie mamy Compassa na weekend. Od razu powiem, że żona jest zachwycona tym autem. Mi również odpowiada, ale nie jestem aż tak optymistyczny. Ma sporo pierdół, które mogłyby działać lepiej.
    Komfort jazdy podobny do x-traila, ale fotele minimalnie mniej wygodne, auto nie wydaje się aż tak dobrze zmontowane, choć materiały są wporządku i nic nie skrzypi.
    Z tyłu niestety oparcie jest zbyt pionowo ustawione i małe szyby, na szerokość mniej miejsca niż w Golfie i też tak nisko się siedzi, okno dachowe dużo by tutaj zmieniło - nie jest tak rodzinnie, choć na nogi miejsca bardzo dużo.
    Silnik i skrzynia chodzą bardzo fajnie, choć kickdown trwa wieki. Przy prędkości autostradowej jest ciszej niż w Golfie.

W przyszły weekend sprawdzimy jeszcze inne auta, choć na razie zastanawiam się jakie, bo okazuje się, że grzana kierownica to mus!
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

To jeszcze moje spostrzeżenia dołożę - dzisiaj oglądałem 3008, w przyszłym tygodniu jazda próbna, niestety dieslem bo benzyny Peugeot ma tragiczne. Tak czy siak - samochód sztos, środek dla mnie praktycznie idealny, samochód bardzo dobrze wykończony - IMO Tiguan i pochodne się chowa. Zobaczę jak się tym jeździ i będę się zastanawiał jak dostanę ofertę.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

1.2 puretecha sprawdzales?

Domyślnie

Nawet nie będę jeździł, chciałbym samochód na 5 lat i 150-200 000km, a on tyle nie przejeździ znając życie... Peugeot nie daje gwarancji na 5 lat jeśli się nie mylę więc tym bardziej.

Uprawnienia umieszczania postów