Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65

Wątek: Następca Golfa

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

2 citroenie jest do 8 lat gwara nawet, choc przy 20kkm diesel ma sens.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

3008 jeździłem kiedyś, w wersji 1.2 130KM w manualu i źle mi się nim jeździło. Silnik nieprzyjemnie pracował (podobnie C4 spacetourer), obsługa kiepska, kierownica wypadała z ręki (dziwny kształt rombu i za nisko), poza tym nie ma grzanej kiery. Ja biorę pod uwagę tylko 1.6 180KM AT8, ale cena jest wtedy absurdalna, a to przecież zwykłe podniesione 308, w dodatku bez napędu 4x4.
    Jest jeszcze Grand Land, który jest równie drogi, ma grzaną kierownicę, ale za to środek z Astry za połowę ceny.
    A Citroena już wcześniej skreśliłem, bo mało miejsca z tyłu, może jeszcze to przemyślę, zobaczymy...

Na razie jest smuteczek po oddaniu Compassa, bo auto było na prawdę świetne, jedynie to pionowe oparcie z tyłu, powoduje że dziecko nawet się przespać nie może.
    Muszę zrobić drugie podejście do X-Traila.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

1.2 jest dramatyczny w Peugeocie, szkoda nawet sobie nim zajmować głowę - stracili sporo klientów wsadzając to pod maskę.

Fajnie widać różnicę w gustach w tym temacie - szukamy dość podobnie, przesiadamy się z tego samego, a wrażenia mamy zupełnie inne odnoście samochodów. Dla mnie Compass to jeden ze słabszych w segmencie, słabe materiały, stosunkowo głośny.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Nissana X-traila nie chcą dać na weekend, więc zrobiłem drugie podejście. Tym razem nie w sobotę, tylko w środku tygodnia, godziny szczytu i zimny silnik.
    Generalnie spalanie niewiele większe niż Golf, za co duży plus. Silnik nie brzmi przyjemnie, trzyma nieco wyższe obroty, ale nadal niskie. Do tego bardzo dobrze się zbiera, jak już wejdzie na wyższe obroty, niestety moment wyrywa kierownice z rąk, czego nie lubię.
    Generalnie czuć, że to japoniec, trochę jak bym jeździł starym Mitsubishi Pajero Sport Dakar :-)
    Jako kierowca czuję się podobnie jak w Golfie, bo podobnie się chwyta kierownicę, podobne ma zegary, środkowy ekran itd. Jeep bije go na głowę.
    Natomiast tylna ławka robi robotę - siedzi się wysoko, są duże szyby, więc jest mega przestronnie. Do tego całość można przesuwać i odchylać, plus bardzo duża ilość miejsca na nogi. Dochodzi duży bagażnik i gdyby nie brak Propilota dla tej wersji silnikowej, to auto idealne na dalekie podróże.
    Mam niemałą zagwostkę...
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Widząc Twoją reakcję na ten samochód - nie zastawiaj się wiele, bo już wybrałeś. Podoba Ci się. Bierz i nie cuduj bo za chwilę walną lockdown i niczego nie kupisz a po ponownym otwarciu pewnie niczego nie będzie.

Uprawnienia umieszczania postów